yeni muhabbet kuşu üreticisi olmak.

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
arkadaşlar biliyorum bu konu belki onlarca defa yazıldı ama yeni arkadaşlardan okumamış olanlar olabilir.gördüğüm kadarı ile bayağı üretim işine girecek veya giren arkadaşlar var.ben bir kaç aklıma gelen konudan bahsedeceğim.sizlerinde ekleme yapmasını istiyorum.arkadaşlar bu iş dışardan ve resimlerine bakıldığında çok güzel geliyor ama işin içine girildiği zaman durum değişiyor.çevremden duyduklarıma göre kredi çekip üreticiliğe başlayanlar varmış,borç para ile başlayanlar varmış.şimdi bu işi yaparken çok para kazanmak amaçlı başlarsanız hüsrana uğrarsınız çünki bir çift kuşun yavruyu büyütüp yuvadan uçurmasına kadar bir çok aşamadan geçiyor.en basidi iyi damızlık kuş bulman veya yavrudan alıp 3-5 ay beklemen lazım.iyi damızlık bulamaz isen ve kandırılmış isen daha başlamadan bittiğinin resmidir.hergün mama vereceksin belli bir masrafı olacak buna katlanacaksın belki sigaraya para vermeyeceksin ama kuşlara mama vereceksin.eğer vermeyeceksen bu iş zaten olmaz.tatilin olmayacak.çevrende yeni insanlar olacak sana dost görünecek ama elindeki işi bitmiş kuşları sana satmaya kalkışacak.sanacaksınki ne iyi insanlarmış ama kazığı yediğini anlayınca bu sefer babandan bile şüphe edeceksin.kuşları hadi ürettin.sen aldın 50-100 satarken adam diyecek 15-16 tl bu seferde sen sinirleneceksin.uçururum yine vermem diyeceksin ama yaptığın masraflar aklına gelecek mecbur vereceksin.o nedenle bu üretim işine başlarken lütfen çok araştırın,iyi düşünün öyle yapın.kuş beslemeyin demiyorum ama üretim çok farklı iş.heleki ingiliz ve jumbo alanında işler daha değişik boyutta.

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Aynen katılıyorum Zeki bey. Paylaşımınız için teşekkürler

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Zeki bu işe başlayıp aynı senin anlattığın gibi başına gelen birsürü ZADELER biliyorum
İsimleri bende saklı ve bu arkadaşlar formlarda ve nette hala boy gösterip hiçbirşey olmamış gibi pişkinlik içindeler
Sanki bu kuşları kendi satmamış gibi ahkam kesebiliyor ve hesapta abilik ve ustalık yapabiliyorlar
Zeki sen bu yazınla bu durumlara maruz kalan arkadaşlarımızın tercumanı oldun teşekkürler

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
üç kuruş için insanların hevesiyle çocuklarının rıskıyla oynayan kişiler o parayı evlatlarına anasına babasına yidirebilmeyi göze almışsa yapacak bişi yok bende zamanın birinde güvercinlerden yemiştim kazık bu kuşçuluğun her yerinde bi düzen var tabi belli kısmında bu herkez anlamına gelmiyor beni yanlış anlamayın ama var işte sizlerde biliyorsunuz bunları çok iyi fiyata aldığım bir çift güvercinin yavrusunu satmaya gittiğimde derneğe inanmayacaksınız ama aldığım kişinin çevresi benim kuşlarıma belki onda birden daha düşük bir fiyat vermişlerdi ondan sonra zaten bıraktım kuşçulukta ticareti zevkine artık herşey

calvus

Üyemiz
Hiç bir üretici veya hobi üreticisi elindeki verimli kuşu satmaz ama elinden çıkarmak istediği bir çift olursa da sanki  o kuşları övmekten bitiremez onun için damızlık kuş alıyorsanız hiç kimsenin sözüne inanmayın ve hüsrana uğramayın.

babadostum

Takipçi Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Yorulmaz
arkadaşlar gayet güzel bir form ortamı var bu sitede herkez samimi bir şekilde karşılıklı yardımlaşmaya çalışıyor gördüğüm kadarıyla. Ben amatörce evimde iki adet kuş besliyorum ama bir gün sayıyı çoğaltmak istersem yine üretici arkadaşlarımız kapısını ilk çalacağım kişiler olacak. Sitedeki üretici arkadaşlardan kuş almak istiyen arkadaşlara yardımcı olacaklarda vardır mutlaka.

