Dişi kuşların üremeyecek yaşta olduğunu nasıl anlarız?

drama212

Üyemiz
Adı
Ali
Soyadı
Uzun
Bir çift muhabbet kuşum var. Eş tutalı 3 ay kadar oldu. Fakat çiftleşmediler. Dişi kuş çok hareketsiz. Bu yüzden acaba çok mu yaşlı diye düşünüyorum çünkü yaşını bilmiyorum. Dişilerin yumurtlamaycak kadar yaşlı olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Hareketsiz olması yaşlı olduğunu mu gösterir.

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
yaşı konusunda tam bir bilgi veremem ama görünüşünden çok yaşlı olmadığı kanati oluştu bende birde ben şöyle izah edeyim benim bir çiftim var haziran ayından beri bekliyorum daha eş tutmadılar bunların keyfi nezanan gelirse ozaman eş tutuyorlar ben onu anladım diğer bir çiftim bir ayda yumurtladı şimdi 7 günlük yavruları var yorumu sen yap

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
bu tip sorunlarla karşılaşmamak için güvenilir yerlerden kuş almamız gerekir pet shop lardan eğer kuş aldıysak üretim çıkması sorunlu kuşları yaşı büyük üretimden çekilmiş kuşda olabilir

drama212

Üyemiz
Adı
Ali
Soyadı
Uzun
Dişiyi değiştirip daha genç bir dişi almaya da cesaret edemiyorum çünkü eş tuttular ve çok alıştılar birbirlerine. :(%3Cdivclass=%22msgbox%22%3ENofilesuploaded!%3C/div%3E%3Cbr%3E%3Cbr%3E

cemrehan

Üyemiz
Adı
Cemrehan
Soyadı
Duran
Vallaha bendede bir çift kuş var dişi erkeğe sadece yem kusmasına izin veriyor çiftleşmeye izin vermiyor uzaklaştırıyor galiba zamanla herşey yoluna girer seninde

drama212

Üyemiz
Adı
Ali
Soyadı
Uzun
Sevgili üreticiler, dişi kuşumu daha genç bir kuşla değiştirmeyi düşünüyorum. Yanlış mı yapıyorum fikir verirseniz çok sevinirim.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Albino ve lutinoların yaşı zor tahmin edilir. En azından ben bilmiyorum. Aldığın yere mecburen güveneceksin. Onun içinde hilmi abinin dediği gibi bildiğin yerden alacaksın.