Dişi sürekli bağırıyor

aykutkolcu

Yeni Üyemiz
Adı
Aykut
Soyadı
Kolcu
Merhabalar 1 erkek 1 dişi kuşum var yaşları 10. Aylık civarı dişi çok hırçın eş sayılırlar pek anlaşamıyorlar ama çiftleşiyorlar hiç yavru alamadım 2-3 kuluçka dönemi oldu ama dişi yumurtalara pek yatmıyor ve erkeği dövüyor diye ayırdım kafesi kartonla 2ye böldüm  ve dün 1 ay oldu kartonu kaldırdım dişi sürekli ciyak ciyak bağırıyor çok gürültülü bir şekilde erkek hiç birşey yapmasada dişi sürekli bagırıyor assagıya  video atıyorum bi yorum yaparsanız sevinirim

https://youtu.be/cKM15PkhpEE [URL]

Yusufbakay

Üyemiz
Adı
Yusufbakay1903
Normal bağırıyor fazla izleyemedim ama öyle problemli bağırmıyor yani kavga illaki ederler çift kuşlarda mesela benimkilerde arada kavga ediyor sonra problem olmuyor yani korkacak birşey yok bence

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Önce o yuvalığın üzerini açın. Karanlığa hapsetmişsiniz gibi.

Bağırma diye bir şey yok. Bunlar normal sesler. Kuşlar gün ışığı ya da saati ile güne başlar, gün ışığı ya da saati ile günü sonlandırır.

Kafese müdahale etmeyin. Yerinde sabit kalacak ve oynatmayacaksınız.

SABIR SABIR SABIR, başka bir yol yoktur.

aykutkolcu

Yeni Üyemiz
Adı
Aykut
Soyadı
Kolcu
Arkadaşlar tekrardan dunden beri kavga etmeye başladılar erkeği yaralamış dün hafif kanatmıstı bugun aynı yerden birdaha saldırdı ben eve geldiğimde  buyuk ıhtımal dişi kıskanıyor ve stres olmuş durumda yine ayırmam gerekiyor yoksa erkeği öldürecek kanın tadını aldığı için de rahat bırakmıcak herhangi bir öneriniz varmı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aykutkolcu

Yeni Üyemiz
Adı
Aykut
Soyadı
Kolcu
Faruk EMİRLEROĞLU' Alıntı:
Önce o yuvalığın üzerini açın. Karanlığa hapsetmişsiniz gibi.

Bağırma diye bir şey yok. Bunlar normal sesler. Kuşlar gün ışığı ya da saati ile güne başlar, gün ışığı ya da saati ile günü sonlandırır.

Kafese müdahale etmeyin. Yerinde sabit kalacak ve oynatmayacaksınız.

SABIR SABIR SABIR, başka bir yol yoktur.
Örtüyü kuluçka döneminde tvden ve bizden rahatsız olmamaları için örtmüştüm açıkcası erkek bize cok alıskın bizi görünce dişiyi ihmal etmesin diye

Femirleroğlu

Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
sıkıntı olmaz, kafes üzerindeki her değişim süreci yeniden başa sarar... Kuşları daha sakin bir yere ve yeri değişmeyecek şekilde alabilirsiniz. yavru almak istiyorsanız onları kendi doğalarına bırakın.

aykutkolcu

Yeni Üyemiz
Adı
Aykut
Soyadı
Kolcu
Faruk EMİRLEROĞLU' Alıntı:
sıkıntı olmaz, kafes üzerindeki her değişim süreci yeniden başa sarar... Kuşları daha sakin bir yere ve yeri değişmeyecek şekilde alabilirsiniz. yavru almak istiyorsanız onları kendi doğalarına bırakın.
Sağolun yorumunuzu değerlendireceğim

aykutkolcu

Yeni Üyemiz
Adı
Aykut
Soyadı
Kolcu
Şimdilik ayrdım dişinin altına bos yumurta koymustum dun yeni yumurtlamıs yuvada duruyor şimdilik yumurtanın bos dolu oldugunu anlasıldıgında erkekle yer değiştiricem yuvalık olan tarafa erkegi diger tarafa dişiyi alıcam

