yavruları yuvadan atan kuşlar

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
  Yeni çiftleşme sürecinin ardından strese bağlı yuvadan yavru atmalarda olabilir fakat Anne kuş ilk yumurtasını yaptıktan sonra normale döner ve yavruları yeniden atmaz..
+1

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
STRESE BAĞLI OLABİLİYOR FAKAT  BAKACAK OLAN YERDEDE BAKIYOR YUVAYADAN ATILAN YAVRUYU KENDİNİZ FAZLA YUVAYA KOYMAYIN SONU ÖLÜMLE BİTEBİLİYOR BAZEN

tenekeee

Uzman Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
YILMAZ
Benim çiftimin 1 yavrusu var 28 günlük oldu bugün,son 2 gündür yem kırıyor ama yinede anne baba besliyor,şuan hala yuvada yavru.
Dişim tekrar yumurtlamaya başladı 3 tane çıkardı,bugün 4.yü çıkarması gerekiyor.
Buna rağmen çok iyi bakıyorlar yavru kuşa.
Herhangibir dövme gagalama gibi bir şey söz konusu değil,yavru yuvadan çıkınca bile beslemeye devam ediyorlar.
Besin çeşitliliği bakımından iyi baktığımı düşünüyorum,bu da konunun doğruluğuna işaret ;)

omeradam

Uzman Üyemiz
Adı
ömer
Soyadı
adam
mehmet bey bakımdan ziyade kuşun karakteri ile ilgili galiba aynı bakımı yaptığım kuşlar kuluçkaya yatışından tutunda yavruya  karşı tutumları farklılıklar gösteriyor
misal bir çiftimin altındaki son yavru daha yuvaadn atlamadan dişi  yumurta yaptı onuda besliyor kuluçkayada devam ediyor birkeresinde denemek için yavruyu almadın yavru kendinden sonraki batındaki yavrularla birlikte bile kaldı ama erkek yavruyla çiftleşmek isteyince yavruyu aldım

tenekeee

Uzman Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
YILMAZ
Ömer ADAM' Alıntı:
mehmet bey bakımdan ziyade kuşun karakteri ile ilgili galiba aynı bakımı yaptığım kuşlar kuluçkaya yatışından tutunda yavruya  karşı tutumları farklılıklar gösteriyor
misal bir çiftimin altındaki son yavru daha yuvaadn atlamadan dişi  yumurta yaptı onuda besliyor kuluçkayada devam ediyor birkeresinde denemek için yavruyu almadın yavru kendinden sonraki batındaki yavrularla birlikte bile kaldı ama erkek yavruyla çiftleşmek isteyince yavruyu aldım
Doğrudur karakterinde önemi var,bunu belirtecektim vazgeçtim sen belirttin faydalı da oldu.
Bugün yavruyu erkek yuva dışında besledikten sonra,kur yaptığını fark ettim yavruya,yavru yuvaya girince bundan vazgeçti,dişi çıktı dışarı dişiyle çifleşti tekrar.Ama yavruya zarar vermesi söz konusu değil.Zaten işi garantiye almak için 1-2 gün içinde oda sıcaklığını ayarladığımda yavruyu ayırcam,erkek yavru dışarıdayken kura devam ederse malum istemeden de olsa zarar evrebilir.Şuan çok iyi bakıcılık sergiliyorlar maşallah.