Mini Üretimhanem - BISMARCK

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Değerli Abilerim ve Arkadaşlarım,

Sitemiz ile ilk olarak tanıştığımda üretim işine 4 katlı bir kafes ile başlamıştım.Bu siteden öğrendiklerim ve kuşların ihtiyaçları ışığında kendime göz ebatları 50 * 50 cm. olan ( kullanılabilir alan 50 * 40 cm. ) 12'li box kafes sistemi yaptırdım.Kuşlarım için gayet de iyi oldu.Daha geniş uçma alanı sağlamaya çalıştım onlara.Sabit bir kafeslerinin olması verime de yansıdı sanırım.Aldığım verimden de memnunum.Üretim yerim yuvarlak hesap 2 x 2 metre ebatlarında.Kapı sürekli kapalı durumda.Ancak tek göz havalandırma camı sürekli olarak açık ve apartman havalandırmasından sürekli olarak temiz hava geliyor.

Şuan için 8 çiftim var.Bunlardan 4 çift üretim çin yaş bakımından elverişli durumda.Dört çiftimi ise yavrudan aldım ve 6 aylarını daha doldurmadılar.Hedefim tüm gözlerde üretim yapmak ve 12 çifte çıkabilmek.

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
yer üretim için güzel,kuşlarında resimlerini koysaydınız daha iyi olurdu,birde yer dar olduğundan yandan yuvalıklı box daha iyi olurdu,yuvalıklara çarpmama açısından

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Merhaba Ahmet Bey, aslında ben de yandan birleşik yuva düşündüm işin başında.Ama temizlik konusunda sıkıntıya düşerim diye cesaret edemedim.

murat kabayel

Uzman Üyemiz
Adı
murat
Soyadı
kabayel
BISMARCK' Alıntı:
Merhaba Ahmet Bey, aslında ben de yandan birleşik yuva düşündüm işin başında.Ama temizlik konusunda sıkıntıya düşerim diye cesaret edemedim.
yandan sabit olacak diye bir kural yok yandan takılan yuvalıklar var takılıp sökülür ama sizin kümeslere takmak icin yanlardan panc ile delmek lazım öyle olursa daha cok hareket alanınız olur ve kuşları daha iyi gözlemlersiniz.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
ekrem maşallah kuşları göremedik ama bizim insanımızın kuş sevgisi yerlerin dar olması veya hiç yer olmaması şartları zorluyor,zorlasada bir çıkış yolu bulunuyor sende çıkış yolunu bulanlardansın o daracık yere yapmış olduğun üretimhane harika olmuş. inşallah üretimdede başarılarının devamını diliyorum tüylerince yavru alırsın inşallah

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Ekrem bey, çok güzel olmuş, Bol bol yavruları olur İnşAllah..

bilaldeg

Takipçi Üyemiz
Web sitesi
www.fotokritik.com
Adı
bilal
Soyadı
değirmenci
evde üretim olanakları açısından bence çok güzel olmuş, dar alanı olabildiğince verimli kullanmışsınız. Alt kısımlar dolap şeklinde olabilirmiş malzemeler için veya geniş salma tarzı dinlendirme bölmeleri düşünülebilirmiş alt kısım için. Hayırlı olsun Ekrem Bey. İnşallah kısa zamanda tüm gözler çiftler ve yavruları ile dolar.

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
MAŞALLAH ÇOK GÜZEL OLMUŞ MERAKTA YERDAR FALAN OLMUYOR YARATIYOR İNSAN İNŞALLAH ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERİR

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Maşaallah çok güzel. Bol yavrular almanızı dilerim

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :) Şuan yuva asılı çiftlerimde faaliyet üst seviyede.İnşallah tamamına erdirirler.

babadostum

Takipçi Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Yorulmaz
küçük yerlerin bile değerlendirildiğini gördükce kendi kendime kurtlanmaya başlıyorum kuş sayısını arttırsammı acaba diyerek ellerinize sağlık bol yavrulu günler

BISMARCK

Uzman Üyemiz
Adı
EKREM AYKUT
Soyadı
BAL
Yeni üretimhaneme geçiş yaptıktan sonra sırasıyla 8 Ekim'den itibaren yumurtadan çıkan 8 adet yavru ve ebeveynleri  :) Normal Yeşil olan erkek, soluk yeşil - sarı olan dişi.

Lütfen Maşallahlarınızı esirgemeyin.

Üretim tüm hızıyla devam ediyor.Bilgi ve tavsiyeleri ile yardım eden, tecrübelerini aktaran herkese çok teşekkür ederim.