Nacizane Altı Dolu Kuşlarım

Oğuz Deniz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.muhabbetkuslari.org
Adı
Oğuz
Soyadı
Deniz
Nacizane altı dolu bir kaç takımın fotoğrafları, bebişleri, yumurtaları :)

Çekoslavakyadan Gelen Kuşlarım, Yavruları Ve Yumurtaları :)

Yavrunun Çıkış anını Yakaladımmmm :)

İkinci Çekoslavak Çiftim, Yumurtaları :)

Bu Çiftimin dişisini Cemal Abimiz Bana Hediye Etti Onu ve İsmini de Kardelen koyduk :) Ben de en nadide oğlanlarımdan birini Kardelene eş attım Ve İlk Bebişlerini Ufak Ufak Almaya Başladık :) Küçük Olan Bebiş Abimindir, Büyük Olan gri kısmetse bizde Kalacak..
İşte Fotoğraflar ;

HEPSİNE KOCAMAN MAŞALLAH :)

Sevgilerimle..

Oğuz Deniz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.muhabbetkuslari.org
Adı
Oğuz
Soyadı
Deniz
Abi şimdi alt taraflarında dikkat edersen çekmece, sürgü yok. Yani kafesi temizlemek için alt tarafı komple çıkartmam gerekiyor. Kuşların aralarında acemiler olduğu için yumurtalar varken yapmıyım dedim.. Yavruları çıksın hepsinin ondan sonra yapıcam inş temizliklerini :)

Oğuz Deniz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.muhabbetkuslari.org
Adı
Oğuz
Soyadı
Deniz
ilker ertürk' Alıntı:
maşallah çok güzeller yuvaları pek temizlemiyon galiba
Sanırım Selahattin abiye verdiğim cevabın aynısını bu soruya da vermem gerekiyor. Dikkat ederseniz o mavilerin altları temizdir. Onlar acemi değiller :) Sarı-yeşil çiftim de temizlememe fırsat vermeden hemen kuluçkayı başlattı, yumurtayı alıp temizlemek istemedim. Bebişler çıkınca temizlik bekliyor :)

Oğuz Deniz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.muhabbetkuslari.org
Adı
Oğuz
Soyadı
Deniz
BAYRAM AKYILDIZ' Alıntı:
MAŞALLAH

FAKAT DİKKATİMİ ÇEKEN  BİŞEY  OLDUU.
YAVRUNUN BİRİ TÜYLENMİŞKEN BİRİ DAHA  YENİ  ÇIKIYOR  FAZLA TAKIMIN VARSA YAVRULARI BOYLAMA  YAPARSAN DAHA  SAĞLIKLI OLUR
  DAMIZLIKLAR  TEKRAR YUMURTLARKEN DE  EN UFAK YAVRULAR YUVADA  KALACAKLARDIR  BU DA  YUMURTLAYAN DİŞİLERİMN YAVRUYU DÖVMESİNE  VE DE YUMURTALARIN BOZULMASINA DA  YOL AÇABİLİR
SAYGILAR
Teşekkürler Bayram Abicim :) O çiftimin ilk bebişleri. Anası da babasıda kendi yavrumuz çok iyi bakıcılardır. Yavruların aralarında 1 yumurta girdi, o yumurta kırıldı. o yüzden birazcık fark oldu aralarında. Ama ben kontrol ediyorum. Şu anlık çok şükür boylama yapacak durum yok. Zaten o yuvada 2 bebiş olduğu için ebeveynler rahat rahat doyuruyor yavruları. Büyük yavrunun atlamasına da en az 15 gün var. Eğer 15 gün sonra yumurta gelirse küçük bebişimizi biz besliyeceğiz :)

Tavsiyen için tşk ederim..

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Maşallah Oğuz Bey.Özellikle ilk resimdeki çiftiniz renk olarak çok güzeller.İnşallah bu renklerde çift bulmak bize de nasip olur.

ersan

Takipçi Üyemiz
Adı
ersan yiğit
Soyadı
yiğit
Çekoslavak demişsinizde ben pek benzetemedim.ben çekoslavak besliyorum ;)