Yumurta Takvimi

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Üretim kafeslerine koyduğum her Dişi kuş için aşağıdaki takvimden bir kopya yaptım, Günlük yuvalık kontrollerimde yumurta ve yavru sayılarındaki değişikliği kaydediyorum.
    Yumurtayı işaretlediğimiz tarihin alt satırındaki gün yumurtanın çıkması muhtemel günü gösterir (18 Gün baz alınmıştır), Lakin embriyo 16.............23 gün arasında çıkabiliyor.

Bu da 2Nolu Kuşumun 2010 içerisindeki başarısı..
    Eflatunlar, Yumurtanın dölsüz oluşu yada benim hatalarımdan dolayı çıkamayanlar:

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
yılmaz çok güzel yapmışsın

meseleye profosyonel ve bilinçli yaklaşmışsın
aslında bu tabloyu dahada güzelleştirebilirsin
(yavru ölümleri,mama yeme,yavru beslemeleri gibi perfonmas bilgileriyle süslenebilir)

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Abi Kuş sayım az olduğu için, detayları aklımda tutmaya çalışıyorum, Çok kuşum olsaydı senin kullandığın Yuvalık Kartları gibi kartlar hazırlamak isterdim  Matbaa da.
  Ama Çok kuşu olanların yapması yerinde olur; Zira bu kart özellikle dişi kuşun Kimlik kartı gibi oluyor.

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
ahmet kardeş yılmaz beyin kuşlarını alıyorsunuz

aynı zamanda bakım onarım bilgilerinide alman lazım yavru kuşlar anneden babadan ne görmüşse onu oda yavrularına uygulamak ister lütfen yılmaz beyden teknik bilgilerinide isteyiniz ;) ;)

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
  Selahattin Abi, İskenderleri yerken anlatırım, Yem karışımımızdan da numune alırım yanıma..

vky88

Takipçi Üyemiz
Adı
Volkan Kemal
Soyadı
YALAV
Gerçekten bravo Bu işe kıymet verdiğiniz belli oluyor  :)