Bağışıklık sistemi için Kuşlarımıza Beta-glukan

Ramazan Demet

Uzman Üyemiz
Adı
Ramazan
Soyadı
Demet
Beta-glukan
Selam,
Arkadaşlar, kuşlarımız için en önemli ve tek savunma sistemleri bağışıklık sistemleridir. Öyleyse, bu bağışıklık sistemini güçlendirmek sanırım kuşlarımızın hastalanmasını önlemenin en pratik yoludur. Konuyu uzatmadan düşüncemi açıklamak isterim. Bu madde doğal besinlerden yapılıyor, doğal besin olması sebebiyle kuşlarımızda bunu kullanabilirmiyiz ? Aslında kuşlarımıza ilacın damlasına tahammülüm yoktur benim. Fakat karşımıza kaçınılmaz sorunların çıkmayacağının garantisi de yoktur. Zaten vitamin ve doğal besin olması beni açıkcası rahatlattı ve bunu paylaşmak istedim. Bu açıdan, Beta-glukan içeren vitaminleri kuşlarımızın yemine ve mamasına emirerek, haftalık belirlenecek bir gün bunu kuşlarımızda  kullansak, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayabilirmiyiz ?

Bağışıklık sistemini güçlendiren en sık kullanılan ilaçların yapısı nedir?

Anti-oksidanların en önemlileri C ve E vitamini, beta-karoten, selenyum, bazı protein bileşikleri, isoflavonlardır. Bu anti-oksidanları içeren besinleri günlük beslenmemiz içerisinde bol miktarda tüketmeliyiz. Anti-oksidanlar dışında bazı besin maddelerini günlük beslenmemize eklememiz bağışıklık sistemini güçlendirici etki yapacaktır. Omega 3 yağ asitleri adı verilen ve balıkta bolca bulunan yağ asitleri ve proteinli gıdalardan aldığımız arginin amino asidi, bağışıklık sistemimiz için önemli besin kaynaklarıdır. Bağışıklık sistemimizi güçlendirecek gıdalar arasında beta-glukan, echinacea, probiyotikler, izozomlar ve yeşil çay gibi doğal maddeler de yer alır.

Bağışıklık istemini güçlendiren ilaçların en önemli maddesi Beta-glukan ‘dır.Beta-glukan ekmek mayası hücre duvarından elde edilen, bağışıklık sistemini güçlendiren tamamen doğal bir maddedir. Bağışıklık cevabını artırarak vücut savunma hücrelerinin patojenleri daha etkili şekilde yok etmesini sağlar ve sıklıkla hastalıkları önler. Kişinin kendini daha sağlıklı hissetmesini sağlar.Stres gibi bağışıklık sistemini zayıflatan faktörlere karşı vücut direncini artırır. Açıkcası bana uygun geldi, biraz daha araştırarak uygulamak istiyorum.

Saygılar...