Eş alırken nelere dikkat edilmelidir

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Eş alırken nelere dikkat edilmelidir : Tek baktığınız muhabbet kuşunuza eş alırken mümkün olduğunca onun yaşına yakın bir muhabbet kuşu almanızda fayda vardır. Örneğin 2 yaşındaki bir muhabbet kuşuna 2-3 aylık bir yavruyu eş olarak almak doğru değildir. 2 yaşındaki kuş çiftleşmeye fazlasıyla istekli ise davranışları yavru için fazlasıyla rahatsız edici olabilir. 1 yaşındaki bir muhabbet kuşuna mümkünse 6 aylıktan daha büyük bir eş alınmalıdır. 3-4 yaşındaki bir muhabbet kuşuna ise en azından 1 yaşında bir eş alınması daha uygundur.

babadostum

Takipçi Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Yorulmaz
Paylaşim için teşekkürler abicim. ayrıca arkadaşlar kuşlarınızdan en fazla kaç yaşına kadar yumurta alabiliyorsunuz ben eşi geç aldım uyum süreci epey sorun oldu derken dişi kuşum 3,5 yaşına geldi. epeydir dişi kuş yuvalığa giriyor zamanının çoğunu rada geçirmeye başladı ancak kuşun sağlığı açısından yumurtlaması bir sorun olacaksa yavruluğu çıkartmak isterim. Malum önce kuşlarımın sağlığı

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Paylaşıma teşekkürler.

Mehmet Yorulmaz' Alıntı:
Paylaşim için teşekkürler abicim. ayrıca arkadaşlar kuşlarınızdan en fazla kaç yaşına kadar yumurta alabiliyorsunuz ben eşi geç aldım uyum süreci epey sorun oldu derken dişi kuşum 3,5 yaşına geldi. epeydir dişi kuş yuvalığa giriyor zamanının çoğunu rada geçirmeye başladı ancak kuşun sağlığı açısından yumurtlaması bir sorun olacaksa yavruluğu çıkartmak isterim. Malum önce kuşlarımın sağlığı
Kuş kendisi size haber verecektir. En fazla 5-6 yaşına kadar yumurtlayabilir.

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
üretim başlangıcının olmazsa olmazlarından açıklaman için teşekkürler abi

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
çok merak ediyorum bu 5-6 yaşını geçen evcil olmayan artık yumurta da alınamayan kuşların sonu ne oluyor?

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
ceylin123' Alıntı:
çok merak ediyorum bu 5-6 yaşını geçen evcil olmayan artık yumurta da alınamayan kuşların sonu ne oluyor?
Kimse söylememiş ben söyleyeyim. Damızlık diye satılıyorlar. Alan adamda yumurta alıcam diye fıtık oluyor, sonra ben bundan yumurta alamadım diyor. Geri veriyor veya başka yere satıyor. Döngü bu şekilde  :D

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
ceylin123' Alıntı:
Benim elimde 2004 lü erkek Jumbom var ve Allah nazarlardan korusun hala yavrusunu alıyorum Nihal hanım. Bir arkadaşımızdada 1998 li erkek Jumbo var ve kocaeli yarışmasında görüşmüştük 3 yavrusunu almış. Bence yaşla ilgili değilde sorunlu kuşların hayat döngüsünü sormak daha iyi olur :)

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
BENİM BİR MÜŞTERİMDE VAR ALALI ALTISENE OLMUŞ KUŞ İLKDEFA KENDİ KENDİNE YUMURTLADI DİĞER KOMŞUSUNDAN BEŞ YAŞLARINDA BİR ERKEKLE EŞLEŞTİLER ALTI YUMURTA DÖRT YAVRU ÇIKTI FAKAT YAVRULARA BAKAMADI KUŞLAR TEKRAR YUVA YAPMAYA BAŞLAMIŞLAR