Oyuncağına kur mu yapıyor?

Soran Kişi

Yeni Üyemiz
Adı
BY
Soyadı
BY
Merhaba mubiş severler, bir sorum olacaktı 5 aylık dişi mubişim var çok sevdiği kafese asılan zilli oyuncağı var kafesinde, onunla oynarken zil tarafına gagasını yaklaştırıp kısık seslerle ötüşler yapıyor. Henüz 5 aylık olduğu için kur yağıyor olma ihtimali düşük diye düşünüyordum ama bir kaç kere şahit olunca sizlere sormak istedim cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

Soran Kişi

Yeni Üyemiz
Adı
BY
Soyadı
BY
Çok teşekkür ederim, bir sorum daha olacaktıda, kafes dışına çıkardığımda yukarı aşağı kafa sallama eyleminde bulunuyor, önceki mubişlerimde ayna vardı o zamanlar bilmiyordum aynanın zararını, şuanda 2 tane oyuncak var kafeste ses çıkaran çok seviyor onları, her neyse sorum bunla alakalı değil, kafasını aşağı yukarı sallıyor, bu mutluluk belirtisi mi yoksa yine kur yapma olayı olabilir mi? Genelde erkekler yapar diye biliyordum

Soran Kişi

Yeni Üyemiz
Adı
BY
Soyadı
BY
Önceki kuşlarımda ayna olduğunu belirtme sebebim, onlar oyun amacıyla aynanın karşısında kafa sallama eyleminde bulunabiliyorlar diye düşünüyorum, kafes dışına çıktığında 3 4 kere denk geldim bu hareketine şuanki dişi kuşumun, bir de oyuncağıyla oynarken görmüştüm bununda sebebi kur olabilir mi? Birde yanına eş alma planım var ne zaman ve kaç aylık tercih edersiniz?

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu

Soran Kişi

Yeni Üyemiz
Adı
BY
Soyadı
BY
Çok teşekkür ederim ilginiz için, vermesine göre dişi zaten ama bu hareketi kafamı karıştırdı dediğiniz gibi mutlu olduğundan olabileceğini düşündüm, sizlerede danışmak istedim, şuanda bir tanıdığımın 8 günlük yavruları var yeme düştüklerinde 1 erkek kuş almak istiyorum erkek kuşa ayrı dişi kuşuna ayrı bakmayı düşünüyorum, zamanı gelince aynı kafese bırakmayı düşünüyorum, sizin fikriniz nedir bu konu hakkında :)

Handeeee

Yeni Üyemiz
Adı
Hande
Soyadı
K
Çok teşekkür ederim ilginiz için, vermesine göre dişi zaten ama bu hareketi kafamı karıştırdı dediğiniz gibi mutlu olduğundan olabileceğini düşündüm, sizlerede danışmak istedim, şuanda bir tanıdığımın 8 günlük yavruları var yeme düştüklerinde 1 erkek kuş almak istiyorum erkek kuşa ayrı dişi kuşuna ayrı bakmayı düşünüyorum, zamanı gelince aynı kafese bırakmayı düşünüyorum, sizin fikriniz nedir bu konu hakkında :)
Eğer ileride birleştirmeyi düşünüyorsanız eşini kendisi seçmeli ☺

Soran Kişi

Yeni Üyemiz
Adı
BY
Soyadı
BY
Eğer ileride birleştirmeyi düşünüyorsanız eşini kendisi seçmeli ☺
Evet o yöntemi biliyorum salma kafeslere bırakıp ilgilendiği eşi seçiyoruz fakat bir çok ki bulunduğu için kafeslerde, kızımı riske atmak istemiyorum yanlış anlamayın lütfen, hepsi can ama evlat gibi olduğu için bulaşıcı hastalıklardan falan korumam gerekiyor :) şöyle düşünüyorum ayrı kafeslerde birbirlerine alıştıklarında, eş tutma döneminde güzel bir birleşme olur diye düşünüyorum tabi sizlerin fikride çok önemli, tecrübelerinizle konuşuyorsunuz o yüzden bütün fikirlere açığım :)