Dişi ve erkek muhabbet kuşunun eş olma sürecindeki davranışları nelerdir?

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
arkadaşlar bu zamana kadar böyle ilginç bir çift muhabbet kuşum olmadı.öncelikle hikayemsi süreci anlatmak istiyorum.5 yaşındaki erkek kuşuma eş alma ve beğendirme mücadelem başarısızlıkla sonuçlandı çünkü geç kalmıştık hem konuşan kuşların eş tutması ya tutarsa hesabıydı.bnde yavru dişi alıp yetiştireyim dedim. tabi bu dişiyide beğenmedi doğal olarak.neyse bi kafeste ayrıca anlaşamadılar resmen insanlar gibi tabiatlar tutmadı.şımarık kızla efendi delikanlı gbi oldular.neyse dişiyi başka kafeste yalnız ikamet ettirmek zorunda kaldık.dişimiz bu arada alındığından sayarsak 5 aylığı geçti.(bu yalnızlıkta konuşmaya başladı bir iki kelime)bi fırsat bularak sağlıklı bi erkek aldık gagası koyu mavi oo herşey çok güzel derken,bu şımarık kızımız rahat durur mu önce yeni geleni bi dövdü burası benim evim ayağını denk al gibisinden(tabi komşu kafesten öyle bakıştırma fırsatım yok ne yazıkki)erkeği sık sık kaşımakta ama nasıl kaşımak!üstüne çıkıpta tüylerini kaşıyor ayaklarını kaşıyor insan bi anda böyle manzarayı görünce bi duraksıyo ...garibim erkek ondan korkusuna bişey demiyor ancak kafasını kaşısın diye kedi gibi sürünüyo ona...fakat yem yerken (didikliyo resmen)rahatsız etmesi kötü bu haliyle anlaşıp yumurtlamaları mümkünmü?

vky88

Takipçi Üyemiz
Adı
Volkan Kemal
Soyadı
YALAV
Gerçektende Film gibiymiş filmin sonu bol çocuklu mutlu yuva ile biter inş :D Eş alırkende en güzeli kendi kuşunuzu gtürün kendi eşini kendisi seçsin gerisi şans

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Evcil MuhabbetKuşları sahiplerini eş seçmişlerdir.
    Hisli canlılardır, kıskanıp yeni gelene doğal olarak saldırabilirler. Evcil bir Muhabbetkuşuna eş seçtirmek zordur, Bu olumsuzlukta şöyle bir denge daha vardır ki; Evcil olmayanlarda evcili eş seçmiyorlar.
    Biraz biraz öldürmektir evcilleştirmek.
    Onları birer insanmış gibi önemseyelim; Fakat asla insanlaşmalarına izin vermeyelim.

Amacınız üretim ise önerim, Yeni almış olduğunuz erkek kuşunuza eş seçtirerek devam etmeniz dir; Diğerleriyle imkansız değil ama çok zor.