yumurta boylama

Alp Eren

Üyemiz
bana kalırsa kuslara göre boylama yapmak daha mantıklı.(hiç yapmadım mantık yürütüyorum) boylama yapmadan bi denemeli mesela 6 yumurta var 5 yavru cıkardı hiç öldürmeden büyüten bi çift ise boylamaya gerek kalmaz zaten ama sürekli son yavrular eziliyorsa boylama daha faydalı olacaktır. (büyüklerimiz daha iyi bilirler tabi benimki sadece mantık yürütme deneme yanılma yoluyla öğrenme diyelim :) )
bu sahte yumurta koyanlar gerçek yumurtaları nerede muhafaza ediyorlar oda sıcaklıgında bosta 4 5 gün dursa yumurta bozulmazmı nasıl yapıyorlar söylermisiniz ??

keta

Uzman Üyemiz
Adı
NURETTİN
Soyadı
KIR
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
çetin teşekkürler paylaşımların için şunuda söylemeden olmayacak mümkün olduğu kadar yumurta boylamadan kaçınmalıyız diye aklıma geldi zaman zaman bende yumurta boyluyorum ama sakıncası şu aynı gün yumurtadan çıkan 4 veya 5 yavrunun dişi kuşun bu yavruları aynı anda mayalayamayacağı aklıma geldi bilmem yanlışmı düşündüm sesli düşünelim diye yazdım
katılıyorum.geçen hafta 4 yavru aynı gün çıktı bir fire verdim.

murat kabayel

Uzman Üyemiz
Adı
murat
Soyadı
kabayel
ben yumurta boylama taraftarı deg,ilim aynı günde cıkan yavruları bakmak kuşlara sorun yapar ve kuşların yıpranmasına sebep olur mayalama az olur .ben ufak yavruları başka kuşun altına kacırıyorum .varsa kuşun altındaki boş yumurtayı alıp ufak yavruyu bırakıyorum o zaman bakıyor.