Denizliden Merhaba

Gökhan2608

Yeni Üyemiz
Adı
Gökhan
Soyadı
Demir
Selamünaleyküm arkadaşlar sitenize yeni üye oldum ve sormak istediğim o kadar çok şey var ama hepsi sırayla ? öncelikle yaklaşık 1 yıl önce evde üretim yapan bi arkadastan çok sağlıklı bi mubis aldım daha yeme yeni düşmüştü erkek diye aldık ama dışı oldu şuan 1 yaşlarında.Hareketlerinden eş istediğini düşünerek yaklaşık 1.5 2 yaşları arasında sağlıklı erkek muhabbet kuşu aldım o kadar uysal ki hiç kavga olmadi çok şükür hatta hemen yakinlastilar.Benim sormak istediğim resimlerine bakarak sağlıkları hakkında erkek kuşun yaşı hakkında ve eş olurlarmı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ??
https://i.hizliresim.com/By5Ggg.jpg
https://i.hizliresim.com/8N7Xr7.jpg
https://i.hizliresim.com/yzrjWj.jpg
https://i.hizliresim.com/o6Ry49.jpg

Doğan ÇAĞLAR

Üyemiz
Adı
Doğan
Soyadı
ÇAĞLAR
erkeğin göğüs kısmı fazla şiş gibi geldi bana ustalarımız daha iyi bilir ne olabileceğini

fotoğraflardan anlaması zor olur aktifken kafes içindeki hareketlerini videoya çekseniz daha iyi olur.

yesillik

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.hakanyaman.net
Adı
Hakan
Soyadı
YAMAN
Erkek kuş 1 yaşından büyük fakat göğüs kısmında ki şişlik zaten belli oluyor. En iyi ihtimalle fazla yem yediği için olmuştur düzenli uçurmaya devam edin. Verdiğiniz yem nasıl bir yem bilmiyorum ama sade ak darı/sarı darı verin düzelir. Eğer düzelmiyorsa hava kesesi veya gursak ile ilgili bir şeylerden şüphelenmek gerekebilir.  En sağlıklı tanıyı veteriner röntgen gibi bir cihazla tanı koyarak sağlayabilir. Bu kuşu aldığınız yer üretimhane miydi petshopmuydu? Siz yine de bi süre kuşları çok temas ettirmeyin bulaşıcı bir durum varsa kuşunuza geçmesin.

Gökhan2608

Yeni Üyemiz
Adı
Gökhan
Soyadı
Demir
Evet arkadaşlar bi tuhaflık olduğunu bende farkettim ama kızgınlığına vermiştim.Uretimhaneden aldım erkeği verdiğim yemde normal karışık muhabbet kuşu yemi.Bu ise yeni başladığım için çok tecrübem yok bana her konuda yardımcı olursanız sevinirim.Şimdi yemimi değiştirmek lazım.

Gökhan2608

Yeni Üyemiz
Adı
Gökhan
Soyadı
Demir
Anladım teşekkür ederim mama olarak ne önerirsiniz bi marka filan varmi

yesillik

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.hakanyaman.net
Adı
Hakan
Soyadı
YAMAN
Hayır marka değil ak darı/sarı darı  sade yem yani özellikle erkeğe şuan için aspur/kızıl darı/yulaf falan vermeyin ki bakalım problem kilo mu yoksa başka bir şey mi. Hatta 2 haftada bir suluktan 3-4 damla elma sirkesi verebilirsiniz.

Gökhan2608

Yeni Üyemiz
Adı
Gökhan
Soyadı
Demir
Anladım kardeşim sağol hemen bulup vermeye başlıyorum peki normal yem olarak ne alayım yani market yemi veriyorum sıkıntı olurmu

AyhanOtcuoglu

Site Moderatörü
Yönetici
Adı
Ayhan
Soyadı
OTÇUOĞLU
Gökhan Demir,
Kuşlarınızın renk ve mutasyon seçimi çok iyi olmuş tüm zıt karakterleri baskın ve çekinikleri karşı karşıya getirmişsiniz. Kuşlarınız sağlıklı görünüyor. Yuvalığı takın yumurtaları bekleyin. Ama kuşları salmamalı, banyo yaptırmamalı ve kafeslerinin yerlerini asla değiştirmemelisiniz.
Yem çok önemli değil. Sade akdarı veriniz. Karışık almayın. Haftada 2 gün mama verirseniz yetecektir.
Yuvayıda içinde plastik folluklu olanlardan takın. Bir yedek follukta alın temizlik yapmaya çok iyi olur. Yumurtada iken temizlik veya kafeste değişiklikte yapmayın. Yavruda yapabilirsiniz.

Gökhan2608

Yeni Üyemiz
Adı
Gökhan
Soyadı
Demir
Sağol kardeşim herşeyi anladım ve uygulayacağım ama neden salmayin dediniz hergün beraber ucuruyorum ama

AyhanOtcuoglu

Site Moderatörü
Yönetici
Adı
Ayhan
Soyadı
OTÇUOĞLU
Çünkü salındıkları zaman eşleşmeyi ve yuva ile ilgilenmeyi değil dışarıyı düşünürler. Salınmayı beklerler. Salınmayınca yuvayla ilgilenirler.