İki erkek kuşun bir birine ilgi duyması.

ahmetondul

Uzman Üyemiz
Adı
ahmet
Soyadı
öndül
Merhaba muhabbet dostları.
    Salmada çift tutanları ayıranda onlarıda ayırdım bir aya kadar yan yana kaldılar yuvayla ilgilenmemeleri dikatimi çekti bir kuşum yaşını tamamlamış diğeride tam erişkin olmadığı için dişi zannet tin dikkatli bakınca erişkin olmayanında erkek olduğunu anladım hemen ayırdım salmada ayrı ayrı beklettim dişilerle  ilgilenmiyorlar bu gün yaklaşık bir aydır yalnız kalanı salmaya attığım gibi çiftte kumrular gibi bir birlerini buldular sizlerden ricam yapmam gereken bir şey varmı yoksa hallerini kabulleneyim mi. :).Saygılar.

f.ilhan

Üyemiz
Adı
fatma
Soyadı
ilhan
bazen boyle oluyor. ben bırarada tutmuyorum. yumurtlamaya cok heveslı onu kabul edebılecek bır dısının yanına atıyorum. durum duzelıyor

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Uv ışığı eksikliği veya hormonal bozukluklar nedeni ile olabiliyor. Her ikisini de elden çıkarman en mantıklısı gibi. Ben olsam vakit kaybetmezdim.

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
onlara yol vereceksin.yoksa üretimhanenin aklakını bozarlar :D şaka bitarafa onları elinden çıkar bence çünki bu durumdaki kuşlardan bir verim alınamayacağını ya okumuştum yada üstadlardan birinden duymuştum.

hobim

Yeni Üyemiz
Adı
kadir
merhaba
bende aynı durumu iki çift kuşumda yaşıyorum.iki dişi sandığım ikinci ağız yavrularını büyütüyo,iki erkek sandığımıda bekliyorum ne olacak diye.sanırım anlatmak istediğimi anladınız.YANILTIYORLAR .

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Zeki MÜLAYİM' Alıntı:
onlara yol vereceksin.yoksa üretimhanenin aklakını bozarlar :D şaka bitarafa onları elinden çıkar bence çünki bu durumdaki kuşlardan bir verim alınamayacağını ya okumuştum yada üstadlardan birinden duymuştum.

Evet pasif olan :)D) çekincenlik yüzünden kaçamıyor olabilir, ayırıp dişiye atarsan düzelme ihtimali %50 gibi. Ama baskın olan erkek düzelmiyor. En azından ben düzelenine rastlamadım.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
üstteki kaçadıyor, kaça-mıyor olacak. 3 kere düzeltmeme rağmen kaydetmedi. Sanırım düzeltme scriptinde bug var. k a ç a m ı y o r yazamıyorum. help :D kaçadıyor olarak kaydoluyor.

ahmetondul

Uzman Üyemiz
Adı
ahmet
Soyadı
öndül
Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.Şimdilik ayırdım kuşları bakalım zaman neyi gösterecek.Saygılar.

asersoz

Uzman Üyemiz
Adı
Abdurrahman
Soyadı
Ersöz
ayrı gözlerde beslediğim  2 adet erkek damızlık kuşuma 2 adet dişi aldım salmaya attım erkekler birbiri ile ilgilendiler bir müddet sonra eş tuttular

cemrehan

Üyemiz
Adı
Cemrehan
Soyadı
Duran
Bazı kuşlarda hormon bozukluğu olabiliyor bölgenizde bulunan kanatlılardan anlayan veterinere danışmanız daha iyi olur.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
arkadaşlar bizim bu muhabbet kuşlarında aynı insanlar gibi efemine çıkabiliyor bu kuşu bekletmenin hiçbir faydası yok üretimden çekin elden çıkartın
;D