hangi suluk çeşidini kullanıyorsunuz

T

tolga baran

Guest
uzun zamandır( en aşağı 1,5 sene)  kullanıyorum arkadaşım bayada memnunum , bi  dene istersen ...

klasik açık suluklardan çok daha sıhhatli olan nipel sulukları hala öneriyorum uzun zamandır kullanıyorum  ve hala arkadasındayım tüm kuşçuların bu suluğa dönmesi lazım helede bu sıcak günlerde açık suluklar toza, gaga bulaşına ve böylece kirlenmeye açıkkken  ucuz ve açık suluklardan daha temiz olan bu hamster suluıjlarını hala tavisiye ediyorum .... kendi fotoğraflarımı  görüyosunuz ..

T

tolga baran

Guest
ben bu sulukları yaklaşık 1-1,5 senedir aktif olarak kullanmaktayım kümesime ziyarete gelen herkes buna şahittir , ne bir kemirme ne de bir damlatma ıslatma olayı görmedim , bu bahsedilen sıkıntılar galiba tek bilyeli (MUTLAKA ÇİFT BİLYELİ OLMALI PASLANMAZ OLMALI BİLYELER)  ve bilye kalitesi kötü suluklarda görülmüştür,

tavsiyem bütün sulukları hemen hepsini değiştirmek yerine ( markalarda sıkıntı çıkarsa hepsini tekrar değiştirmeyin diye ) öncelikle bir veya 2 adet alınıp kullanılması  memnun kalındığı taktirde(ki  hakkaten yerli üretim olmayanların hepsinden memnun kaldım ,en önemli şart çift ve paslanmaz bilyeli olmasıdır)iyice emin olunduktan sonra hepsini değiştirme aşamasına ancak geçilmelidir.