Yurt dışından damızlık altı kuş getirtmek...........

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
ZEKİ AKLISINDA BİZİM ÜRETİÇİMİZDE FIRSATINI BULDUMU YURTDIŞINDAN GELEN KUŞTAN FAZLA FİYAT İSTİYOR

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
s.a sevgılı uretici ,besleyıcı vs abilerim bulgarda cok guzel cıns kuslar oldugunu ben sizden duydum aslen orda dogmama ragmen. siz hangi 300-500 eurodan bahsedıyosunuz ki :)  ordakilerin ne  kadar asgari ücret aldıgını bılıyomusunuz 290 tl  adamlar bu paraya gecınmeye calısırkene ben hıc  sanmıyorum o paralara kuş satılsın mehmet abi senin dedıgın gbi karayoluyla cok daha  fazla getırılır dıye de bısı yok adamlar sınırda 1 tanenın bile veterınerden scr sini istiyolar brak fazlayı 1 taneyı bıle  belkı zor  sokarsın anca sadece bu işlerle sınırda para konusturan kişiler getırebılır o ayrı konu.en yakın zaman da ben bi fiyatları arastırıp sizlerle paylaşıcam.

MEHMET KOÇ

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.cubbeliahmethoca.tv
Adı
MEHMET
Soyadı
KOÇ
polarci' Alıntı:
s.a sevgılı uretici ,besleyıcı vs abilerim bulgarda cok guzel cıns kuslar oldugunu ben sizden duydum aslen orda dogmama ragmen. siz hangi 300-500 eurodan bahsedıyosunuz ki :)  ordakilerin ne  kadar asgari ücret aldıgını bılıyomusunuz 290 tl  adamlar bu paraya gecınmeye calısırkene ben hıc  sanmıyorum o paralara kuş satılsın mehmet abi senin dedıgın gbi karayoluyla cok daha  fazla getırılır dıye de bısı yok adamlar sınırda 1 tanenın bile veterınerden scr sini istiyolar brak fazlayı 1 taneyı bıle  belkı zor  sokarsın anca sadece bu işlerle sınırda para konusturan kişiler getırebılır o ayrı konu.en yakın zaman da ben bi fiyatları arastırıp sizlerle paylaşıcam.
dostum bu yıl 150 tane almanyadan jumbo getirtti benim arkadaşım hiç belge falanda yoktu yani kuşların 8 tanesinide ben ondan aldım. yolunu buldun mu getirtebiliyorsun demekki.

süleyman10

Üyemiz
Adı
Süleyman
Soyadı
Kukudas
sevgili arkadaşlar kuş değerse 300 euro neden verilmesin değecek kuşa ben veririm

DarkLion

Takipçi Üyemiz
Adı
Güray
Soyadı
ÖZKUL
yavuz alptekin' Alıntı:
yurt dışındaki üreticiler güzel olan kuşları kendilerine ayırıyorlar ıskartaları buraya pazarlıyorlar,biz kendi kuşlarımızı kendimiz yapalım istediğimiz kaliteye ulaşma çabasında olalım tabiki çok güzel kuşlar var yurt dışında ama parasıda güzel
Yavuz bey, kendi kuşunuzu kendin yapın güzel bi fikir ama elde iyi damızlıklar olmadıktan sonra istediğin kadar uğraş besle üret. Toplama ıskarta kuşlarla yıllarca uğraşın hiç bir yere gelemezsiniz, bir kere sunu belirtiyim bu jumboda yavru yeme düşmeden saymıyacaksınız. Siz sanıyorumusunuz yurt içinden aldıklarınızın sıkıntıları olmuoyor oluyor tabi eleye eleye iyi kuşlarla iyi eşlemelerle bi yerlere gelinebilir.Herşeye atlamamak lazım herkuştan damızlık olmaz.  Ayrıca 300 euro yu bu kadar büyütmeyin. takımına 2500 € para ödeyen bir arkadaşım var. Kan yaptı yıllardır o kanı üretiyor. İsmini sormayın söylenmesini istemiyor. Ben kuşu beğendikten sonra her parayı öderim. Çünkü gerçek üreticiler anlar değerli kuşun nasıl zorluklarla üreyip büyüyüp yetiştirip hazırlamayı. Bu ülkede ucuza kaçanlar olduğu sürece ne avrupayla ne güney amerikayla hiç kimseyle yarışılmaz. Mantık şu olmalıdır hizmet ediceksem tatilimden özel vaktimden kendme bakmadıgım gibi ona bakıcaksam EN İYİSİNE bakarım ki değsin.Yavrunu masaya koydunmu yarışma kafesiyle karşıdaki adamın üretici arkdaşının görmeli aradaki farkı. Sonradan boşuna para boşuna zaman harcadım dememek için. Tüm üretici veya hobiciler mantaliteyi değiştirmeli. Benim şahsi fikrim, jumbolar yerli muhabbetler gibi üremedikten sonra herzaman pahalı olacaktır ki yerli üretimdede büyük sıkıntılar var gözlemlediğim kadarıyla. Bir kere avrupalılar bu işi ana iş olarak professyonel olarak yapıyorlar. Hobi ek iş değil. Adamın el emeği göz nuru kuşunu kalkıpta 10 euroya vermesini kimse beklemesin, Verir belki ama buraya gelince ya üremez yada bi süre sonra ölür. Avrupalı profesyonelce yapıyor. Herkez kendine hedef koyup sağlam adımlar atmalı. Bu işte maddi güçte çok önemldir. Tek ve açık olarak söylenecek şey çok nazlı ürer çok zahmetli zor ürer. Sağı solu belli olmaz. Yavruyu ezer,Yavruyu yer, Yumurtayı kırar, Yumurtayı yer.Zamanla edinilen tecrübeler var.Umarım yardımı dokunur yazdıklarımın. Sadece Sizin yazdığınız yazıdan yola çıktım size tepki saygısızlık olarak algılamayın lütfen sadece içimi döktüm uyanık diye geçinenlere tepki denilebilir. herkeze hayırlı üretimler.

