Papağan Üretimi :)

efdal

Uzman Üyemiz
Adı
EfdaL
Soyadı
ÇİNKILIÇ
Facebook Hesabımda Arkadaş Listemdeki Bir Papağan Üreticisinin Fotoğraflarını Paylaşmak İstedim,Umarım Beğenirsiniz..

Ramazan Demet

Uzman Üyemiz
Adı
Ramazan
Soyadı
Demet
en zor ve meşakatlı bir iş kuluçka makinesinden çıkınca büyüyene kadar elle besleme olması lazım bebek büyütmek gibi bir şey çok zor bir iş

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Paylaşım için Teşekkürler. Bu makinalardan Türkiyedede olsa keşke

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Ramazan Demet' Alıntı:
en zor ve meşakatlı bir iş kuluçka makinesinden çıkınca büyüyene kadar elle besleme olması lazım bebek büyütmek gibi bir şey çok zor bir iş
Mutlaka kolay iş yok. Ama en ucuz papağan 100 tl den başlıyor  ;) tamamen duygusal, yani bence değer.

ceylin123

Uzman Üyemiz
Adı
nihal
Soyadı
baskurt göksu
seri üretim diye buna derim.TZÜ:))) e yumurtadan çıktıktan sonra insana alışık yetişirler böyle kesin çözüm ama en iyisi yine doğal olanıdır bizim burdakiler nasıl üretiyor acaba?

vky88

Takipçi Üyemiz
Adı
Volkan Kemal
Soyadı
YALAV
Elle beslemek sabır ister özveri ister bir ay elle besle büyüt evlat gibi satamazsın ondan sonra  :D

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Papağan sahibi olmak isteseydim Kesinlikle Bu üreticiden gelmiş bir Papağanı almak istemezdim..
    Mesele Yumurtadan çıkartmak değil; sonrası.. Yavrular Doğru zamanlarda, doğru canlı tarafından, doğru besin maddeleriyle, doğru besleme yöntemiyle vb. gibi Beslenmişler mi ?

Tavuk, Ördek, Kaz üretimi için ideal olabilir..

gökay tatar

Uzman Üyemiz
Adı
gökay
Soyadı
TATAR
bende kuluçka makinası var ama değerli papağan yumurtası bulsam aynen yaparım ama yumurtayı bulmak önemli...

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
ben böyle üretime karşıyım.insan doğal yollardan bir şeyler başarmalı.bu teknoloji olmasa bu papağanlar normal yoldan ürerdi.

rabbani

Uzman Üyemiz
Adı
ÜNAL
Soyadı
YILMAZ
Münah Özoğlu' Alıntı:
gökay tatar' Alıntı:
bende kuluçka makinası var ama değerli papağan yumurtası bulsam aynen yaparım ama yumurtayı bulmak önemli...
Çok sık elektriğin kesildiği ülkemizde bence çok riskli.Emeklerinize yazık olur.

bu kesinti kişi isterse bi şekilde önlemini alabilir jeneratör v.b

Oğuz Deniz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.muhabbetkuslari.org
Adı
Oğuz
Soyadı
Deniz
Türkiye gibi yeniliklere kapalı bir memlekette hiç sanmıyorum olacağını :) Elin avrupalısı düşünmüş yapmış, aslında biz Türkler düşünek daha güzelini daha ucuza yaparız ama kafa yormuyorum ;)

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
Tamamen teknolijinin getirdiği şeylerle yavru çıkartıp büyütmek  bana hayvan aleminin ekolojik düzenini bozmak gibi geliyor. Resmen ekolojik zincirle oynanıyor. Anne ve babanın varlığını, yerini bir makina alamaz.  Tamamen ticarete bu tarzda dökülmüş yetiştiricileğe karşıyım. Rabbim herşeyin olurunu, olması gereken şeklini vermiş göstermiş. Bunu değiştirmek bir canlıyı anne babasız büyütmek doğrumudur? Canilikten başka birşey değil. Ne yalan söylüyüm üzüldüm. Al yumurtayı ayarla dereceyi yavru çıksın, sonra koy başka yere belirli derece de orada beklet büyümeye başlıyınca elle besle. Nasıl bir iş bu yahu...