Kuşum İçin Aldığım Şeyler

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
Salı günü Refik Abiyi arayıp Mama ile Gervit-W Vitamin şurubunu sipariş verdim.

Bugunde internneten satın aldıklarım;

Başka Ne önerirsiniz. Dostshoptanda Bira Mayası Siparişi geçecem. Kafes için şuan emizliğini 2günde bir yapıyorum. Ve dün domestosu sünger yardımıyla telleri güzelce ofalaya ofalaya yıkayıp bolca duraladım.

Çok soru soruyorum kusura bakmayın artık. Bu Çakıl ile kum aynı şeyler değil demi? Birde bunları mamayamı ekliyim

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Yapılabilecek herşeyi yapmışsınız. Geriye hayırlısıyla yavru almak kalıyor. İnşaallah kuşlarınızın yavrusunuda görürsünüz

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
ŞAHİN GÜNGÖR' Alıntı:
Yapılabilecek herşeyi yapmışsınız. Geriye hayırlısıyla yavru almak kalıyor. İnşaallah kuşlarınızın yavrusunuda görürsünüz
Şahin Abi teşşkur ederim sana, sorduklarıma cevap vermeye beni bilgilendirmeye çalışıyorsun. Bu arada şuan tek kuşum var. Büyüyünce eş alacağım rabbim nasip ederse..

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
haunter_051' Alıntı:
inşaallah sana ve herkese rabbimiz yavru nasip eder
Amin. Bu forumda tüm üretici ve evinde besleyen herkes dilediği,istediği şeylerin en güzeline kavuşur. Rabbim herkesin duasını kabul etsin..

Bu arada ;

Yukarıda sipariş verdiğim Witte Molen Mineralli Kuş Kumu 2 Kg  iptal ettim. Sanırım Witte Molen Hijyenik Kuş Çakılı 4 kg    ile aynı şeyler. Selahattin Abide Çakılı al demiştide ben nerden ekledim o kumu anlamadım. Dalgınlıkla oldu herhalde :)

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
Witte Molen mamayı unutmuşsun,kumuda mamaya karıştırma ayrı yem kabına koy,satın aldıklarının karşısınada fiyatlarıda yazsaydın iyi olurdu

erkanyetim

Üyemiz
Adı
Erkan
Soyadı
Yetim
coskun kusun nasıl durumda 2 ay sonra goreceksın bır tuye gırıp çıksın fotosunu sıtede bızımle paylaşırsın artık...

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
erkanyetim' Alıntı:
coskun kusun nasıl durumda 2 ay sonra goreceksın bır tuye gırıp çıksın fotosunu sıtede bızımle paylaşırsın artık...
İyi Abi iyi maşlalah şuan için biraz gelişssin koyacagım fotoyu zaten..

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
Ahmet SALMAN' Alıntı:
Witte Molen mamayı unutmuşsun,kumuda mamaya karıştırma ayrı yem kabına koy,satın aldıklarının karşısınada fiyatlarıda yazsaydın iyi olurdu
Witte Molen Mama derken o Juen Petsopta yoktu o yüzden görmedim. Onuda mı alayım birde Refik Abiden Mama isteyince Witte Molen Mayaya gerek var mı ayriyetten?

http://www.petsatis.com/pinfo.asp?pid=88

Şu linkte var. 75 TL/ 5 Kg.
Hepsini ayrı kaplarda veriyorum Kumuda, Mamayıda, Yemide. (Tamamdır böyle yapacam)

Fiyatlarını ekledim Ahmet Abi. Birde Bira Mayası alacam. Sen Bursada nereden alıyorsun yada kullanıyormusun...

erkanyetim

Üyemiz
Adı
Erkan
Soyadı
Yetim
sevgılı coskun mama olarak refık abını  maması fazlasıyla yeterlı.sen sadece ıçıne gelısımı için breedmax ve mas fasulyesı çimlendırmesı yumurta havuc ve arada bır çekılmıs karahındıba koysan tadından yenmez.bunu yaptıktan sonra senın koç topaç olur gıer.refık abıye solesana breedmax ta ayarlasın .

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
İyotlu enerji bloğu ve mineral bloğa kuşunuz alışınca sıkça kullanacaktır. Kum konusunda daha önce başka bir başlıkta da yazmıştım sorunuza; iptal ettiğiniz ürün pek uygun değil, daha iri kumları tercih etmeniz iyi olur diye. Kuş çakılının iriliğini bilmiyorum, size ulaştığında paylaşırsanız fotoğrafını fikir belirtebiliriz.

Yem konusu önemli elbette ama witte molen'in tercih ettiğiniz versiyonunda vitamin taneciği adı verilen ama içeriğini pek bilmediğimiz ve kuşların da pek yemedikleri, seçtikleri renkli-boyalı taneciklerden, parçalardan var. Kuşunuz onları yemezse elek yardımıyla ayırmanız iyi olur. Ayı markanın yarım kiloluk kutusundaki karışımda bu tarz parçacıklar yoktu hatırladığım kadarıyla.

Hayırlı  olsun tekrar.