omeradam

Uzman Üyemiz
Adı
ömer
Soyadı
adam
güray bey bizim ülkemiz ve avrupa diyorsunuz ama bizim ülkemizin bu konudaki yetersizliğinin iki nedeni var

1 profesyonel, muhabbet kuşunda uzmanlaşmış bi veteriner teknikeri yok bu sebeple herkez kulaktan dolma bilgileri deneme yanılma yolu ile yapıyor

2 iyi jumbo üreten kimse yaptığı işin sırrını vermiyor, zaten vermeside beklenemez , öbür türlü adamın emeğine saygısızlık olur.

bu kısır döngü sürer gider.
takımına 2500 euro veren arkadaşınız o kuştan verim alabileceğini zaten biliyorduki o parayı verip aldı öbür türlüsü düşünülemez bile.

sibirya27

Takipçi Üyemiz
Adı
berat
Soyadı
cingöz
resimdeki kuşlardan çok daha vasıflı kuşlar var ülkemizde.bedelini ödersen her yerden herşeyin en iyisini alırsın.çok uzatmaya gerek yok.parayı veren düdüğü çalar.

karacocuk

Yeni Üyemiz
Adı
ali
Soyadı
gönenç
yaklaşık 1 ay önce kapıkule sınır kapısında yakalanan kuşlar oldu ben ihale ile  o kuşları aldım 9 ade idi 5 dişi 4 erkek o sarı kuşun aynısı orjinal bilezikli bir çift kuş var bende ancak henüz avru alamdım. oynaşıyorlar ama yavruya girmediler. diğer aldığım kuşlardan 2 çifti yumurtladı 5 gün sonra ilk yavrunun çıkması lazım. o sarı çiftimde yumurlar ve yavru çıkarsa ben sana yardımcı olurum. görüşürüz

ayvalikmuabbet

Üyemiz
Adı
MURAT
Soyadı
TÜRKOĞLU
Canlı hayvan taşıyan uçak firmaları var o uçak firmalarına binerseniz getirebilirsiniz ayrıca yurdışından kuş gelmez diye birşey yok icabında tırcılarla da getirtilebilir Kanada'da muhabbet besleyen biriyle tanıştım bana orada kuşların kısırlaştırılıp satıldığını söyledi yavru alamıyormuş kuşlardan artık ne kadar doğru bilmiyorum ama ayrıca yurtdışından kuş alınacaksa yavru alınması daha iyi olur muhabbet için söylüyorum mesela ben posta için söyleyim avrupanın en büyük yarışcılarından jos thone'nin kümesine gittiğinizde kuşlar 100 € dan başlar kümes kümes yükselir sizin maddi gücünüze kalmış mesela barselona şampiyonu gerda isimli dişi kuşunu japonlara yanılmıyorsam 150 bin € ya satmıştı bende ilerde kısmetse yurtdışından kuş almayı düşünüyorum saygılar..