yeni gelen erkek muhabbet kuşu

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
hayırlı forumlar. bendeki dişi albinoya yeni bi erkek kuş aldım fakat dişi kabullenmıyor erkekde problem yok ama dişi hem kaçıyor hemde kavga edercesine kekip uzaklastırıyor erkeği . sizce ne yapmalıyım alışırmı yoksa farklı bi çözümmü bulmalıyım .  resimlerini ekledim albino olan önceki kuşum

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
wasiliti kardeş,

1. size wasiliti olarakmı hitap etmemiz gerekiyor?
2. ilker beye katılıyorum, biraz durgun, soğuk algınlığı veya yeni yerden dolayı olabilir.
3. Eş alırken albinoya, albino alsaydınız veya seçimi kendisine bıraksaydınız belki daha iyi olurdu.
4. Dişiye erkek kuş atılmaz, dişi baskın gelirse erkekle çiftleşmeyebilir. Yerini değiştirip erkeğin yanına dişiyi atmanız gerekir.

Saygılar.

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
Mehmet Kıdır' Alıntı:
wasiliti kardeş,

2. ilker beye katılıyorum, biraz durgun, soğuk algınlığı veya yeni yerden dolayı olabilir.
3. Eş alırken albinoya, albino alsaydınız veya seçimi kendisine bıraksaydınız belki daha iyi olurdu.
4. Dişiye erkek kuş atılmaz, dişi baskın gelirse erkekle çiftleşmeyebilir. Yerini değiştirip erkeğin yanına dişiyi atmanız gerekir.

Saygılar.
Ben daha yeni eş  atacagım mesela dişi 2 aylık yavru erkekte 1 aylık yeme daha yeni geçti. Bir problem olur mu?

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Coşkun Özdemir' Alıntı:
Ben daha yeni eş  atacagım mesela dişi 2 aylık yavru erkekte 1 aylık yeme daha yeni geçti. Bir problem olur mu?
Problem olmaz ama kafeslerine yuva koyma şimdilik.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Coşkun Özdemir' Alıntı:
Zaten 7-8 ay sonra koyacagım Mehmet Abi. Çiftleşme dönemi geldiği zaman.
Bırak ayına kuşlar karar versin. Benim 3 aylık yavrular çiftleşmeye başladı ama, dişilerde hala çere rengi değişmedi. Yani bu bana bir sinyaldir aslında. Erken hala ama kahverengiye döndükten sonrada yuva asılmazsa günah olacağı kanaatindeyim.

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
ilker ertürk' Alıntı:
ÖNCELİKLE HAYIRLI OLSUN ERKEK BİRAZDURGUN GİBİ TAM KIZIZMAMIŞ OLABİLİR
teşekkür ediyorum... olabilir peki ayırmalımıyım yoksa beklemelımıyım. erkeğin haraketlerı çok guzel  yerınde durmuyor ve dişiyle anlasmak için herseyı yapıyor ama dısı yüz vermıyor işte.

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
Mehmet Kıdır' Alıntı:
wasiliti kardeş,

Saygılar.
İsim Olarak Ozan diyebilirsiniz kusura bakmayın lutfen.  eş alırken şöyle bi durum zaten eşi vardı ama yaşlandıgından vermek zorunda kaldım çok duraksıyordu o kadar ilaç tedavisi yapılmasına ragmen ve albinomu değiştirmek isemiyorum gayet sağlıklı olarak görüyorum ve akıllı bir kuş o yüzdende bask abir eş almak zorunda kaldım. peki şimdi bunları ayırıp tekrardan dişiyi erkeğe eş olarak mı atmalıyım yoksa zamanla alısacaklarmıdır . dişim huysuz değildir pek ama alışmadı sanırım.

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Ozan bey kuşlarınız çok güzel; MaşAllah..
    Yerinizde olsaydım, kalabalık ortamlardan ikisinine de birer eş seçtirirdim, Çifte nikah/Çifte düğün..

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
tryy kardeşim güvenemiyorumki kuşçuya şimdi o seçerse rahatsız veya farklı bir eş seçeceği için mubişime seçtirmedim yani bu daha sağlıklı geldi bana ve hem çok şirin hemde en iyisi buydu kuşların içerisinde . güvenemiyorum artık kuşçu söylemıyor cunki bu böyle bu şöyle diye satmak için ugrasıyor sadece o yüzden ben seçtim kardeşim.

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
    Ozan bey kuşlarınız çok güzel; MaşAllah..
    Yerinizde olsaydım, kalabalık ortamlardan ikisinine de birer eş seçtirirdim, Çifte nikah/Çifte düğün..
teşekkürler yılmaz bey. ama dediğiniz aklımdan geçmedi değil çifte nikah iyi gelirdi aslında ama işte şimdilik yer yok beklemedeler o yüzden. kısmetse evin bahçesine büyük bi oda yapıp geniş bir ortamda olacak artık kaç çift yapabilirsem . çünki huzur buluyorum keratalarda :))

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
bide ben erkek yeni geldiği için yuvalığı çıkardım alışsınlar diye geri takmalımıyım yoksa alışana kadar beklemelimiyim takmak için ?

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Ozan yuvalığı belli bir süre çıkarma ve gözlemle. Erkek kuşun hasta gibi duruyor

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
KUSCUYA GÖTÜR YİNEDE SEN KUŞ KENDİ SEÇSİN EŞİNİ DAHA ÖNCEDEN EŞİNİN RENGİ NEYDİ KUŞUN BEYAZ KUŞLAR GENELDE İLK EŞLEŞTİĞİ RENKLERDE EŞ TUTARLAR

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
şahin bey yuvalığı taktım erkek olan içine girip çıkıyor dişi hiç bakmıyor ama ikisi bir köşe kapmaca oynuyorlar erkek durmuyor yerınde dişide sürekli haraketli şekilde aktif olarak ordan oraya atlıyor sizce durum nedir

wasiliti

Takipçi Üyemiz
Adı
Gökhan
ilker bey renge hiç dikkat etmedım dogrusu . önceki yeşil renkliydi bu mavi belki dediğiniz gibi bu yüzden kabullenmeme olabilir