Buda Benim Mesleğim

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
Bir Padişah'ın üç kızı varmış bir gün kızlarına sormuş:
-Beni ne kadar seviyorsunuz? diyerek
Büyük kız: -Babacığım ben seni dünyadaki altınlar kadar seviyorum; demiş. Padişah memnun..
Ortanca kızı: -Babacığım ben de seni dünyadaki tüm altınlar, gümüşler kadar seviyorum. demiş..
Küçük kızsa boynunu bükmüş: -Baba ben seni sofradaki tuz kadar seviyorum demiş. Padişah küçük kızın bu sözüne çok sinirlenmiş
-Senin sevgin bu kadar mı o halde ben de seni hazinemdeki altınlarımdan gümüşlerimden mahrum ediyorum demiş.
Diğer kızlarının her birini zengin prenslerle evlendirmiş küçük kızı da fakir bir gence vermiş sonra da hiç arayıp sormamış. Diğer kızlar babalarının altın ve gümüşlerine göz diktikleri için babaları saltanatta iken yanındalarmış ama gel zaman git zaman hükümdar fakir düşünce babalarını terk etmişler. Bir gün padişahın yolu bir köye düşmüş bir eve misafir olmuş meğerse o ev kovduğu kızının evi imiş. Kız babasını tanımış ve mükellef bir sofra hazırlamış ama sofradaki bütün yemekler tuzsuzmuş; adamcağız neyi tattıysa tuzsuz olduğu için yiyememiş.
-Neden bu yemekler tuzsuz hiç tadı olmuyor böyle deyince kızı ortaya çıkıp:
-Babacığım işte ben seni tuz kadar seviyorum derken bunu anlatmak istedim sofrada tuz olmayınca isterse dünyanın en güzel yemekleri olsa tadı olmuyor. Benim sevgim de öyle tat veren bir sevgi idi menfaat sevgisi değildi demiş...

Selahattin Abi.. Hayırlı İşler, Bol Kazançlar..