YONCA BİTKİSİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR....

mumit

Takipçi Üyemiz
Arkadaşlar, bu yonca bitkisi hakkında bilginiz olan varmı? Muhabbet kuşu üretimhane de kullanan varmı? Bizim köyde Anaannem ineklere yonca bitkisi verir bu ne işe yaradığını sorduğumda Yonca İneklerin sütü çoğaltır ve doğurganlığı artar ama diyor çok yediklerinde karın şişliği yapıyormuş.
siz değerli üreticiler bitki ve otların kralı denen :) bu yonca hakkında düşüncelerinizi burada paylaşırsanız sevinirim. herkesin bilgi sahibi olalım. saygılar

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
mehmet yoncanın yeşilini bulmak lazım
çayırda, bayırda aramak lazım istanbulda hayvan yemi satanlarda  kurutulmuşu var onuda yemezler
bence çeşit olsun diye yeşillik niyetine denemek için verilebilir ayrıca insanlar üzerindede çok büyük faydası var

mumit

Takipçi Üyemiz
selahattin abi, bizim orda başakşehirde yeşillik çok var yonca olarak sadece hani garanti bankası ampleminde 3-4 yapraklı yonca olanlardan çok var taze olarak verme imkanım var acaba o yoncadan versem mi diye düşünüyorum.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Yonca ineklere verilir, kuşlara yeşili ağır gelir. kurusunu bir ara üretim hanenin altına serpmeyi düşündüm. sonra vaz geçtim.

kuşcuusta07

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.kuscuusta07.tr.gg
Adı
Yavuz
Soyadı
usta
Mehmet bey YONCA kuşlarınızı şişirir,haddinden fazla gaz yaptığı için hazımsızlıktan ölümler olur.Hemde çok seri ve ani ölümler.Kesinlikle vermenizi önermiyorum.
Deneyip birçok kuşunu kaybeden bir kardeşimden öğrendiğim için emin olarak yazıyorum.
Elbette ineklere verilir çünkü geviş getirirler ve gazı çok rahat atarlar.
Kuşlarımızsa Kursaklı hayvan olduklarından hazımsızlık yapar,Şişerler.
Saygılar.

mumit

Takipçi Üyemiz
Yavuz Usta' Alıntı:
Mehmet bey YONCA kuşlarınızı şişirir,haddinden fazla gaz yaptığı için hazımsızlıktan ölümler olur.Hemde çok seri ve ani ölümler.Kesinlikle vermenizi önermiyorum.
Deneyip birçok kuşunu kaybeden bir kardeşimden öğrendiğim için emin olarak yazıyorum.
Saygılar.

ÇOK DOĞRU DİYORSUN KUŞLARDA KURSAKLI HAYVAN OLDUĞU HİÇ DÜŞÜNMEDİM AKLIMADA GELMEDİ SAĞOLUN.

MEHMET KOÇ

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.cubbeliahmethoca.tv
Adı
MEHMET
Soyadı
KOÇ
Yavuz Usta' Alıntı:
Saygılar.
aydınlatıcı olmuş çok teşekkürler.