Yuvalık problemi[Resim yüklendi]

zelyot0

Üyemiz
Adı
Hasan
Soyadı
Tuna
Dişi kuşum iyice şişti yumurtladı yumurtlayacak ilginç olanı ise yuvalığa  girmekten korkuyo gazeteyi eşeliyo altına girmeye çalışıyo bi akıl verin ne yapmalıyım !!!!!!

habiltanta

Uzman Üyemiz
Adı
Habil
Soyadı
TANTA
yanında erkek eşi varmı?
bir resim varsa yuvalığı kafese nasıl taktınız görebilirmiyiz.

zelyot0

Üyemiz
Adı
Hasan
Soyadı
Tuna
Habil TANTA' Alıntı:
yanında erkek eşi varmı?
bir resim varsa yuvalığı kafese nasıl taktınız görebilirmiyiz.
yanında erkek eşi var abi tabiki fotosunu çekip az sonra yüklerim

habiltanta

Uzman Üyemiz
Adı
Habil
Soyadı
TANTA
kardeş yuvalık delik çapı çok büyük mümkün ise onu daha küçük çaplı bir deliği olan yuvalık ile değiştir. erkek kuşu yanına bu hafta attım demiştin biraz zamana ihtiyacın olacak onun dışında bir sıkıntı yok gibi duruyor.

zelyot0

Üyemiz
Adı
Hasan
Soyadı
Tuna
Habil TANTA' Alıntı:
kardeş yuvalık delik çapı çok büyük mümkün ise onu daha küçük çaplı bir deliği olan yuvalık ile değiştir. erkek kuşu yanına bu hafta attım demiştin biraz zamana ihtiyacın olacak onun dışında bir sıkıntı yok gibi duruyor.
eyvallahh sağolasın abi

ebubünyamin

Uzman Üyemiz
Adı
Abdullah
Soyadı
Ademoğlu
Kafes resim çekilen yerde duruyorsa, çok alçak ve ayak altında bir yerde duruyor, yanında bide televizyon var sanırım. Daha sakin ve yüksek bir yerealın kafesi.

VusLat.*

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
Cihat
Soyadı
Yiva
MaşAllah iyi gibi. Hâbil ustanın dediği gibi delik biraz daha küçük olabilir ve televizyon yanı sakıncalı ve rahatsız edici olacağını düşünüyorum. Daha yumurta yoksa ki yok galiba, yerini değiştirin. Biraz da kuşların yeni yerlerine alışması var, ondan sonra iş tamamdır diye düşünüyorum ..

zelyot0

Üyemiz
Adı
Hasan
Soyadı
Tuna
yorumlarınız için sağolun arkadaşlar.Televizyon hiç açılmıyor yeri değiştirmek bende istiyorum ama kuşların yeni ortama alışmasıda bir olay en iyisi yer değişmemesi diye düşündüm.Yanlışım varsa düzeltin

cankarakoch

Uzman Üyemiz
Adı
Can
Soyadı
KARAKOÇ
yuvalık çapı büyük ama kuşunuzun yuvalığa girmeme sebebinin delik çapının olduğunu sanmıyorum.kuşunuz yuvalıktan korkuyor olabilir.ona biraz zaman vermek lazım.

habiltanta

Uzman Üyemiz
Adı
Habil
Soyadı
TANTA
yuvalık delik çapının büyük olması yuvalığa girmemesi anlamını taşımasın yarın bir gün yumurtlayıp yavruları olursa yavruların erkenden yuvadan atlamasına sebebiyet verir ve buda sıkıntı olur o yüzden açıkladım.

akin3734

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.yavrumuhabbet.com
Adı
Akın
Soyadı
AKIN
Merhaba,
1-Erkek kuşu yanına daha yeni attıysan zaten o kuş hemen yumurtlamaz.
2- Muhtemelen kuş erkekten korkmaya başlamış. Erkekten korkarsada bu durumlar olabilir.
3- Dişi erkeknten korksada korkmasada, hatta araları iyi olsa bile yumurlaması imkansıza yakın gözüküyor. Çünkü çok ayak altı ve ve aşağıda. Olaki box niteliğinde tek yüzü açık olsa her yeri kapalı olsa bir ihtimal. Ama bu iş sehpanın üzerinde olacak birşey değil. Ev kirlenmesin diye bunu kenara atıvermişsiniz gibi duruyor. Ne yapıp yapıp duvara 1 çivi çakıp boy hizasında olması yavrulamasını ve güven kazanması için büyük etken olacaktır.,
Saygılarımla...

zelyot0

Üyemiz
Adı
Hasan
Soyadı
Tuna
Ali AKIN' Alıntı:
Merhaba,
1-Erkek kuşu yanına daha yeni attıysan zaten o kuş hemen yumurtlamaz.
2- Muhtemelen kuş erkekten korkmaya başlamış. Erkekten korkarsada bu durumlar olabilir.
3- Dişi erkeknten korksada korkmasada, hatta araları iyi olsa bile yumurlaması imkansıza yakın gözüküyor. Çünkü çok ayak altı ve ve aşağıda. Olaki box niteliğinde tek yüzü açık olsa her yeri kapalı olsa bir ihtimal. Ama bu iş sehpanın üzerinde olacak birşey değil. Ev kirlenmesin diye bunu kenara atıvermişsiniz gibi duruyor. Ne yapıp yapıp duvara 1 çivi çakıp boy hizasında olması yavrulamasını ve güven kazanması için büyük etken olacaktır.,
Saygılarımla...
ayak altı değil o odaya kimse girip çıkmıyor diye oraya koyduk.

polat_pool

Üyemiz
Adı
polat
Soyadı
bostancıoğlu