Yurt dışından damızlık altı kuş getirtmek...........

Coşkun Ödemir

Uzman Üyemiz
Resimdeki kuşların maşallahı var. nasıl getirmeyi düşünüyorsunuz. Tanıdık sayesindemi?

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Oldukça zor bir sormuşsunuz. 

Sahiplerini tanıyamadığım için,
    Kendisinde kaç tane olduğu bilmediğim için,
    Gelecek yıllar için kendisine yeterli sayıda damızlık ayırıp ayıramadığını bilmediğim için hiç bir tahmin yapamıyorum..

Kendisine sormanız daha isabetli olacaktır, cevabı bizimle de paylaşırsanız sevinirim.

ayko

Yeni Üyemiz
Adı
ayko
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
    Oldukça zor bir sormuşsunuz. 

Sahiplerini tanıyamadığım için,
    Kendisinde kaç tane olduğu bilmediğim için,
    Gelecek yıllar için kendisine yeterli sayıda damızlık ayırıp ayıramadığını bilmediğim için hiç bir tahmin yapamıyorum..

Kendisine sormanız daha isabetli olacaktır, cevabı bizimle de paylaşırsanız sevinirim.
    Özel kuşlar 300 ero dan başlıyor getirmeye değermi, yoksa yanlız shov ve çekoslovak mı getirteyim. Tansfer sırasındada kayıp olacağından pahalı olanlara pek sıcak bakmıyorum doğrusu.

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
mehmet kocun dedıgı gibi grileri boşver eger imkanın varsa sarı ve beyazı getırtmen daha  mantıklı bende bi şansımı denıyecem bakalım kendım yurt dısına cıktıgımda 2 tane bıle getırebılsem yeterlı :)  birdahaki sefere 1 çift daha :)

ayko

Yeni Üyemiz
Adı
ayko
polarci' Alıntı:
mehmet kocun dedıgı gibi grileri boşver eger imkanın varsa sarı ve beyazı getırtmen daha  mantıklı bende bi şansımı denıyecem bakalım kendım yurt dısına cıktıgımda 2 tane bıle getırebılsem yeterlı :)  birdahaki sefere 1 çift daha :)

Beyler ben kuş beslemiyorum. beslemek içinde almıyorum ben üretmek ve satılabilirliği ne ölçmeye çalışıyorum. Evet sarı beyaz güzel ama onlar için verilecek parada güzel. Bu kuşlara kaç kişi o parayı verir o önemli. Ben kendime 5 takım getirteceğim üretimde denemek için.

Ahmet SALMAN

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.asmobilya.net
Adı
Ahmet
Soyadı
SALMAN
ayko,kuşlara 300 euro bana göre fazla,o fiyatlara alırsan sıkıntı yaşarsın ki aldığın fiyatada verecek halin yok mutlaka fiyat dahada yükselecek,ama denemekte fayda var,en kötü sen üretirsin

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    10 Numara Jumbo ya 800 Euro vermiş kişilerde var. Fakat bilemem; tarih her zaman tekerrür eder mi ? 
    Ayrıca satın almak isteyenler Kuşun resmini değilde kendisini görmek isteyeceklerdir doğal ve haklı olarak..

ayko

Yeni Üyemiz
Adı
ayko
Beyler ben bu işten pek anlamam ama sıradan jumbolara 200 300 tl veriliyor gördüğüm kadarıyla sıradan kuşlara bu parayı vereceğime 300 ero veririm bence değer. Deneyip görelim, hayırlısı....

vky88

Takipçi Üyemiz
Adı
Volkan Kemal
Soyadı
YALAV
O beyazlardan  getirtme çabuk kirlenir kir tutarlar  Getirtirsende yanlarında yağlı yemek yeme çay kahve içme Üzerlerine sıçrarsa leke çıkmaz sonra :D Paran varsa 300 Euroda değer 3 000 euro da değer bu iş zevk meselesi ama 300 Euroya yavrusunu satamazsın Memleketdede yakın kalitede kuşlar var daha makul fiyatlara ,araştırmak lazım tabi .

kinzavas

Uzman Üyemiz
Adı
fatih
Soyadı
ay
hayellerle uğraşmamak lazım ....
ilk önce yurt dışından kanatlı hayvan türkiye ye kabulü varmı bunu araştırmak lazım.....
daha sonra 300 £ $ konuşalım

MEHMET KOÇ

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.cubbeliahmethoca.tv
Adı
MEHMET
Soyadı
KOÇ
kinzavas' Alıntı:
hayellerle uğraşmamak lazım ....
ilk önce yurt dışından kanatlı hayvan türkiye ye kabulü varmı bunu araştırmak lazım.....
daha sonra 300 £ $ konuşalım
uçakla gelecek kişi 1 gelişte 2-3 kuş getirebiliyormuş. karayoluyla gelen olarsa bu sayı çok daha fazlalara çıkabilir.

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
ben dışarıdan gelen iki üç kuş biliyorum.ama arkadaşlardan yavru alan olmadı.sizce siz elinizdeki çalışan kuşu almanyadan biri gelse verirmisiniz.bence bursadaki ve diğer yarışmadaki kuşları göreceksiniz.bence ordaki kuşlardan alsanız hem kendi üreticimiz kazansa hemde yabancı hayranlığına bir son versek.

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
yavuz alptekin' Alıntı:
yurt dışındaki üreticiler güzel olan kuşları kendilerine ayırıyorlar ıskartaları buraya pazarlıyorlar,biz kendi kuşlarımızı kendimiz yapalım istediğimiz kaliteye ulaşma çabasında olalım tabiki çok güzel kuşlar var yurt dışında ama parasıda güzel
+1

MEHMET KOÇ

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.cubbeliahmethoca.tv
Adı
MEHMET
Soyadı
KOÇ
Zeki MÜLAYİM' Alıntı:
ben dışarıdan gelen iki üç kuş biliyorum.ama arkadaşlardan yavru alan olmadı.sizce siz elinizdeki çalışan kuşu almanyadan biri gelse verirmisiniz.bence bursadaki ve diğer yarışmadaki kuşları göreceksiniz.bence ordaki kuşlardan alsanız hem kendi üreticimiz kazansa hemde yabancı hayranlığına bir son versek.
yurt dışından gelen kuşlardaki yavru alınamamayı genellememek lazım bendeki kuşlar çok şükür çok iyi yavru veriyor. şu bir gerçek ki türkiye de avrupa kalitesinde kuş yok. eğer yurt dışından kuş getirtilecekse hakkını verecek kuşlar gelsin. yoksa sıradan kuşlar için hiç bu zahmete girmenize gerek yok.