Beslemede sebzelerin çeşitliliği.......

ayko

Yeni Üyemiz
Adı
ayko
  Beyler, benim sıkıntım zamansızlık, bu nedenle ben aldığım ballı mamaya, 8 tahıllı bir tür bebek mamasını karıştırdım ve bunu her sabah farklı bir sebzeyle karıştırarak kuşlara veriyorum (havuç, kabak, kırmızılahanayla dereotu, bibrerle maydanoz, semizotu, kara lahana v.b.) bununlara biraz bira mayası ekleyeceğim. Evet arkadaşlar hergün sebze vermek farklıda olsa ne kadar doğru bunu biraz tartışalım diyorum. Ben 10 gündür böyle besliyorum yavrulrın kursakları dolu ilerde ne olur bilmiyorum gözlemlerimi paylaşırım.... Top sizde!!!!!  ::)

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
sık sık verilen yeşillik kuşları isal yapar...Mamalarına az bir sekilde ver, ama dikkat et fazlası zarar...

ayko

Yeni Üyemiz
Adı
ayko
Yahya SAYIN' Alıntı:
sık sık verilen yeşillik kuşları isal yapar...Mamalarına az bir sekilde ver, ama dikkat et fazlası zarar...

Misal; 40 takım kuşa 20 tatlı kaşığı mamayı iki büyük havuçla (rendeledikten sonra)  karıştırıp yavrulu olanlara iki tatlı kaşığı kadar yavrusu olmayanlara tadımlık çay kasığı kadar veriyorum mamaya alışsınlar diye

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Ayhan burda sen kendi üretimhanenin doğrusunu yakaladıysan sorun yok doğruyu okeylemen içinde yapacağın olay kuşlarını gözlemlemen kuşlarında fazla yeşillikten dolayı ishal yoksa, mamayı iştahlan bitiriyorlarsa, yedikleri mama yavrularda et yapıyorsa, mamalıklarda mama kalmıyorsa sen kendi kuşlarının doğrusunu yakalamışsın zaten sen şimdi ne yapabilirimde mama fiatlarını aşağı çekerim onu araştırmaya bak

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
Ayhan burda sen kendi üretimhanenin doğrusunu yakaladıysan sorun yok doğruyu okeylemen içinde yapacağın olay kuşlarını gözlemlemen kuşlarında fazla yeşillikten dolayı ishal yoksa, mamayı iştahlan bitiriyorlarsa, yedikleri mama yavrularda et yapıyorsa, mamalıklarda mama kalmıyorsa sen kendi kuşlarının doğrusunu yakalamışsın zaten sen şimdi ne yapabilirimde mama fiatlarını aşağı çekerim onu araştırmaya bak
  Aynen Katılıyorum..
  Özellikle son cümlene Ustam.. Ben Kış aylarında bir kıvırcığa 4TL verdiğimi bilirim..

sen şimdi ne yapabilirimde mama fiatlarını aşağı çekerim onu araştırmaya bak

ayko

Yeni Üyemiz
Adı
ayko

Üstadım, bende o doğruyu yakalamaya çalışıyorum. Haklısınız en doğrusu gözlem. Evet kuşlar mamaları bitiriyor, evet yavrularda iyileşme var, evet 10 gündür veriyorum şimdilik ishal yok, ishal olsalar şimdiye kadar olurmuydu ? bunu bilmiyorum. Mesela  :-[ 
    Ben yaptığımın okeylenmesini beklemiyorum. Amacım yaptıklarımı, gözlemlerimi sitede paylaşmak, doğru veya yanlış, konuyu tartışmaya açmak ve bundan sitedekilerin faydalanmasını umuyorum, umuyorum çünkü ben sizin daha önceki tartışmalarınız dan çok faydalandım.