Dişi ve erkek muhabbet kuşu üreme isteğini nasıl belli eder

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Dişi ve erkek muhabbet kuşu üreme isteğini nasıl belli eder :Dişi muhabbet kuşları yumurtlayacakları zaman normalden daha fazla kalsiyum tüketirler. Eğer kafese asılı bir yuvalık varsa dişi muhabbet kuşu zamanının çoğunu yuvalıkta geçirir. Bu sırada yuvalığın içinde kemirme sesleri duyabilirsiniz. Dişi muhabbet kuşu yuvalık zeminini içgüdüsel olarak kemirir. Erkek muhabbet kuşları çiftleşmek istediklerinde eşlerine sürekli kur yaparlar, erkek ayağını dişinin sırtına koymaya çalışır.

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
bizim erkek biraz acemi  dişinin üsütnden düşüyo :) yumurtaların günü gelince bakıcaz bakalım bişi çıkacak mı ellemeye korkuyorum en fazla bakıyorum ben bakarkende dişi yuvalıktan çıkıyor. sonra kapağını kapayınca yavruluğun tekrar giriyor.

haunter_051

Takipçi Üyemiz
Adı
Yasin
Soyadı
Çomak
paylaşım için teşekkürler benim kuşlarım dediğiniz herşeyi yapıyorlar ;D

tuncaygencer

Üyemiz
Adı
tuncay
Soyadı
gencer
tecrübeli abilerimden yardım istiyorum çiftimi alalı 6 ay kadar oldu herhangi bir hareket yok geçen gün dişinin ayagını erkeğin üstüne atarken gördüm sizce ne yapmalıyım bu arada benim erkek biraz pısırık galiba..............

kuşçu_10

Uzman Üyemiz
Adı
ORÇUN
Soyadı
AST
tuncaygencer' Alıntı:
tecrübeli abilerimden yardım istiyorum çiftimi alalı 6 ay kadar oldu herhangi bir hareket yok geçen gün dişinin ayagını erkeğin üstüne atarken gördüm sizce ne yapmalıyım bu arada benim erkek biraz pısırık galiba..............
öncelikle paylaşım için teşekkürler selahattin abi
tuncaygencer burda yapman gereken eğer eşler birbirini sevdiyse erkek kızmamış olabilir mamaya yada yemlerine biraz nijer atabilirsin ama erkek dişiyi sevmediyse yapacak birşey yok eş değişikliği
yapacağız