sultan papağanı üretimi

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
sultan papağanım yumurtladı.ama erkekle devamlı kavga halindeler sanırım çiftleşmemişlerdir.ne yapmam lazım bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.teşekkürer.

kuşcuusta07

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.kuscuusta07.tr.gg
Adı
Yavuz
Soyadı
usta
Zeki kardeşim merhaba,Sen çok karışma istersen,onlar düzeni sağlarlar.Sanırım Erkek İlk yumurtadan itibaren kalkmasın istiyor dişiyi.Kavgalar ondan çıkar.Yada çok vitamin veriyorsunuz erkek sürekli çiftleşmek istiyor.Y)umurta sayısı 4 olduğunda,Yani 8.ci gün,12,ci gün,ve 18.ci gün Yumurtalara  ışıkla bakın,Embriyo oluşumları görmüyorsanız boşuna yatmalarına izin vermeyin.Yumurtaları atın.Biraz E vitamini takviye yapın ve yuvalığı tekrar takın.
Saygılar.

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
teşekkür ederim.
size birde şunu sormak isterim.bende sevda papağanıda var.1 çift mavi bunlar yumurtladılar ama yavru olmadı yumurta boş.sonra tekrar yumurtladı bu seferde 9 yumurta yaptı.bende bunları kikisininde dişi olduğunu tahmin ettim ve iki tane erkek aldım.şimdi 1.çiftin dişisi yuvaya giriyor ama erkek olarak aldığım yuvaya girmiyor devamlı dışarıda yuvaya baktım yumurtlamış.2.çiftte ise ikiside yuvadan çıkmıyorlar.yuvayı hazırladılar.şimdi size sormak istediğim şu bunların dişi ve erkeğini nasıl ayırt edebilirim.birde bunların eş olduklarını nasıl anlarım.bilginiz için teşekkür ederim.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
zeki ankara' Alıntı:
teşekkür ederim.
size birde şunu sormak isterim.bende sevda papağanıda var.1 çift mavi bunlar yumurtladılar ama yavru olmadı yumurta boş.sonra tekrar yumurtladı bu seferde 9 yumurta yaptı.bende bunları kikisininde dişi olduğunu tahmin ettim ve iki tane erkek aldım.şimdi 1.çiftin dişisi yuvaya giriyor ama erkek olarak aldığım yuvaya girmiyor devamlı dışarıda yuvaya baktım yumurtlamış.2.çiftte ise ikiside yuvadan çıkmıyorlar.yuvayı hazırladılar.şimdi size sormak istediğim şu bunların dişi ve erkeğini nasıl ayırt edebilirim.birde bunların eş olduklarını nasıl anlarım.bilginiz için teşekkür ederim.
Cennet - Sevda papaganlarınızın önden ve yandan kafalarını net gösteren fotograflarını çekin ve buraya ekleyin yardım alacaksınız...