kuş üretimi ve yasalar

yılmaz

Yeni Üyemiz
Adı
salih
Soyadı
yılmaz
arkadaslar tutmak ıstedıgım dükkan, apartmanın zemın katı
muhabbet kusu uretıcegımı ogrenen apartman sakınlerı. bız burda kus beslenmesıne ızın vermeyız demişler. dukkan sahıbı ve ben ikiara bi derede kaldık
acaba şikayet ederlerse ben nasıl kendımı savunucam ve haklarım neler.. bu yasal değilmi..kira sozlesmesini yapıp dukkanı tutup elektrıgını suyunu actırdıktan sonra başka neler yapmam lazım..herhangı bı odaya kayıt olup algı vergi ödüyomuyuz... nasıl bir durumda beni dükkandan attırabilirler.

yılmaz

Yeni Üyemiz
Adı
salih
Soyadı
yılmaz
30 mt kare dükkan. nekadar büyük çapta üretim olabilirki
temizlik konusunda çok hassasım. itina ile yaparım kendımden emınım fakat..
ses konusunda şikayet ederler diye rahatsız oluyorum

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Ahh.. şu Ülkem insanı, Bilmezler ki Kuştan insana zarar gelmez..

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Salihcim, hiç uğraşma öyle bir şey varsa, yalıtım bile yapsan yaranamazsın, ikide bir şikayet üzerine zabıtalar gelir dururlar. Ta ki çıkıncaya kadar.

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
üstündeki kata ses gitmez  ama yan  duvarda ev varsa  ses gider yeni tutduğum dükkanda üstk katdaki burdan bana bit pire gelirdiye bayağı pürüz yaptı zor ikna ettik sana rahat vermezler gibime geliyor.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Abi bana kuş gribi olur bunlar diyen bile oldu, çok biliyormuş gibi.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Salih Bey, Bence de Başka bir yer bulun. İnsanlarla uğraşmak zor; Mülkiyeti kendinize ait olsaydı daha farklı olurdu tabii..

yılmaz

Yeni Üyemiz
Adı
salih
Soyadı
yılmaz
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
  Salih Bey, Bence de Başka bir yer bulun. İnsanlarla uğraşmak zor; Mülkiyeti kendinize ait olsaydı daha farklı olurdu tabii..
artık oyle yapıcaz , yarın olsun bakalım bı son kez konusucam mal sahıbı ıle. tedırgın olmak ıstemıyorum. evıme yakın olsun ıstedıgım ama olmıycak boyle. bıraz sehır dısına cıkmam lazım..
bugün çok güzel büyük bi kafes aldım yurt dışından yeni gelmiş..
yavruları onda büyütücem.. dükkan hallolduktan sonra resimlerini paylaşıcam.

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Antalya da bir abimizi şikayet etmiş komşuları, kaçak kuş üretip satıyor diye...:)
Maliyeden gelmişler, 49+1 kuş sayısı oldu mu? vergiye giriyormuş, kayıt yapılması zorunlu imiş...Nitekim abimizde 250 civarı kuş oldugu için kayıt yapmışlar...Evet mülkiyet kendinin oldugu için ve vergiye tabi oldugundan başka birimlerce başka bir işlem yapılmamış...

yılmaz

Yeni Üyemiz
Adı
salih
Soyadı
yılmaz
apartman altlarında olmaz bu iş, kımseye zorla kusu sevdıremezsın.
esnaf pazarında bı yer tutucam. kafamda rahat olucak. evıme uzak olucak ama olsun .

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Yahya SAYIN' Alıntı:
Antalya da bir abimizi şikayet etmiş komşuları, kaçak kuş üretip satıyor diye...:)
Maliyeden gelmişler, 49+1 kuş sayısı oldu mu? vergiye giriyormuş, kayıt yapılması zorunlu imiş...Nitekim abimizde 250 civarı kuş oldugu için kayıt yapmışlar...Evet mülkiyet kendinin oldugu için ve vergiye tabi oldugundan başka birimlerce başka bir işlem yapılmamış...
Yahya Bey, kaça mâl olur acaba?

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
Allah kolaylık versin kendi yerin olmayınca çok zor Ben ikinci yer yapmaya çalışıyorum dükanın yan ında boş yerler var depo sahibim bile izin vermiyor ALLAH KOLAYLIK VERSİN

Yahya SAYIN

Uzman Üyemiz
Adı
Yahya
Soyadı
SAYIN
Mehmet Kıdır' Alıntı:
Yahya SAYIN' Alıntı:
Yahya Bey, kaça mâl olur acaba?

Valla bahsettiğim abimiz emekli...Maliye memurları ortalama aylık vergi matrakı 80.00 TL  ödersin demişler...