AVİT-K, Toz (TOPKİM)

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
Formülasyonu : 100 gram toz karışım içeriğinde; 2.000.000 İÜ Vitamin A ve 800 mg Vitamin K3 bulunmaktadır.

Avit-K, bütün kanatlı hayvanlar ile süt emen buzağı, kuzu ve diğer hayvanlarda farklı etmenlerden kaynaklanan kanamaların önlenmesi, klinik iyileşmenin hızlandırılması, A ve K vitamin eksikliklerinin karşılanması amacıyla, aynı vitaminlerin dengeli kombinasyonu esasına göre geliştirilmiş olan, bir oral toz formülasyondur.

Farmakolojisi ve özellikleri : Bu ürün içeriğindeki A vitamini; görme, büyüme, epitel dokunun farklılaşması ve bütünlüğünün korunması, iskelet ve embriyo gelişmesi için önemli görevler yüklenir. K vitamini ise; özellikle kanın normal zamanda pıhtılaşmasını sağlar. Sindirim sistemi bozuklukları, ağızdan antibakteriyel ilaç kullanılması ve kanamalı hastalıklarda öncelikle gerekli olan bir vitamin konumundadır.

Kullanılma yerleri : Sağaltıcı olarak; özellikle kanatlı hayvanlar olmak üzere, her türden evcil hayvanlarda koksidiyoz olguları ve bütün barsak enfeksiyonlarında şekillenen kanamaların önlenmesi, bozulan barsak epitel dokusunun onarımı ve sağlıkla haline dönmesi, her türlü stres durumlarında, gaga kesimi aşamalarında ve A ve K vitamini eksikliklerinin sağaltımı amaçlarıyla kullanılır.

Kullanılma şekli ve dozları : Avit-K, koruyucu olarak 20 litre içme suyuna 1 tatlı kaşığı (takriben 5 gram); ağır hastalık hallerinde 20 litre içme suyuna 2 tatlı kaşığı miktarında katılarak bir hafta süreyle devamlı olarak içirilir.

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
Paylaşım için teşekkürler Hilmi Bey. Konu açılmışken, avit-k'yı kullanan arkadaşlar sadece ilaç veya parazitler için kimyasal kullanımı sonrası mı kullanıyorlar yoksa periyodik olarak düzenli mi kullanıyorlar sorayım ben de. Kullanan arkadaşlar paylaşırlarsa memnun olurum.

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
Bilal bey ben vitamin olarak kullanıyorum bir kuşumda ishal vardı ishal tedavisi  den  sonra kullandım.

Gordias

Yeni Üyemiz
Adı
Sinem
Soyadı
Esin
Merhaba, muhabbet kuşum arada dışkısını yiyiyor, forumlarda avit-k kullanılması lazım deniliyordu. Doz aşımı ne kadar olmalı bir suluğa. Bir de aylık devamlı kullanabilir miyim? Onuda hafta da kac kez vermeliyim? Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Femirleroğlu

https://www.instagram.com/faruk_emirleroglu/
Yönetici
Web sitesi
www.instagram.com
Adı
Faruk
Soyadı
Emirleroğlu
Merhaba, muhabbet kuşum arada dışkısını yiyiyor, forumlarda avit-k kullanılması lazım deniliyordu. Doz aşımı ne kadar olmalı bir suluğa. Bir de aylık devamlı kullanabilir miyim? Onuda hafta da kac kez vermeliyim? Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.
a-k vitamini bulup haftada bir mamadan verebilirsiniz. aldığınızda kullanım bilgileri üzerinde yazıyor olacaktır.