Tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var

babadostum

Takipçi Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Yorulmaz
Arkadaşlar muhabbet kuşu hakkında fazla bir bilgim yok ancak yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum. İlk olarak 1 muhabbet kuşu almıştım dişi imiş yanına yaklaşık 1 yıl sonra bir eş aldım ama anlaşamadılar. Yanındaki eşi değiştirdim yine pek birşey değişmedi. Sonunda dişimi ayrı kafeste tutmaya başladım ve dişimin göğüs bölgesinde şişlik oluştu. Bozüyükte işi bilen tanıdığım olmadığından kuş satıcısına gösterdim bana tümör olduğunu söyledi. Kuşlarımı evin içinde saldığımda hasta kuşum erkekle eşleşti. Bende tekrar ikisini aynı kafese koydum. Kuş için bir sıkıntısı olurmu ve ur yada tümörün ilaçla tedavisi varmı şimdiden teşekkürler

mtongur

Takipçi Üyemiz
Adı
Mümin
Soyadı
TONGUR
tümör değilde yağlanma olabilir. kuşunuzu arasıra uçurun yada geniş bir kafese koyun. Tabi üstadlar kesin önerilerde bulunacaktır.

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
tümörde olabilir kuşun çiğerlerinden gelen birşeyde yıllar önce bir akrabımımızda vardı ondada bayağı birşişlik vardı kuş uzun süre yaşadı ama yumurta alamadılar

babadostum

Takipçi Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Yorulmaz
Paylaşımlarınız için teşekkürler. Yuvalığı takıp beklemeye geçeceğim umarım dediğiniz gibi kist veya ur değildir. Herkeze teşekkürler

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Mümin Arkadaşımızın da dediği gibi, Kuşunuzda uçurulmadığından dolayı yağlanma olmuş olabilir..
    Değilse, Beze; Kist te olabilir..
    Tümör' ün ilaç tedavisi yoktur, Tek çözüm Cerrahi..

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
şişlik veya göğüste büyüme göğüs tüylerini üflediğinizde sarı renkteyse büyük ihtimalle yağlanma olmuştur bunun dışanda birşeyse yılmazın deiğine katılıyorum

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Büyük ihtimalle yağ bezesidir. Özellikle dişilerde çok görünür. Fakat üremesinde bir sorun yaratmaz. Bendede yağ bezeli bir dişi var yavrusunu alıyorum. Fakar tümörse ve kötü huyluysa iyileştirmek için bir yol yok.

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
kardeş geçmiş olsun anlattığına göre yağ bezesine benziyor üremesi için bir sorun teşkil etmez çiftleşmede yapmışlar koy yuvalığını devam et

babadostum

Takipçi Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Yorulmaz
arkadaşlar hepinize çok teşekkürler bu site gerçekten benim çok işime yaradı sizlerin tecrübesi benim için Bozüyük gibi üreticinin olmadığı bir ortamda ilaç niyetinde, denildiği gibi yuvalığı taktım ve beklemeye geçtim. Ayrıca dediğiniz gibi şiş bölgeyi üflediğimde sarımsı renkte. yardımlarınızla iki kuşuma nasıl bakılması gerektiğini sonunda öğreneceğim inşaallah. Herkeze tekrardan teşekkür ederim