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
arkadaşlar benim derdim zaten şu stresli hayatta bir nefes alabilirmiyim diye bu işe başlayıpta iyice strese girmemeleri içindir.bunun en baştaki sebebide çocuklardır.nedenmi babaları borç harç bir üretimhane kurmaya kalkıyor.kandırılıyor,kuşları satamıyor veya üretemiyor bu nedenlede sıkıntı ve stres yapıyor ve aileye yansıyor.çünki borç ödenecek ama para yok ortada üretimde yok.bu sefer hanım başlıyor hani kar edecektik diye ve kavgalar başlıyor buda çocuklara yansıyor.ailede bir huzursuzluk ve mutsuzluk.gördünüzmü kuş satan arkadaşlar kandırdığınız insanın nehale geldiğini o nedenle bu işe başlarken lütfen dikkatli olalım.kar edeceğiz derken çocuklarımızdan olmayalım.

birde madem üretme istiyoruz.bakın bu sitede çok değerli üreticiler var.onlardan damızlık veya yavru alabilirsiniz.her memlekette hemen hemen bir veye bir kaç kişi var.onlardan alabilirsiniz.daha sağlıklı olur hemde kandırılmamış olursunuz.ama sanki biz bunları yazmamışız gibi gidip bilinmedik ve değişik illerden kuş alıyorlar sonrada ben kandırıldım siz kandırılmayın diye feryat ediyorlar.arkadaşlar ona kendi düşen ağlamaz derler.inanın ben bu ortamı 5 sene evvel bulmuş olsaydım. şimdi daha büyük bir üretici olma yolunda olurdum.çünki 5 senede harcadığım paraları toplasam 200 çiftlik bir üretimhane açardım.ama siz şanslısınız kıymetini bilin.yukarıda anlattığım olaylarıda ben bizzat yaşadım ve herkes yaşamıştır.uydurulma hikayeler değildir.

MEHMET KOÇ

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.cubbeliahmethoca.tv
Adı
MEHMET
Soyadı
KOÇ
Zeki MÜLAYİM' Alıntı:
arkadaşlar benim derdim zaten şu stresli hayatta bir nefes alabilirmiyim diye bu işe başlayıpta iyice strese girmemeleri içindir.bunun en baştaki sebebide çocuklardır.nedenmi babaları borç harç bir üretimhane kurmaya kalkıyor.kandırılıyor,kuşları satamıyor veya üretemiyor bu nedenlede sıkıntı ve stres yapıyor ve aileye yansıyor.çünki borç ödenecek ama para yok ortada üretimde yok.bu sefer hanım başlıyor hani kar edecektik diye ve kavgalar başlıyor buda çocuklara yansıyor.ailede bir huzursuzluk ve mutsuzluk.gördünüzmü kuş satan arkadaşlar kandırdığınız insanın nehale geldiğini o nedenle bu işe başlarken lütfen dikkatli olalım.kar edeceğiz derken çocuklarımızdan olmayalım.

birde madem üretme istiyoruz.bakın bu sitede çok değerli üreticiler var.onlardan damızlık veya yavru alabilirsiniz.her memlekette hemen hemen bir veye bir kaç kişi var.onlardan alabilirsiniz.daha sağlıklı olur hemde kandırılmamış olursunuz.ama sanki biz bunları yazmamışız gibi gidip bilinmedik ve değişik illerden kuş alıyorlar sonrada ben kandırıldım siz kandırılmayın diye feryat ediyorlar.arkadaşlar ona kendi düşen ağlamaz derler.inanın ben bu ortamı 5 sene evvel bulmuş olsaydım. şimdi daha büyük bir üretici olma yolunda olurdum.çünki 5 senede harcadığım paraları toplasam 200 çiftlik bir üretimhane açardım.ama siz şanslısınız kıymetini bilin.yukarıda anlattığım olaylarıda ben bizzat yaşadım ve herkes yaşanıştır.uydurulma hikayeler değildir.
doğru söze ne denir çok doğru bir tesbit.

gökay tatar

Uzman Üyemiz
Adı
gökay
Soyadı
TATAR
Zeki MÜLAYİM' Alıntı:

birde madem üretme istiyoruz.bakın bu sitede çok değerli üreticiler var.onlardan damızlık veya yavru alabilirsiniz.her memlekette hemen hemen bir veye bir kaç kişi var.onlardan alabilirsiniz.daha sağlıklı olur hemde kandırılmamış olursunuz.ama sanki biz bunları yazmamışız gibi gidip bilinmedik ve değişik illerden kuş alıyorlar sonrada ben kandırıldım siz kandırılmayın diye feryat ediyorlar.arkadaşlar ona kendi düşen ağlamaz derler.inanın ben bu ortamı 5 sene evvel bulmuş olsaydım. şimdi daha büyük bir üretici olma yolunda olurdum.çünki 5 senede harcadığım paraları toplasam 200 çiftlik bir üretimhane açardım.ama siz şanslısınız kıymetini bilin.yukarıda anlattığım olaylarıda ben bizzat yaşadım ve herkes yaşamıştır.uydurulma hikayeler değildir.
evet abi bizzat ben yaşadım 30 çift oldu ayda ölenler kalanlar derken 400 tl toplaya biliyorum oda 300 kira 100 yem parası (mama hariç :DDDD  )