Yeme düşen yavrular

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
eğer yavrular salmada ise canın ne zaman istiyorsa ver yavrulardan mamayı eksik etme bu yavrular büyüyüp eşleştirilip kafeslere koyduğun zaman mamayı kes taki yumurlayıp yavru çıkana kadar

gurhun_ayaz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
Gürhun
Soyadı
Ayaz
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
eğer yavrular salmada ise canın ne zaman istiyorsa ver yavrulardan mamayı eksik etme bu yavrular büyüyüp eşleştirilip kafeslere koyduğun zaman mamayı kes taki yumurlayıp yavru çıkana kadar
Abi bu şekilde kuşlar tüye girmezmi sık sık? Senin dediğin mama kuvvetli olmamalı bence.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
gürhun yavru kuşlara mama verilince tüy değiştirecek diye bir kaide yok normalde yavru tüyünü atana kadar kuşlara proteinli gıdalar ve mineraller vermek lazımki tüyünü en sağlıklı bir şekilde atsın kuşlarımızın en tehlikeli ve bağışıklık sisteminin en zayıf olduğu anlar tüy zamanıdır.yavru kuşlarımıza tüy zamanında kuvvetli mama vermiyeceğizde ne zaman vereceğiz

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
gürhun yavru kuşlara mama verilince tüy değiştirecek diye bir kaide yok normalde yavru tüyünü atana kadar kuşlara proteinli gıdalar ve mineraller vermek lazımki tüyünü en sağlıklı bir şekilde atsın kuşlarımızın en tehlikeli ve bağışıklık sisteminin en zayıf olduğu anlar tüy zamanıdır.yavru kuşlarımıza tüy zamanında kuvvetli mama vermiyeceğizde ne zaman vereceğiz
Paylaşım için teşekkürler...

gurhun_ayaz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
Gürhun
Soyadı
Ayaz
Pardon abi sen salmadaki kuşlara demişin onu kaçırmışım. Salmada enerjilerini atıyordur yavrular. Benim salma imkanım yok çifthanede bakıyorum ve eşte olmayan kuşlara sık sık kuvvetli mama verdimmi tüye giriyorlar hemen. Bende karaciğerleri yorulmasın diye fazla sık vermiyorum. Versemde meyve ve yeşillik ağırlıklı hafif mamalar veriyorum ama haftada 2 gün proteince zengin mamada veriyorum tabi.

gurhun_ayaz

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.facebook.com
Adı
Gürhun
Soyadı
Ayaz
gürhün günlük ufak tüylerden bahsediyorsan o olay benim üretimhanede oluyor tüyleri toplayıp satsak yeni bir ekmek kapısı çıkar sanıyorum ;)
Abi işte kuş enerji atamazsa tüy atıyormuş. Kimisi bu tüy atma olayı beslenme ile desteklenirse sorun yaratmaz diyor. Kimisi karaciğeri yoruyor zararlı diyor. Bilmiyorum bende..