konuşan muhabbet kuşlarında kızışma

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
arkadaşlar bu  konuda yorumlarınızı bekliyorum...konuşan kuşunuz durup dururken kabarıp asabileşti mi hep uyumak mı istiyor eskisi kadar yakınlık göstermyor mu?(ayrıca yanlış yere açtıysam ileti  ve başlık sorularınız cevaplarınıza alınabilir mi?)

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Sevgili Nihal Kardeşim; Çok zor bir soru sormuşsun..
  MuhabbetKuşlarındaki herhangi bir davranış değişikliğinin bir çok sebebi olabilir. Hisli canlılardır kıskanabilir, kızabilir (Onlarında bir Psikolojisi olduğunu unutmayalım.)
    Beklentileri vardır, korkuları vardır, Başarısızlık yaşarsa öfkelebilir, küsebilir; kendine zarar verebilir (kendi tüylerini yolabilir).
    Onlar proğramlanabilir bir makina değil, yaptıklarıyla/davranışlarıyla bizi şaşırtabilirler..

Konu başlığınız "konuşan muhabbet kuşlarında kızışma"
    Anladığım kadarıyla evcil bir MuhabbetKuşunuz var. Evcillerde evcil olmayanlar gibi Kur yaparlar. Çok örneğini gördüm; Her hangi bir objeye yahut sahibinin eline kur yapan.

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
sürekli nesnelere kur yapardı fakat bu sıralar aynışeyi yapsa da kabarık krsağı iltihaplandı mı diye kontrol ettim bişey yoksadece kursağı yemden biras şişmiş derisinin rengi iyi yemini yiyor ishali akarı dökeri yok hiç bi yerinde sadece daha asabi ve kabarıyor bide daha çok salmya başladık bilmiyorm nolcak :( :( :-[ :-[

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Anlattıklarınızdan biraz üşütmüş olabileceğini veya tüy dökümüne giremediği gibi sonuçları çıkartmak mümkün. Tabi sürekli gözlemlemenizde vitamin ve mamasını özellikle bu aralar aksatmamanızda fayda var.

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
MEHMET KIDIR' Alıntı:
Anlattıklarınızdan biraz üşütmüş olabileceğini veya tüy dökümüne giremediği gibi sonuçları çıkartmak mümkün. Tabi sürekli gözlemlemenizde vitamin ve mamasını özellikle bu aralar aksatmamanızda fayda var.
:)

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
üşütmeden değilde biras tüyden şüphe ediyorum çünkü biras döktü öyle tamamen yenilenmedi. düşünüyorum ayrıca tüy dökme vslerde artık yaşlandığı içinde asabiliği artabilir mi? bi de videosunu ve fotosunu bi türlü yükleyemedim

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
tüy dönemlerinde kuşlarımız en hassas ve bağışıklık sisteminin en zayıf olduğu dönemlerdir bu aralar kuşunuzun en sevdiği şeyleri verin yeşilliğide unutmayın
  Aynen Katılıyorum.
  İlave olarak; 12 saat uyku/dinlenme sağlanması öneriliyor.
  Sıklıkla banyo verilmesi;
  Kafesin yüksek ışık almamasının sağlanması;
  Eşli bir MuhabbetKuşu ise yalnız bırakılmaması da öneriler arasında.

Tüy değişim işlemi, Kuşu sürekli hareket halinde olmaktan daha fazla yoran sancılı bir süreçtir. Bu süreç 1 hafta ile 10 hafta arası bir zaman gerektirebilir.. Geçmiş Olsun diliyorum..

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
bu sıralar yine ruhsal açıdan bi garipleşti kuşum  bu seferde suluğu eş zannedip suyunu çorbaya çevirdi bi türlü engelleyemiyorum daha asabi oldu yine genel sağlığında problem yok fakat suluğa yapıştırdığı yemler bir nevi pislik oluşturuyor.eşe gelme yaşını da geçti.