Kuşumum gagası kırık yardım

Omeronur

Üyemiz
Adı
Ömer
Soyadı
Alpaslan
Merhaba arkadaşlar, bu kuş 1 ay önce pencereme gelmişti. Sahibini çok aradım ama bulamadım ben de beslemeye karar verdim. Dışarıda mı oldu bilmiyorum geldiğinde gagası kırıktı. Farklı forumlarda sorduğumda tekrar uzayacağını söylediler. Uzuyor gibi fakat bana çok anormal geliyor sanki diğer tarafa doğru uzuyor ve kesilmesi gerek gibi. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum, lütfen.

1
2
3

umitFB

Üyemiz
Adı
Ümit
Soyadı
Kaya
Merhaba arkadaşlar, bu kuş 1 ay önce pencereme gelmişti. Sahibini çok aradım ama bulamadım ben de beslemeye karar verdim. Dışarıda mı oldu bilmiyorum geldiğinde gagası kırıktı. Farklı forumlarda sorduğumda tekrar uzayacağını söylediler. Uzuyor gibi fakat bana çok anormal geliyor sanki diğer tarafa doğru uzuyor ve kesilmesi gerek gibi. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum, lütfen.

1
2
3
Bir kaç tane daha yakından resim eklermisin. Sanki hem üst gaganın hemde alt gaganın biraz kesilmesi/törpülenmesi lazım. Normalde üst gaga alt gagayı kapatması lazım. Bu şekilde yem yiyebiliyormu?

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Youtube de nasıl işlem yapabilecenize göre videolar mevcut. Henüz kesim için erken. Bir veterinere giderseniz sağlıklı bir kesim yapabilirler. Bunun için daha önce kesim yapmış veteriner ya da ehil kişi olmasına özen gösterin.

Omeronur

Üyemiz
Adı
Ömer
Soyadı
Alpaslan
Bir kaç tane daha yakından resim eklermisin. Sanki hem üst gaganın hemde alt gaganın biraz kesilmesi/törpülenmesi lazım. Normalde üst gaga alt gagayı kapatması lazım. Bu şekilde yem yiyebiliyormu?
Resim gün içinde eklerim. Bu şekilde yem yiyebiliyor, sürekli takip ediyodum.

Omeronur

Üyemiz
Adı
Ömer
Soyadı
Alpaslan
Youtube de nasıl işlem yapabilecenize göre videolar mevcut. Henüz kesim için erken. Bir veterinere giderseniz sağlıklı bir kesim yapabilirler. Bunun için daha önce kesim yapmış veteriner ya da ehil kişi olmasına özen gösterin.
Ben zaten yapamam büyük ihtimalle ama bilen bir veterinere yaptırmak gerekir değil mi? Forumda her veterinerin kuşlar ile ilgili çok bilgisi olmadığını okumuştum. Kesmek gerekirse ne kadar beklemeliyim? Canı acır mı?

Omeronur

Üyemiz
Adı
Ömer
Soyadı
Alpaslan
Acimaz, mutlaka bilen birine yaptırın.
merhabalar tekrardan, kendim gaga kesim işlemine cesaret edemedim yapamadığım için kuşlardan anlayan bir veteriner tanıdığa gittim bugün. gagasının doğuştan böyle olduğunu söyledi. kuşu birinden alsam doğuştan böyle mi diye sorabilirim fakat kuş benim pencereme geldi, dışarıda kalmasın diye alıp beslemeye başladım. veteriner tırnak makasıyla bir yokladı gagasını sonrasında bu uzun yerler dökülür kendiliğinden doğuştan böyle doğmuş, üreticisi de gagası yüzünden satılmaz diye büyük ihtimal dışarı bırakmıştır sana gelmiştir dedi. kesse bile düzelmeyeceğini söyledi acaba doğruluk payı nedir? başka bir veterinere daha götürmeli miyim?

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
kuşun yem yemesinde bir sıkıntı yok ise, uzama olmadığı müddetçe kestirmenize gerek yoktur. Veteriner doğru söylemiş.

Omeronur

Üyemiz
Adı
Ömer
Soyadı
Alpaslan
kuşun yem yemesinde bir sıkıntı yok ise, uzama olmadığı müddetçe kestirmenize gerek yoktur. Veteriner doğru söylemiş.
Yem yiyebiliyor çok şükür sıkıntısı yok ama benim içim rahat etmedi, acaba gagasının böyle olması kuşumun hayatını zorlaştırıyor mudur? Çok neşeli oyuncu bir kuş, her şeyi elimden alıp yiyor