Dişilerde yumurtlama öncesi belirtiler

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
Erişkin, eşi ile anlaşan, kur yapan , çiftleşen dişilerle; tek olmasına rağmen erişkin duruma gelerek kızgınlık yumurtası yapacak dişilerdeki;

Yalnızca Yumurtlama öncesi davranış değişiklikleri ve fiziksel göstergeler:

* Dışkının normalden kat kat fazla şekilde aşırı büyümesi ve renginin de normale göre koyulaşması. Bunun nedeni ; dişinin yuva hazırlığı nedeniyle çoğu zamanını yuvalıkta geçirmesi, ortamı kirletme istememesi yüzünden dışkısını tutmasıdır. Aynı davranışı, kuluçka süresinde yumurtaları ısıtmak için sürekli yuva içinde bulunacağı süreçte de gösterir. Resim için : http://www.birds-online.de/zucht/riesenkot.htm
* Dışkılık bölgesinde şişkinlik, etrafındaki tüylerin bu genişleme nedeniyle seyrek görünmesi.
* Hırçınlık, stres.
* Kemirme eğiliminde artış.
* Aşırı kalsiyuma, iyot ve minerale duyulan ihtiyaç nedeniyle bu kaynaklara (mürekkep balığı kemiği, enerji blok, mineral blok, kabuk da içeren yumurta maması vb.) yönelim.
* Yuvalığa karşı ilgi artışı, zamanının çoğunu yuvada geçirme ve seyrek olarak, özellikle çiftleşmek ve dışkılamak için yuva dışına çıkış.
* Yuva kapısını ve yuva tabanını kemirme.
* Yuva içindeki beğenmediği materyali dışarı atmak, yerlerini değiştirme.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Tebrikler, Hilmi güzel paylaşım olmuş. Bu konu bize her dönem lazım olacaktır..

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Paylaşım için teşekkürler.

Üreticiler dışındaki insanlar, normal olarak sinirlenirler, ama yarım avuç dışkı bizi sevindirir.  :D

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Paylaşım için teşekkürler Hilmi bey

vky88

Takipçi Üyemiz
Adı
Volkan Kemal
Soyadı
YALAV
Güzel paylaşım Teşekkürler

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
hilmi abi tşkler bende bi dişi var vallahi 1.5 aydır  yuvalıkta  duruyo hafif bi şişlikte  var arkada ama hala yumurta  yok hafif  zeytınyagı da  surdum yıne  yok hayvanın sanırsam beslenmesıde normal  olmuyo bende  yuvalıgı  sokup alıcam artık yeter 1.5 ay hapis  devamlı içerde  durmasıda  iyi degil bana göre

babadostum

Takipçi Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Yorulmaz
Paylaşımınız için teşekkürler.Belirtiler benim dişiye uyuyor inşaallah yakında yumurtasınıda görürüz

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
polarci' Alıntı:
hilmi abi tşkler bende bi dişi var vallahi 1.5 aydır  yuvalıkta  duruyo hafif bi şişlikte  var arkada ama hala yumurta  yok hafif  zeytınyagı da  surdum yıne  yok hayvanın sanırsam beslenmesıde normal  olmuyo bende  yuvalıgı  sokup alıcam artık yeter 1.5 ay hapis  devamlı içerde  durmasıda  iyi degil bana göre
  İsmail bey, izin verin dilediği yerde dursun, almayın onun yuvalığını. Hem belki fikir değiştirip yumurtlar..

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
polarci' Alıntı:
1,5 ay 45 gün yapar iletiyide 3/ekimde yazmışsın buda bu güne kadar 27 gün yapar ikisini toplayalım 45+27=72 gün yapar eğer dişi kuşunuz yumurta yapmamışsa o dişi kuşu hediye etmeni öneririm insanın hayallerini yıkan kuşu besleme ;)