15 YIL SONRA İLK YUMURTA ALDIM

oktay4965837

Takipçi Üyemiz
Adı
oktay
Soyadı
yeniceli
BU SİTEDE YENİYİM YAKLAŞIK 1 AYDIR TAKİP EDİYORUM.
ÇOK İYİ BİLGİLER EDİNDİM.BU SİTEYİ YAPAN ABİME TEŞEKKÜR EDİRUM.ALLAH RAZI OLSUN.
15 - 16 YAŞLARIMDA BU İŞİ YAPIYORSUM 3 YIL YAPTIM SONRA OKULA GİTTİĞİM İÇİN BIRAKTIM.ŞİMDİ TEKRAR BAŞLADIM.1 AY ÖNCE 5 DİŞİ 5 ERKEK KUŞ ALDIM.
1 KAÇ GÜN SONRA EŞLEŞTİRDİM. 5 ADETKAFESİM VAR.ŞİMDİLİK.
3 TANESİ NORMAL OLARAK EŞLER BİRBİRLERİNİ BEĞENDİLER.KAFESİN BİRİNDEN DÜN BİR YUMURTA ALDIM.ÇOK ŞÜKÜR.DİĞER İKİ KAFESTENDE BEKLİYORUM İŞALLAH.KAFESİN BİRİNDE ERKEK DİŞİYİ DÖVEREK ÖLDÜRDÜ.ŞİMDİ ONA TEKRAR YENİ BİR EŞ ALACAĞIM.ŞİMDİLİK EVİN BİR ODASINDA YAPIYORUM BU İŞİ İŞLLAH BU PAZAR EVİMİN ARKA BALKONUNU KAPATIYORUM PVC İLE BİRAZDAHA MUHABBET ALIP 25 ÇİFT KUŞ İÇİN BALKANA YER YAPTIRIYYORUM.İŞALLAH İYİ OLUR.TEŞRUBELİ ARKADAŞLARDAN YARDIMLARINI BEKLİYORUM.HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM.<divclass="msgbox">Nofilesuploaded!</div>

<divclass="msgbox">Nofilesuploaded!</div>

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
acele etmeden kendi yavrularınızdan damızlık ayırarak üretim yapmanızı tavsiye ederim.tabi yumurtası dolu olan ve yavruya bakanlardan ayırın birde çaprazlama yapın yani yavrular birbirine eş olmasın daha sağlıklı üretim yapacaksınız bu şekilde.birden 25 çift alayım üreteyim dersiniz umduğunuz olmaz hem maddi hem manevi hüsrana uğrarsınız.tabi bu üretim tam 1 yılınızı alacaktır.

oktay4965837

Takipçi Üyemiz
Adı
oktay
Soyadı
yeniceli
ANLADIM BENDE BURADAKİ MUHABBET SATAN YERLERDEN BİRAZ YAVRU BİRAZ ÇİFT KENDİLERİN ÜRETİM YAPTIĞI KUŞLARDAN ALIP 25 ÇİFT KUŞU TAMAMLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM. :-\
TABİ BUNU BİR ANDA YAPAMAM 2 - 3 AYIMI ALIR HERHALDE.

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
HAYIRLI OLSUN YAVRU YAPAN KUŞLARININ BAŞKA YUVADAN ÇIKANYAVRULARINI BİR BİRİNE EŞ YAPMAN İÇİN DEMİŞ ZEKİ YUVA KARDEŞLERİNİ EŞ YAPMA SAKAT YAVRU OLUR

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Oktay Bey, gelişmeler büyük ölçüde sevindirici..
  25 çiftlik bir kapasiteye sahip olmanızda güzel.. Zeki arkadaşımızda dediği gibi kendi kuşlarınızın yavrularıyla üretimi arttırmayı düşünürseniz, daha sağlıklı olur ve muhtemelen daha kısa sürede çift sayınızı arttırabilirsiniz.. (Belki şu dönemde başka bir üreticiden sadece 5 erkek almanız yerinde olur..)
    4. kafesinizdeki eşini öldüren erkek kuşa dikkat yine aynı davranışları gösterebilir..
    Üreyen 3 çiftten 6 ayda yaklaşık 50 yavru alınabilir.. 25 çiftle ilgilenmek kolay olmayacaktır ilk aylardaki serbest zamanların değerini biliniz..  Saygılarımla.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Çevireceğiniz yapacağınız yerin fotoğraflarını koyarsanız, tavsiyelerimiz değişebilir. Bol yavrulu üretimler diliyorum.

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
evet ben demeyi unuttum 5 çiftin çıkardığı ses ile 25 çiftin çıkardığı  ses bir olmaz.komşuların şikayeti olabilir birde tatili unutacaksınız.çünki kimseye emanet edilemiyor.tabi bu işten anlayan biri yoksa yanınızda.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Oktay öncelikle hoş geldin diyorum
Temennilerin için ayrıca teşekkür ediyorum

İlk yumurtayı aldığına sevindim bundan sonrası inşallalah çorap söküğü gibi gelecektir
Dişi kuşunuzu öldüren erkek kuşa dikkat edin aynı hatayı birdaha yapmasın
Eğer aynı hatayı yapmaya kalkışırsa elinizden çıkarın

Üretimi fazlalaştırayım derken yanlış kişilerle ticaret yapmayın
Üretimhanesini gördüğünüz birkişiden yavru veya damızlık altı kuş almanızı öneririm

Eğerki çok tanıdığınız bir kişi varsa size yanlış yapmayacak tamamını olmasa bile 5-6 takım alabilirsiniz tabiki sabrınız yoksa iyi bir üretim yılı diliyorum saygılar

oktay4965837

Takipçi Üyemiz
Adı
oktay
Soyadı
yeniceli
HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.MUTLAKA TAVSİYELERİNİZİ DİKKATE ALACAĞIM.
ÜRETİM YAPACAĞIM ORTAMIN FOTOĞRAFLARINI SALI GÜNÜ VEYA ÇARŞAMBA GÜNÜ YÜKLEYECEĞİM.TAVSİYELERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Hayırlı olsun herşey gönlünüzce olur inşaallah

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
öncelikle hoşgeldiniz inşAllah daha çok yumurta ve yavru alırsınız bende ustalarıma katılıyorum çoğaltma işini acele etmeyin bence yerinizi yapın yavaş yavaş kendi yavrularınızdan çoğaltın hem sizin içinde daha iyi olur 5 çift ile 25 çift arasında baya bi fark olacak