Breedmax mama

CaSuS

Takipçi Üyemiz
Adı
mehmet
Soyadı
guven
Selam arkadaşlar. Bu aralar çok fazla soru sorup konu acıyorum onun için ayrıca özürdilerim. Acemiliğime verirseniz sevinirim. Soruma gecicek olursam. Muhabbetlerim ve kanaryalarım için breedmax isimli mamayı aldım  bu mamanın kullanımı yumurtalı mamaya karıştıralarak oluyormus ama benım kuslarım kesinlikle yumurtalı mama yemiyorlar bir türlü yumurtalı mama yediremedim. bu Breed max isimli mamayı baska sekılde kullanabılırmıyım. elimde su anda bir kilo kadar var ve bu sekilde olursa mama çöpe gidecek.
.html] mama bu arkadaşlar

gökay tatar

Uzman Üyemiz
Adı
gökay
Soyadı
TATAR
benim bildiğim en iyi mama kendi yaptığın mama'dır mama tarifi var site de hazır mamanın ne çıkacağı belli olmaz diğerini sen yapıyorsun ne yaptığını nasıl mama olduğunu biliyorsun dimi?

CaSuS

Takipçi Üyemiz
Adı
mehmet
Soyadı
guven
gökay bey zaten bu BREEDMAX kendi yaptıgın yumurta mamasının içine katılıyor sorum bendeki hiç bir kuş yumurta mamasını yemiyor ve bunun akabinde bu aldıgım mamada elimde kaldı boylece    bu BREEDMAX ı baska bir şekilde kullanabilirmiyim. onu ögrenmeye calısıyorum. Saygılar.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
CaSuS' Alıntı:
Selam arkadaşlar. Bu aralar çok fazla soru sorup konu acıyorum onun için ayrıca özürdilerim. Acemiliğime verirseniz sevinirim. Soruma gecicek olursam. Muhabbetlerim ve kanaryalarım için breedmax isimli mamayı aldım  bu mamanın kullanımı yumurtalı mamaya karıştıralarak oluyormus ama benım kuslarım kesinlikle yumurtalı mama yemiyorlar bir türlü yumurtalı mama yediremedim. bu Breed max isimli mamayı baska sekılde kullanabılırmıyım. elimde su anda bir kilo kadar var ve bu sekilde olursa mama çöpe gidecek.
.html] mama bu arkadaşlar
Breedmax mama deil arkadaşım.Bunu normal mama gibi kullanamazsın. Bredmax mama katkısıdır.Örnegin 30-35 çitf kuş için hazırladıgın mamaya 1 yemek kaşıgı katarak kullanabilirsin.Aksi takdirde breedmax  ın fazlasıda zarar verir...

kemal akdağ

Yeni Üyemiz
Adı
Kemal
Soyadı
Akdağ
selam casus bey istanbuldasınız sanırım benimde 1 çift kuşum var ve mamayı çok severek yiyorlar maşallah.mama çöpe gitme kararı aldığınızda ben seve seve alır kuşlarıma yediririm :))çöpe gidip yazık olmasın.saygılarımla.

CaSuS

Takipçi Üyemiz
Adı
mehmet
Soyadı
guven
Kemal bey yedirmeyi başaramazsam emin olun çöpe atmam. size ulasırım en azından birisi faydalanmış olur. Şu anda nasıl bir mamayla verecegimi arastırıyorum. Saygılar

kemal akdağ

Yeni Üyemiz
Adı
Kemal
Soyadı
Akdağ
Teşekkür ederim mehmet bey sağolun.İnşallah yedirmeyi başarırsınız.saygılarımla.Haberlerinizi bekliyorum.

kemal akdağ

Yeni Üyemiz
Adı
Kemal
Soyadı
Akdağ
Mehmet bey nasıl durum mamayı yiyorlarmı keretalar:))durum nasıl yemişlerdir inşaallah,merak ettim.saygılarımla.

yakuza_gorkem

Yeni Üyemiz
Adı
Görkem
Soyadı
Tungul
hazır mamaya katarak verebilirsiniz 1 çift kuşa verirken çay kaşığının yarısı kadar katmanız lazım..kanaryalarda fazlası dişinin yumurta sayısını artırıo fakar kuş kızgınlıktan yumurtalara yatmıyor, muhabbetlerdeki etkisini bilemiycem...bilginize..

kotkafa

Site Moderatörü
Yönetici
Adı
Günay
Soyadı
Dönmez
dostum, breedmax'ı yememeliri gayet normal, BREEDMAX çeşitli vitamin ve minerallerden oluşan yem/mama katkısıdır...öyle paketten olduğu gibi kuşlara verilmez. Yumurtayı birkere unutun, size tavsiyem AKTİV in mamasından almanız, ayrıca breedmaxın ve aktiv mamamın içerisinde yeterince protein, kalsium vs. var zaten, ayrıca yumurta takviyesi gerekmez (kuşlar severek tüketiyor)...ondan sonra şu adımları izleyin:

> 1 havuç alın ve ince-ince rendeleyin
> rendelediğiniz havuç içine 4-5 çorba kaşığı AKTİV mama ekleyin
> 1 çay kaşığı dolusu (silme dolu) BREEDMAX ekleyin
> filizlendirilmiş buğday hazırlabiliyorsanız, bence biraz filizlenmiş buğday da ekleyin (eğer yoksa mühim değil)

Bunları iyice karıştırıp muhabbet kuşlarınıza verin, gördüğünüz manzaraya siz de inanamayacaksınız...canavar gibi saldıracaklardır.

AKTİV mamayı buradan alabilirsin http://www.aktiv.web.tr/index2.htm

Elinizdeki 1 kilo breedmax bence çok fazla, bunu yarı-yarıya başka birisi ile paylaşmanızı öneririm.

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
arkadaşlarındediği gibi breedmax yumurta verimini arttırmak için kullanılan yumurta maması katkısıdır mamaya karıştırılır direk mama olarak verilmez

CaSuS

Takipçi Üyemiz
Adı
mehmet
Soyadı
guven
Arkadaşlar BREEDMAX ın mama değil mama katkısı oldugunu bende biliyorum. Sorun benım kuslarım mama yemiyordu o yuzden breedmax ı da veremıyordum. Breedmax ı  vermenın baska bı yolu varmıdır bunu öğrenmeye calısıyordum. Fakat RefikTÜRK beyin yolladıgı mama sayesınde boyle bır soun kalmadı ortada mamayı yiyorlar boylelikle breedmax ı da yemiş oluyorlar. Burdan hepinizin huzurunda Refik TÜRK e tekrar teşekür ederim. Saygılar