yeni dişi kuş alırken

haunter_051

Takipçi Üyemiz
Adı
Yasin
Soyadı
Çomak
Merhaba yeni dişi kuş alacağım alırken nelere bakıyım kuşta hangi çzellikleri barındırsın bana yardımcı olursanız sevinirim?

ersan

Takipçi Üyemiz
Adı
ersan yiğit
Soyadı
yiğit
Bakın bunu bende bilmiyorum ustalar tarafından saklanan bazı özellikler var gibi yavrulayacak kuşu hemen anlıyolar.LÜTFEN BİZEDE SÖYLEYİN :D

haunter_051

Takipçi Üyemiz
Adı
Yasin
Soyadı
Çomak
Valla bencede bazı adamlar direk ilk bakışta anlıyorlar lütfen anlayan biri varsa cevap yazsın TEŞEKKÜRLER ERSAN

murat kabayel

Uzman Üyemiz
Adı
murat
Soyadı
kabayel
bence tanıdıgın birinden al  kızgın dişi burun ceresi kahverengi olur ama sen gögüs altını kontrol et oradaki tüyler seyrekse yani derisini görebiliyorsan daha önce yumurtaya yatmıştır kıcınada bak yumurta yapan kuş belli olur yüyler seyrek ve kıcı genişlemisse .ayaklarına, kanatlarına bak burun deliklerine ve elinealdıgında hayvanın yaglı olup olmadıgını kontrol et böyle hayvanlar zor yumurta yapar yagdan dolayı.

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Arkadaşlar kuşa bakınca yavru verip vermeyeceği belli olmaz. Siz bir kıza bakarak bu iyi çocuk doğurur diyebilirmisiniz. Her şeyin önceliği şans ve sabırdır. Ayrıca her kızışan dişi kuşun ceresi kahverengi olmaz. Kimisininki beyazda olabilir. Her iki durumdada birçok kuştan yavru aldım

haunter_051

Takipçi Üyemiz
Adı
Yasin
Soyadı
Çomak
valla tam net cevabı alamadım şöyle yapalım ben resimi koydum mavi olan dişi mi ona bakın bir de mavi olan azgın mı cevap verirseniz sevinirim yaşil olan erkek çifti

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Mavi olan kızgınmı diye birşey yok. Çeresi mavi olan erkektir

haunter_051

Takipçi Üyemiz
Adı
Yasin
Soyadı
Çomak
teşekkür ederim kesin değil mi çünkü çok endişeleniyorum ceresi beyaz olanın erkek olacağından

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
Şahin GÜNGÖR' Alıntı:
Arkadaşlar kuşa bakınca yavru verip vermeyeceği belli olmaz. Siz bir kıza bakarak bu iyi çocuk doğurur diyebilirmisiniz. Her şeyin önceliği şans ve sabırdır. Ayrıca her kızışan dişi kuşun ceresi kahverengi olmaz. Kimisininki beyazda olabilir. Her iki durumdada birçok kuştan yavru aldım
;) ;) ;)

oLdness_07

Üyemiz
Adı
İsmail
Soyadı
ESER
Resimden kuşun genç olduğunu söyleyebilriz.
Ama daha önceden yumurtası var mı yok mu onu üstadların bu konuda vardiği tavsiyelere dayanarak alabilirsin kendince.
Ama kuş 1 yaşından büyük durmuyor