DURUM VAHİM??????

ALÜ KARTAL

Yeni Üyemiz
Adı
Ali
Soyadı
Kartal
SELAM AR ARKADAŞLAR 10 GÜN ÖNCE 1 ÇİF ALMIŞTIM ALTI DOLUYDU YUMURTA
VARDI AKŞAM SABAH YUMURTLAYACAKTI.
10 GÜN OLDU VE YUMURTLAMADI..SİZLERİN BİLGİSİYLE YUMURTA TERS DÖNDÜGÜNE KARAR VERDİKBİR ARKADAŞIMIZ SÖYLEDİM GELİP BAKTI VE KESİN TEŞHİZ KONDU
ŞİMDİ KUSUN ALT KISMINI ZEYTİN YAGI İLE YAGLADIM BUNU KAÇ GÜN YAPACAGIM VE O YUMURTAYI YUMURTLAYACAKMI YOKSA KIRACAKMIYIM ......

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Yumurta tıkanmışsa; ters dönmüşse yada bir sonrakiyle yapışarak tıkanmışsa 3 gün içinde kesinlikle ölüyormuş, eğer yumurtlayazsa..
  Muhtemelen Teşhisinizde yanılmışsınız; Belki dışkılık bölgesinde Ur vardır..  :(  :(

ALÜ KARTAL

Yeni Üyemiz
Adı
Ali
Soyadı
Kartal
2 GÜNDÜR ZEYTİN YAGI İLE YAYLIYORUM 1 GÜNDAHA BEKLİYECEGİM OLMASSA SAGMA YÖNTEMİ İLE BEN YAVAŞ YAVAŞ YUMURTLATACAGIM

ALTINDA YUMURTA OLDUGU KESİN ELİME GELİYOR

Ramazan Demet

Uzman Üyemiz
Adı
Ramazan
Soyadı
Demet
çok kötü değil arkadaşlar en yakın bir yerde üretici bir arkadaş bulursa yardımcı olur kanaryacı olabilir

cem

Üyemiz
Ağzına bir damla depomin damlatın , buğu banyasu yaptırabilirsiniz . Su kaynatın kuşu elinize alıp çıkan buğara yaklaştırın , bu esnada bir parmağınız daha önde olsun , parmağınız yanmadıkça kuşda yanmayacaktır . 10 dakika kadar bu işlemi uygulayın , kuşu yuvaya koyup 2 saat kadar sonra kontrol edin . Bu yöntemde sonuç vermez ise yumurtayı elle zorlayın zira zor ve riskli bir işlemdir.

Münah Öoğlu

Uzman Üyemiz
Adı
Münah
Soyadı
Özoğlu
Eğer kesin olarak yumurta olduğuna eminseniz zeytinyağı ile hafif masajlar yaparak yumurtayı sizde çıkarabilirsiniz.Ben yapamam derseniz  tecrübeli bir arkadaştan yardım istemeniz lazım.

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
ali bey korkmayın yumurtayı kendiniz kırın kabuklarını tatl tatlı sıkarak dışarı çıkarabilrsiniz.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Yumurtanın yumurta kanalında kırılmaması lazım. Yumurtanın kırılması rahimdeki mukozanın zarar görmesine neden olabilir..

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Kuşun hareket kabiliyeti nasıl, kuş bir tünekten diğer tünege rahatlıkla uçabiliyorsa, hareket edebiliyorsa yumurta tıkanması degildir.Muhtemelen yumurta sarkmasıdir.Aldıgınız kişi sizi aldatmış olabilir. Kuşlar çok çalıştırılmaktan popusunun altı sarkar ve yumurta var gibi gözükür.Bazı uyanık üreticiler kuşu elinden çıkarmak için yumurta var 2-3 güne yumurtlar deyip satıyorlar, sizinde böyle olmuş olabilir, çünkü yumurta tıkanması olan bir kuşun hareket kabiliyeti çok azalır...

ALÜ KARTAL

Yeni Üyemiz
Adı
Ali
Soyadı
Kartal
KUSTA BİR SAGLIK  PROBLEMİ YOK GİBİ GÖZÜKÜYOR 2 GÜN DAHA BEKLİYECEGİM OLMASSA BİR ARKADAŞIMIZA GÖTÜRECEGİM ONUN YARDIMI İLE YUMURTAYI CIKARACAGIZ

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
      Ali Bey, Muhtemelen Dişi Kuşunuzun durumu; benim Aralık 2009 da bir PetShoptan 25TL ye Aldığım dişi kuşun durumu ile aynı..
  Yumurtlamasına 7-8 gün kala dışkılık bölgesi; Her gün büyümesi gereken şişliğin 2 kat fazlasıyla büyümeye başlıyor, Kuş sorunsuz yumurtlayabiliyor, Yani bize göre sorunsuz; Kim bilir ne kadar büyük acılar yaşıyor, Lakin Ölmüyor..  Son yumurtasını yaptıktan 1 hafta sonra hala "Yarın bir yumurta daha gelecek" dedirten şişlik küçülmeye başlıyor Yaklaşık 2 hafta sonra da Şişlik bir sonraki kuluçka dönemi öncesine kadar görünmüyor.. Bu bir Tümör (Ur) dür.. 
  Ben Şanslıydım, kuşum hala ölmedi; Ama Uçurumun kenarında yürüyor..  3. kuluçkasını da tamamlayacak İnşAllah; Bana 20 Tane yavru vermiş olacak..
  Bazı Üreticiler Kuşu Kullanır kullanır (Bir çok kuluçkadan sonra) Kuşun öleceğini zannederler ve yavru fiyatına elden çıkarırlar.. 
  Satın aldığınız Kişi bunları size söylemediyse Büyük ayıp etmiş..
  Belkide Kuşunuzu bir yerden bire taşıyarak, çokta deneyim sahibi olmayan bir veterinerin ellerine teslim ederek onu büyük strese sokmamalısınız..

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
selahattin abi sözumu geri aldım kanarya üretirken çok başıma gelmişti kırıyordum demekki hatalıymışım