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
Coşkun Özdemir' Alıntı:
Ahmet SALMAN' Alıntı:
Witte Molen Mama derken o Juen Petsopta yoktu o yüzden görmedim. Onuda mı alayım birde Refik Abiden Mama isteyince Witte Molen Mayaya gerek var mı ayriyetten?

http://www.petsatis.com/pinfo.asp?pid=88

Şu linkte var. 75 TL/ 5 Kg.
Hepsini ayrı kaplarda veriyorum Kumuda, Mamayıda, Yemide. (Tamamdır böyle yapacam)

Fiyatlarını ekledim Ahmet Abi. Birde Bira Mayası alacam. Sen Bursada nereden alıyorsun yada kullanıyormusun...
witte mama yok zaten gerekte yok refik türk ün maması gayet güzel ben kullanıyorum

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
Coşkun aldıkların hayırlı olsun kuşlarımıza herşeyin en iyi yakışır fakat alırkende herşeyi alalım diye gereksiz şeyleri almamaya özen göstermek lazım birazda keseyi düşünmek lazım

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
bilaldeg' Alıntı:
İyotlu enerji bloğu ve mineral bloğa kuşunuz alışınca sıkça kullanacaktır. Kum konusunda daha önce başka bir başlıkta da yazmıştım sorunuza; iptal ettiğiniz ürün pek uygun değil, daha iri kumları tercih etmeniz iyi olur diye. Kuş çakılının iriliğini bilmiyorum, size ulaştığında paylaşırsanız fotoğrafını fikir belirtebiliriz.

Yem konusu önemli elbette ama witte molen'in tercih ettiğiniz versiyonunda vitamin taneciği adı verilen ama içeriğini pek bilmediğimiz ve kuşların da pek yemedikleri, seçtikleri renkli-boyalı taneciklerden, parçalardan var. Kuşunuz onları yemezse elek yardımıyla ayırmanız iyi olur. Ayı markanın yarım kiloluk kutusundaki karışımda bu tarz parçacıklar yoktu hatırladığım kadarıyla.

Hayırlı  olsun tekrar.
Aslında 500 gr Witte Molen Yeminden sipariş verecektim. Fakat 800gr görünce onu tercih ettim. Sizin dediğiniz olayı bilmiyorum ama şuan Bonnie kullanıyorum o dediğiniz farklı renklerdeki yemlerden mevcut bir problem olmadı.

Şöyle yapmayı düşünüyorum bilmiyorum bu konuda fikriniz nedir. Witte Molen Complete Menu Muhabbet Yemi 800 gr ile Witte Molen Tropikal Kuş Yemi 500 gr ikisini karıştırsam nasıl olur. 500 gram olan tropikal diyor, aldatmacamı bir farklılık olabilir mi?  Öyle karıştırıp versem mi? Yoksa aynısından devam mı edeyim?

Ek olarak Dalı Darı alayım mı? Kuşuma faydası olur mu?

http://www.canpet.net/catinfo.asp?cid=106

Mesela üsteki linkte bir sürü yem çesidi değişik markalar altında satılıyor. Vitakraft Muhabbet Renk Kokteyl Yemi 200 GR diye bir yem var. Bu nedir mesela? Kuşumuza faydası olur mu? yoksa para tuzağı mı tamemen. Ondan sonra Vitakraft Muhabbet Tüy Dökümü Kokteyl 200 GR var. Bu gerçekten faydalı mıdır?

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
Coşkun Özdemir' Alıntı:
bilaldeg' Alıntı:

Hayırlı  olsun tekrar.
Aslında 500 gr Witte Molen Yeminden sipariş verecektim. Fakat 800gr görünce onu tercih ettim. Sizin dediğiniz olayı bilmiyorum ama şuan Bonnie kullanıyorum o dediğiniz farklı renklerdeki yemlerden mevcut bir problem olmadı.

Şöyle yapmayı düşünüyorum bilmiyorum bu konuda fikriniz nedir. Witte Molen Complete Menu Muhabbet Yemi 800 gr ile Witte Molen Tropikal Kuş Yemi 500 gr ikisini karıştırsam nasıl olur. 500 gram olan tropikal diyor, aldatmacamı bir farklılık olabilir mi?  Öyle karıştırıp versem mi? Yoksa aynısından devam mı edeyim?

Ek olarak Dalı Darı alayım mı? Kuşuma faydası olur mu?

http://www.canpet.net/catinfo.asp?cid=106

Mesela üsteki linkte bir sürü yem çesidi değişik markalar altında satılıyor. Vitakraft Muhabbet Renk Kokteyl Yemi 200 GR diye bir yem var. Bu nedir mesela? Kuşumuza faydası olur mu? yoksa para tuzağı mı tamemen. Ondan sonra Vitakraft Muhabbet Tüy Dökümü Kokteyl 200 GR var. Bu gerçekten faydalı mıdır?
benim size bahsettiğim tropikal olan değildi, o öncelikli olarak muhabbetler için değil zaten, bahsettiğim şu üründü: http://www.juenpetmarket.com/pet_urunleri.aspx?kat=174&mrk=1228

Artık aldığınız yemleri karıştırıp kullanabilirsiniz tabi, tek bir yavru kuş ile sizi uzun süre idare eder. Vitakraft yem katkıları para tuzağı bence. Bunlara hiç gerek yok. Burada beslenme ile ilgili üreticilerin paylaştığı doğal besinler ve beslenme programı ile devam ederseniz çok daha verimli olur. Dal darı elbette -kuşunuzun da yavru olduğu düşünülürse- beslenmesi için çeşitlilik olur, maddi açıdan sıkıntı olmayacaksa belirli aralıklar vermeniz iyi olur.