Yusufbakay

Üyemiz
Adı
Yusufbakay1903
Yumurtladıysa o dolu olsa bile ayrı diye diğerleri boş olacaktır tek yumurtanin üzerine yatirmayada gerek yok bence

aykutkolcu

Yeni Üyemiz
Adı
Aykut
Soyadı
Kolcu
Yavru hevesim var biraz hemde dişi yuvadayken sakin duruyor diye ellemedim açıkcası

Femirleroğlu

Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Ben hiç bir şey anlamadım.
Dişi ve Erkek birbiriden ayrı ve dişi yan tarafta yumurtlayıp üzerine yattı ise daha önceki siniri sadece yumurtlamadan kaynaklıdır.
Benim tavsiyem kuşları bir araya getirmeniz gerekiyor.
Daha önceki yazdıklarımla beraber kendi hallerine bırakmalısınız.

aykutkolcu

Yeni Üyemiz
Adı
Aykut
Soyadı
Kolcu
Usta yan yana getirecegim ama cok kanlı kavga ediyorlar ben evde yokken kavga ederlerse eger erkegi kaybedebılırım bu dişi aslında kardeşimin takımının dı ilk onun erkegi dovdugu için kardesim istemedi oyuzden ben almıstım ama benim erkegide fena halde vuruyor

Femirleroğlu

Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Kuşları gözetim altında yan yana getirin. Kafesinizde kızıştırıcı olabilecek her şeyi kaldırın. Sadece yem kalsın.
Dinginleşmesi için 1 günlük elektrolit uygulayın (max 2 gün)
Eğer gözetim altında yan yana geldiklerinde kavga etmiyor ise süreyi uzatın. Ve sonrasında kanlı kavgalar bitecektir.
Ancak direk kanlı kavgalar devam ediyor ise verdiğiniz yemlerdeki nijer, kızıştırıcı ve şeker ne varsa normale dönmeye çalışın.
Verdiğiniz bilgiler dişi kuşunuzun çok kızıştığı anlamına geliyor. Ya da eş değiller..
Hem yumurta yapabilecek şekilde eş tutuyorlar, hem birbirlerini kaşıyor ve yem kusuyorlar hem de kanlı kavga ise bu ilk başta kızıştırıcının etkisidir diyebilirim.

Değil ise bu yapılan yumurtalar kızgınlık yumurtası olur ve 4 gün sonra ışık kontrolü yapabilirsiniz. Tek yumurta ve ona yatıyor ise gün aşırı yumurtlama olmadıysa kesin kızgınlık yumurtasıdır.
Kızgınlık yumurtası anaçlığın göstergesi ancak yanındaki erkek ile kanlı kavga varsa zaten eş değillerdir. Zorlamanın da alemi yoktur. Siz istiyorsunuz diy ehayvanlara eziyet çektirmekten başka birşey yapmamış olursunuz.

aykutkolcu

Yeni Üyemiz
Adı
Aykut
Soyadı
Kolcu
Yemde nijer tohumu mevcut dediğiniz gibi normal yeme dönelim ve birleştirme yapalım elektrolit ten kastınız nedir nasıl  yapılır bilgi verebilirmisiniz acaba

Femirleroğlu

Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
elektrolit satılıyor, petshoplardan bulabilirsiniz. Suya karıştırılarak verilir. Aldığınız yere sorabilir, aldığınız ürün üzerinden uygulama kullanım talimatına göre verebilirsiniz.

Yusufbakay

Üyemiz
Adı
Yusufbakay1903
Benden tavsiye yan yana konulmaması kuşların disi çok agresif bu belli bir kere kan kokusu aldıysa devamı gelecektir erkeği öldürür belki erkeğe karışmasa bile yavruları en ufak yaklaşımında veya erkeğin yaklaşımında katliam yapabilir o yüzden benden tavsiye eşi değiştirmek olacak