kafes nasıl olmalı?

azizaysat

Yeni Üyemiz
Adı
aziz ayşat
Soyadı
öncül
Selamlar...
Evde küçük çapta hobi amaçlı bir üretimhane(cik) yapmak istiyorum. Bunun için kafes tavsiyeleriniz nelerdir? Örneğin bugün nette bir kafes (çifthane) buldum ama telleri dikey. Genelde muhabbetlerde yatay kullanılıyormuş. Ayrıca çifthanelerde verim alabilir miyim, yoksa çift kuşların birbirini görmesi vs... üretim için bir engel midir. Veya 3 4 katlı pvc kafesler hakkında yorumlarınız nelerdir?
Kısacası nasıl verim alabilirim?
Beni bu konuda aydınlatabilirseniz sevinirim.
Saygılar...

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
BOX KAFESTE ÜRETİM YAPIYORUM TELLER DİKEY KUŞUN TELLE İŞİ YOKKİ MÜHÜM OLAN RAHATLIĞI YUVA UYGUNLUĞU BAKIMI YEMİ İJYENİ SAĞLIĞI

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
Evde üretim için katlı kafesler yerine box şeklinde olanlar temizlik açısından da iyi olur sizin için. Çifthane kafesler iki çift kuş için biraz dar kalıyor genelde, imkan varsa biraz daha geniş ölçülerde katlı box sistemi kullanmak kuşlarınız için iyi olur, size de bakımlarını yaparken pek çok pratik kolaylık sağlar.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Bunlarla ilğili birçok topig var, İnşallah en kısa zamanda okur kararını verirsin...

azizaysat

Yeni Üyemiz
Adı
aziz ayşat
Soyadı
öncül
Araştırma yapacak zamanım yoktu hemen cevap alabilmek için yeni konu açtım. Forumlarda gereksiz konu açmak gibi bi huyum yoktur ama.... Kusura kalmayın arkadaşlar...
Saygılar...

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Box şeklinde olanlar ve ahşap malzeme olanlar dah iyidir diye düşünüyorum. Hem temizlik hemde doğallık açısından