Yumurtlayacak olan Dişi Kuşum

Zorbey

Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
akbulut
İyi günler arkadaşlar
yaklaşık 5 gün once kuşlarımın çiftleştiğini gördüm,bir haftadır tailde olduğumdan daha öncede çiftleşmiş olabilirler.dişi kuşum devamlı yuvaya giriyor birkaç dakka sonra çıkıyor sonra hemen tekrar giriyor.poposu bayağı büyüdü artık anüsü çok rahat görülüyor.Fakat bu ilk tecrübem olduğundan bir kaç gözlemimi size aktararak normal olup olmadığını öğrenmek istiyorum;
1) dişi kuşu yem yerken görmedim hiç, devamlı erkek besliyor buyüzden devamlı mama bulunduruyorum.
2)Kakasını bugun gördüm çok büyük değildi fakat sanki kuş yaparken zorlanıyor gibi poposunu aşağı eğiyor  sanki poposu kocaman  oluyor fakat kaka tazyikli çıkıyor ve sert değil hatta cıvık bile sayılabilir.Biraz endişelendim açıkçası
3)Dişi kuşum  nefes alırken ağzını açıp kapatıyor  kuyruğu nefesle beraber  inip kalkıyor ve sanki poposuda bu nefese eşlik ediyor bilmem anlatabildimmi:)
4) Dişi yuvadan çıktığı vakit  tünekte  bi sağa bi sola gidiyor devamlı olarak( tüneğin bir ucundan  diğerine hızlı hızlı bu aradada sanki aşağıda bir yere bakmaya çalışıyor)
bunların dışında genel olarak kuşlar sağlıklı bir hastalık emaresi görmedim bu söylediklerimi bir değerlendirirseniz çok sevinirim.Saygılarımla

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Kuşunuzun yumurtlaması yakındır. Korkulacak bir durum yok

Zorbey

Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
akbulut
Çok teşekkür ederim Rahatlattınız beni umarım bir aksilik olmazda yavruların fotoğraflarını paylaşırım burdan

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
Şahin GÜNGÖR' Alıntı:
Kuşunuzun yumurtlaması yakındır. Korkulacak bir durum yok
  Aynı emareler ilk kuluçkasına başlayacak bir kuşumda var. Tüm davranışlarının norma l olduğu kannatindeyim..

Zorbey

Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
akbulut
Tüm iyi dileklerinize teşekkür ediyorum. ilk defa  görünce heyecanıda bir başka oluyor:)

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
        Torunlarını da görün İnşAllah..