çiftleşme

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
erkek kuşum hastalıklı çıktı aldığım yere geri verdm tekrardan daha sonra başka bi yerde güzel bi erkek buldum ve kızışmıştıda dişimi onun yanına attm her ne kadar dişi kaçmak istediysede erkekden kurtulamadı ;D o gün karışmadım kuşlara kuşcuda bıraktım aynı kafesde ve diğer gün iki sefer daha çiftleşmişler önceki gündde bir sefer çiftleştler  ;D

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
bende çok bekledim ama erkeği aldığm yer hastalıklı vermş kuşu bana bilerk daa sonra biriyle tanıştm sadece üretim yapıyodu konuştk baya bi anlattm dedi kuşları getir bakaym götürdm o söyledi gösterdi banada kuşun van kuşu olduğu ve 12 milyonlk kuş burda ise 40 milyonada veriyolardı geri götürdüğmdede almadılar hasta diyerk o kişinin slmını söyledm aldılar üretm yapan kişinin bi çiftinden birinin dişisi ölmüştü erkeği kızıştırıyodu bende ısrar ettim dişiyi onun yanına attırdm aldım dişi attığmz an erkek yanaştı hemen zorla üzerine çıktı diğer günde iki sefer çiftlşmşler şimdi ise eve getirdm bekliyorum artık

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
Hadi hayırlı olsun bakalım, inşallah yavrularını da alırsınız. İmkan varsa çevredeki üreticiler ile irtibatta olmak ve kuş alışverişini onlarla yapmak her açıdan daha avantajlı ve sağlıklı oluyor.

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
piyasada öyle satıcı çok hastayı verir.eşli ve yumurtalı diye eş olmayan başkasının yumurtasını altına koyup veren bir çok satıcı var.malesef bu işin doğasında var bunlar.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Kuşçuda çiftleşmesi çok büyük şans. Yavrularıda sorunsuz olursa, yavruları ayır kendine.

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Şansınızın yavrular yönündede aynı olmasını dilerim

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
kuşcuda erkek kuş kızışmış olduğu için zorla dişinin üzerine çıktı kendimde gördm diğer gün ise kuşları almaya gittiğmde  iki sefer daha çiftleştklerini söyledi kuşcu bekliyorum şuan

murat kabayel

Uzman Üyemiz
Adı
murat
Soyadı
kabayel
yer degiştirmekten bırakakbilirler eşleşmeyi ama alışınca devam ederler merak etme düzelir.

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
ayıracam zaten erkek çiftleşmk istiyo ama dişi istemiyo bide dişim erkeğe göre ufak bi sorun olurmu

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
bidedişi kuşum nefes alıp verirken kanatları ve kuyruğrdaonunla birlikte nefes alıp veriyo sanki hertarafı ayrı oynuyo nefes alıp verirken acaba hasta olabilirmi :(

murat kabayel

Uzman Üyemiz
Adı
murat
Soyadı
kabayel
ercanyuksel' Alıntı:
bidedişi kuşum nefes alıp verirken kanatları ve kuyruğrdaonunla birlikte nefes alıp veriyo sanki hertarafı ayrı oynuyo nefes alıp verirken acaba hasta olabilirmi :(
solunum proglemi var galiba sularına vitamin koy birde agzına 1 damal baytiril sık günde 1 sefer 5 gün boyunca birde forum sayfasında kuşların hastalıkları ve tedavileri sayfasını dolaş daha fazla bilgi bulabilirsin

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
dişi kuşum yuvayla ilgilenmiyo hiç çiftleştklerinide ördüm bi sefer daha sonrada iki sefer çiftlşmşler

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
ercanyuksel' Alıntı:
Geçmiş, şuan durum nedir?nasıl oldu?

hamlereis

Üyemiz
Adı
sercan
Soyadı
Selvi
aynı problem dişi kuşumdada var.Araştırdım veterinere danıştım hemen yoruluyorsa pit veya parazit vardır dedi durumu iyice anlattım.Solunum yolu rahatsızlıgı oldugu ortaya çıktı netten araştırırsan bula bilirsin.Bytril %2,5 diye bi ilaç var onu kullana bilirsin.geçmiş olsun yavru almaya çalışırsan dişi kuşun ciddi olarak zarar göre bilir.