Yumurtadan kalkma

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
bir çiftim 5 yumurta üzerine  5gün yattı  sonra yuvayı terketti  :'( nedenini anlayamadım

emrah33

Üyemiz
Adı
Emrah
Soyadı
IŞIK
Abi belki diğer başlıkta anlattığın çocukların gürültüsü ve diğer nedenlerden dolayı olmuş olabilir.Ama diğer kuşlarda aynı ortamda onlar rahatsız olmazken bu çiftin rahatsız olması başka birşeylerden de olabilir.Daha önce düzenli olarak yavru aldığın bir çiftse eğer belki dinlendirmen gerekiyordur.Yeni çift ise ilk yumurtası olduğundan ortamdan kaynaklanıyor da olabilir.Üstadlar daha iyi bilirler tabi ki benimki ufak bir yorum.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Olası nedenlerden bazıları,  Parazit istilasında Anne Kuş yuvayı terk edebilir.
  Ortamın ve akabinde yuvalığın ısısının fazla olması.
  Yumurtaların dölsüz olması.
  Eşler arasında şiddetli kavgalar.

Hilmi, bunların dışında aklıma bir konu gelmedi :( Fakat Emrah ında dediği gibi "Diğer kafeslerde sorun yok iken, neden sadece o kafeste sorun var ?"
  Belki hizmet ve konfor onlara yeterli gelmemiştir, Her kuşun beklentisi bir olmayabilir.  Nedeni bulduğunda lütfen bizimle paylaş.
  Kuşların çiftleştiğini görmüştün değil mi ?

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
hilmi farkında olmadan o kuşu bir şekilde tedirgin etmişsin

keşke baksaydın yumurtalar döllümüydü diye belkide yumurtalar boştu ve

yavru zamanı geçmiş olabilir kuşta sıkılıp kalkmış olabilir

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
yumurtaları başkasının altına kaydırdım  o çiftin gözünün içine bakıyordum erkeği konuşan bir kuştu cilveli sözler söyledi dişiyi dışarımı çıkardı :D :D :D

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
hilmi akyldız' Alıntı:
yumurtaları başkasının altına kaydırdım  o çiftin gözünün içine bakıyordum erkeği konuşan bir kuştu cilveli sözler söyledi dişiyi dışarımı çıkardı :D :D :D
çok fazla gözünün içine bakma abi arada yumurtalara bakki kuş boşa yatmasın ;D ;D ;D

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Evciller eve yada PetShop a,  Evcil olmayanlar üretimhaneye.