soluk alma problemi

haunter_051

Takipçi Üyemiz
Adı
Yasin
Soyadı
Çomak
Merhaba değerli kuş üreticileri ve kuş sahipleri

Benim bir sorum olacak benim çift kuşum var dişi soluk alırken sanki insan nefes sesi gibi ses çıkıyor burnundan ayrıca 1-2 dakikada bir hışkırıyormuş gibi yapıyor.(Ama sürekli yarıyor yaklaşık 2-3 haftadır.)Bu bir soluk alma problemimidir ?

haunter_051

Takipçi Üyemiz
Adı
Yasin
Soyadı
Çomak
hayır kuyrukları sabit duruyor ama dediğim gibi nefes sesi aynı insanın nefes sesi gibi sessiz bir ortamda rahatça yakınlaştığınızda duyabilirsiniz?

haunter_051

Takipçi Üyemiz
Adı
Yasin
Soyadı
Çomak
teşekkürler

Selahattin abi yani belki  korktuğundan da olabilir bizden korkuyor da olabilir ilk başlarda ele gelmiyordu ancak genelde sakin ve ılımlıydı erkeğin içine koyunca ele falan gelmez oldu erkeğin içine koymadan bu durum yoktu erkeğin içine girdikten 1 ay sonra falan olmaya başladı

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
kuşunuzda soluk alma problemi varsa çok sessiz ortamda  nefes alırken çok kuyruk sallamasa da nefes alır verirken hafif kese kağıdının hışırtısına benzer ses duyarsın ağır bişi olsa zaten hasta durur. hafif olunca farketmesi zor oluyor ayrıca battaniye altı  gibi hafif havasız bi yere götürünce çok hapşırır.

sezgin

Uzman Üyemiz
Adı
Sezgin
Soyadı
Anıl
arkadaşlar benim jumbo dişimde nefes alırken kuyruk aşağı yukarı sallanıyor ama ağzını açarak nefes almıyor kapalı ağzı acaba solunum yolu hastalığı belirtisimidir buda

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
sezgin anı' Alıntı:
arkadaşlar benim jumbo dişimde nefes alırken kuyruk aşağı yukarı sallanıyor ama ağzını açarak nefes almıyor kapalı ağzı acaba solunum yolu hastalığı belirtisimidir buda
Soluk alıp verirken kuşun kuyruğunun sallanması genellikle solunum yolu rahatsızlığına işarettir

sezgin

Uzman Üyemiz
Adı
Sezgin
Soyadı
Anıl
tylan toz mu kullanmam gerekiyor vede ölçü nedir acaba ?

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
yavuz alptekin' Alıntı:
tylan tozunu bi pirinç tanesi kadar suluğunu koysan yeterlidir ama akşamdan hasta kuşun suluğunu çekersin sabah verdiğinde kana kana içer böyle daha iyi olur tedavi açısından geçmiş olsun.
+1