Gökkuşağı mutasyonları

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
yavuz böyle kuşlar elde nasıl edilir bilmem ama süperler kesenin ağzı açılır bunlara

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
Aslında konu açılmışken, bu tarz renkler elde etmek için ne tür eşleştirmeler yapmak gerekir, nelere dikkat etmek gerekir v.b. konularda bilgisi olanlar bizleri de aydınlatırlarsa çok iyi olur.

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
ben bunları yabancı sitede görmüştüm.bir kez daha yetiştirme hevesim artı.hedefim böyle renkte yetiştire bilmek.insan baktıkca bakası geliyor.

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
bilaldeg' Alıntı:
Aslında konu açılmışken, bu tarz renkler elde etmek için ne tür eşleştirmeler yapmak gerekir, nelere dikkat etmek gerekir v.b. konularda bilgisi olanlar bizleri de aydınlatırlarsa çok iyi olur.

Münah Öoğlu

Uzman Üyemiz
Adı
Münah
Soyadı
Özoğlu
Hilmi bey paylaşımınız için teşekkürler.Ancak bu resimleri koyarak bizleri daha da heveslendirdiniz.Bu renklerin yetiştirilmeleri konusunda da araştırma yapmanızı rica ediyoruz.

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
Gerçekten renk uyumları mükemmel. Böyle yaavruları nasıl alıyorlar gerçekten insan merak ediyor. Sürekli eşleşen ve yavru veren kuşların böyle yavru verme ihtimalı varmıdır?

Renk tonlamaları nasıl bir mutasyon sonucu elde ediliyor. Bu tarzda kuş sahibi olan yavru elde eden üreticiler varsa bizlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Acaba az sıklıkta mı raslanıyor. Yurt dışında bağlantı olsa getirilip damızlıga atılıp yavrular alınabilir.

Serdar SÜRKECÜ

Uzman Üyemiz
Adı
Serdar
Soyadı
Sirkeci
rainbow ları yurt dışında aramaya gerek yok, Türkiyede renk üzerine yoğunlaşan bir çok üretici var, ve özellikle rainbow üretimi yapanlarda var hatta bende farklılık olsun diye arkadaşıma yavru siparişi verdim 10-15 güne kadar birkaç tanede ben getireceğim üretimhaneme. Genellikle Lutino tarzı kuşların eşleşmesinden meydana gelen bir tür, lutinolar renk yapısında hem yeşili hemde maviyi barındıran kuşlardır.

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
Serdar SİRKECİ' Alıntı:
rainbow ları yurt dışında aramaya gerek yok, Türkiyede renk üzerine yoğunlaşan bir çok üretici var, ve özellikle rainbow üretimi yapanlarda var hatta bende farklılık olsun diye arkadaşıma yavru siparişi verdim 10-15 güne kadar birkaç tanede ben getireceğim üretimhaneme. Genellikle Lutino tarzı kuşların eşleşmesinden meydana gelen bir tür, lutinolar renk yapısında hem yeşili hemde maviyi barındıran kuşlardır.
eyvallah Serdar, sağolasın.

Peki, ilk olarak lutino-yeşil veya lutino-mavi gibi bir eşleşmeden rainbow(lar) elde edildikten sonra, bu rainbowları çoğaltmak için rainbow-rainbow, rainbow-mavi/yeşil, rainbow-spangle'lar veya lutino-mavi yeşil gibi eşleştirmeleri yapma sonucunda rainbow çıkma ihtimalleri/oranları farklılaşır mı? Eşlerden birini rainbow atmak akla daha yatkın görünüyor ama gen konusundan çok anlamadığım için sorma ihtiyacı hissettim.

asersoz

Uzman Üyemiz
Adı
Abdurrahman
Soyadı
Ersöz
bende mutasyonlara ugrasıyorum farklı renk kuslar almaya calısıyorum bakalım artık ALLAH izin verirse güzel şeyler yapacağım