Yuvalık ne zaman takılmalıdır

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Yuvalık ne zaman takılmalıdır :Muhabbet kuşları 8-12 aylık arasında erişkin olurlar, dişilerin erişkinliğe ulaşması erkek muhabbet kuşlarından daha uzun sürer. 6 aylık bir çift muhabbet kuşunun kafesine yuvalık takmak doğru değildir. 9 aylık olduklarında çiftlerinizin kafesine yuvalık takabilirsiniz. Dişinin yuvalığa ilgi duyması ve yumurtlaması 2-3 ay sürebilir. Damızlık muhabbet kuşlarını satın aldığınızda ortama alışmaları için onlara en azından 1-2 ay süre tanımalısınız. Birçok kişi sabırsız davranıp satın aldığı damızlık muhabbet kuşlarını eve getirdiği gibi kafeslerine yuvalık takmaktadır. Kuşları satın alan kişi, kuşların geldiği ortamı, yorgun olup olmadıklarını, yaşlarını bilmediği için kafese hemen yuvalık asmak doğru değildir.

serdarrr

Takipçi Üyemiz
Adı
serdar
Soyadı
cancan
SELAHATTİN ABİ EVDE ÜRETİM YAPAN BİR ARKADAŞ 5AY8GÜNLÜK İKEN YAVRU ALMIŞTI BU İSTİSNA MI OLUYOR YADA ERKEN YAVRU ALMANIN ZARARI VAR MI

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
serdarrr' Alıntı:
SELAHATTİN ABİ EVDE ÜRETİM YAPAN BİR ARKADAŞ 5AY8GÜNLÜK İKEN YAVRU ALMIŞTI BU İSTİSNA MI OLUYOR YADA ERKEN YAVRU ALMANIN ZARARI VAR MI
normalde dışardan satın alınan kuşlar pek nadiren 5.ayda yumurta yaparlar eğer yavru kendi doğduğu üretimhanede eşe atıldıysa 4.5.ayda eşe gelebiliyor.arkadaşlarımız öyle sabırsızlarki tabiki haklılar biran evvel kuşları yumurlasın diye dört gözle bekliyorlar kuşlardan erken yavru almanın zararlarıda kuşlar çabuk çökebiliyorlar, daha erkenden verimden düşebiliyorlar, acemi olabiliyorlar buna benzer çok daha şeyler sıralayabiliriz

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
abi bilgilerini paylastıgın ıcın tşk.selahattin abi ben devamlı  yeme dsmus yavruları 3 ayda eşe atıyorum ve alışsınlar diyede hemen yuvalıklarını takıyorum ve en son 2-3 gun once 3-4 aylık erkek ve 5-6 aylık dişi den ilk yumurta geldi.senın bılgılerıne dayanarak bundan sonra kuşlar gelışmeden 6-7 aylık olmadan yuvalık takmıycam.zaten zararlarıyla karsılasmaya basladım ya çift daha ufak oldugundan veya acemılıkten ya yavru cıksa bıle bakamıyo yada acemılıkten ezıyolar.verdıgın bılgıler  ıcın cok tşk ler.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Ben pek katılmıyorum yuvalıkların geç takılmasına. Dişinin ve erkeğin eşleşecekleri belli oluyor zaten. Dişinin çeresi kahverengi olduysa beklemeye gerek yok. Erkek zaten çiftleşme isteğini dişinin kuyruğuna basarak veya çiftleşerek belli ediyor.

GÖKAY

Yeni Üyemiz
Adı
GÖKHAN
Soyadı
HOCA
Benim için en önemli kriter cere renginin kahverengi olması.

FeyzullahCrazymotorist

Takipçi Üyemiz
Adı
Feyzullah
Soyadı
Crazymotorist
ama Selahattin abicim bize şöyle bilği vemişlerdi yeni bie cift muhabbet kuş aldinmi tak dediler cunku uyariciymiş yanlişmi bilgilendirmişler kafam karişti

senfoniork22

Uzman Üyemiz
Adı
Ahmet
Soyadı
Tatlıpınar
ben üç dört aylık olduklarında eşe atıyorum genelde çoğunluğu 1 hafta içinde yumurtluyor hiç bir sorunda yaşamadım yuvalığı eşe atığım andan itibaren takıyorum

ozgurdemirbas

Takipçi Üyemiz
Adı
Özgür
Soyadı
Demirbaş
bendeki yumurtlayan yavru yapan eşlerin hiçbirinin cere rengi kahve rengi değil açık mavi beyaz mavi fln benimkilerde bir sıkıntımı var şimdi :) cidden soruyorum.

kutay19

Takipçi Üyemiz
Adı
HAKKI
Soyadı
ÇETİN
benim bir çiftim var daha yavrular ama.
Dişi 2 aylık. Erkek 3 aylık oldu.
İkiside iyi anlasıyorlar. Erkek disinin üstüne ayagını atıyor. Birbirlerini kasiyorlar. Öpüşüyorlar.
Dişi 4 aylık olunca yani martın 15 nde yuvalıgı taksam olur mu.

yalçın ışık

Uzman Üyemiz
Adı
Yalçın
Soyadı
IŞIK
kuşlar çit olduysa takın yuvalığı, dişi girip çıkacak talaşın fazlalığını dışarı atacak...

bannn

Üyemiz
Adı
SAMET
Soyadı
İLKYAZ
yuvaya illa talaş koymak mı lazım kum olmazmı pet shop da satılanlardan