cinsiyet tahmini

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
      Resimler canlı olmadığı için ve kuşların kafaları siyah olduğundan resimlerde addatıcı, kesin bir şey söylemem yanlış olur, bana göre hele hele son resimde dikkat edin bir düz gibi geliyor birde tümsekli gibi...
        Kuşcuusta(yavuzabi)  nın keşfettiği ve bana ögrettiği, dişi cennet kuşunun kafasının üstü burun deliklerinden itibaren geriye doğru düz, erkek kuşun ise biraz bombeyli yani kambur çıkıntısı gibi tümsekli olur.(Erkek olanlarda dikkatli bakıldıgında çok hafif bombeyli olduğu görülür)

ilk 2.nc. resimde kesin olmamakla birlik te açık renkli kuş erkek, koyu renkli olan ise dişiye benziyor.Kafaların siyah olması dediğim gibi resimde aldata bilir...
        Belki kuşcuusta bir fikir beyan edebilir.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  MaşAllah, Ne güzel kurabiyeler..
  41 kere MaşAllah.. Hepsinin boy boy yavruları olsun diliyorum..

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
ilk resimdekilerin 4 tane yumurtası oldu ama yine dölsüz çıktı.%3Cdivclass=%22msgbox%22%3ENofilesuploaded!%3C/div%3E%3Cbr%3E%3Cbr%3E

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
zeki ankara' Alıntı:
yahya bey diğer resimlerede baka bilirsin.
Zeki bey kuşlarınızın kafası siyah oldugu için fotografta benim saglıklı  tahmin yapmamı engelliyor...

Kuscuusta belki yardımcı olabilir...

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN

zeki ankara' Alıntı:
ilk resimdekilerin 4 tane yumurtası oldu ama yine dölsüz çıktı.
  "Bazen 2 Papağan Erkek-Dişi olmadıkları halde birbirlerinden hoşlanabilirler. Olması gerekenden fazla (tabii dölsüz) yumurta bu sahte çiftin 2 Dişi den oluştuğunu gösterir."
  Kitaptan alıntı yaptım.. Verena Kaya, Papağan 1994 yılı baskısı sayfa 47.

kuşcuusta07

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.kuscuusta07.tr.gg
Adı
Yavuz
Soyadı
usta
Merhaba,Zeki kardeşim bu resimlerden sen ne anlıyorsan bende o kadar anlıyorum.
Tünekde size bakarken ve yan taraflarından foto olması lazım.
Sultanında Kuyruk iç kısmını gösteren fotoğrafı lazım.
Ayrıca iki dişi olması halinde 6 dan fazla yumurta olmalıdırki emin oluna bilsin.
Bu kuşların büyük çoğunluğu üretimden çıkma kuşlardır.O nedenle Haftada 2 gün  EVİT S,AVİT K, ve DEYVİT 3 Karıştırarak kullanmanı tavsiye ederim.
Saygılar.

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
papağanların resimlerini tekrar çekeceğim.amaresimde gördüğünüz boz ve ilk resimde yorum yaptığınız dişi eş idi ve ben onlardan 9 yumurta birden aldım.şimdi tekrar iki tane erkek aldım.ama ilk resimdeki dişi 4 tane yumurtladı yine döl yok.