2 hafta içinde 4 kuşun ölmesi

serdarrr

Takipçi Üyemiz
Adı
serdar
Soyadı
cancan
iyi akşamlar 2 haftada 4 kuş kaybettim ishal falanda görülmüyor mevsimsel falan olabilir mi,
bide üretime 1 ay önce başladım aldığımda çiftlerden birinin altı şişti yumurtlayacak gibi ama bir ay oldu hala yumurtlamadı boş olan yumurtalardan birtane koydum bugün iyimi olur kötü mü olur hala altı şiş

zeki ankara

Uzman Üyemiz
Adı
Zeki
Soyadı
Mülayim
kuşun altı anladığım yağ bezesi oluşmuş.kuşu  salma varsa salma at.yoksa eline alıp uçurmaya çalış zayıflasın.diğer kuşlarda gıda zehirlenmesi olabilir.üstadlar daha açıklayıcı bilgi verirler.

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Serdar mevsim değişikliklerinde kuş ölümü olmaz. Daha iyi inceleyip sorunu bulabilirsin. Yiyecek, üşütmeleri, kavgaları, v.b. durumlardan meydana gelebilir. Kuşlarda gördüğün değişiklikler neler?

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Geçmiş olsun bir veterinere götürmeniz daha iyi olur

serdarrr

Takipçi Üyemiz
Adı
serdar
Soyadı
cancan
takip ediyorum sadece biri kavga ile ölmüş salmada kanlıydı çünkü, bide yağ bezesi yumurtlayacakmış gibi görüntüye mi benziyor çünkü tam orası şiş yardım ederseniz sevinirim salmaya atmak iyi gelir mi

murat kabayel

Uzman Üyemiz
Adı
murat
Soyadı
kabayel
kıcında yumurta olan hayvan en gec 2 gün icinde yumurtlar o yag bezesidir onu salmaya at yanlızca kuru yem ver altındaki şişlik kayboluncaya kadar kalsın.

serdarrr

Takipçi Üyemiz
Adı
serdar
Soyadı
cancan
iyi akşamlar bugün kuşları tekrar kontrol ettim sadece alt tarafı şiş sanki yumurtlayacakmış gibi başka yerinde şişlik yok bide ben kuşları alalı 1 ay oldu 1 aydır böyle, yumurtası olsa sitres yaptığı için yumurtlamıyor olabilir mi 1 ay tutabilir mi yoksa kesin yağ bezesi midir? fotoğraf ekleyemiyorum şimdilik. ben yinede salmaya aldım çift olarak erkeğide yanında yardımlarınızı bekliyorum...

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
s.a  abilerim kimi hak verır kımı kızar kımı ınanır  kımı ınanmaz  ama  serdar abicim aynen senın gbı benım de basımma geldi  abi hiç bişi yok yemde  suda  usutmedıler  dıyosan o zaman gerıye nazar  kalıyo abicim ben yok o  akrabam yok su  komsum u soktum kumese  ben 1 gunde 4 tane  kaybbettım hemde hayvanlarda  hıc  bısı  yokken o yuzden artık kumese  kımseyı  sokmuyorum as  ora  bi nazar boncugu bi dua  sonucta  nazar kitapta  gecen bişi  vardır neden olmasın ki  nazardan ölen insan bile  varken hayvana  ne  kalmış

keta

Uzman Üyemiz
Adı
NURETTİN
Soyadı
KIR
merhaba ben foruma yeni katıldım.bir çift yeni eş kuşum var bugün bir arkadaşın üretimhane gittim.30 çift kadar kuş var 7-8 de salmada salmadaki kuşlardan bir kısmı kabarıyor boynu sağa veya sola dönüp ölüyor.bugün iki tane daha ölmüş bir türlü engelleyemiyor.Başından böyle bir olay geçen varsa yardım ederse çok seviniriz. Teşekkürler

Hüseyin NANE

Takipçi Üyemiz
Adı
HÜSEYİN
Soyadı
NANE
bilinçli insan başka oluyormuş . :(  yanlış anlamayın  arkadaşım 2 haftada 4 kuş kaybetmiş ne güzel ustalardan çareler arıyor. ben zaman geldi günde 4 attım ama maalesef aranıza gelince anladım ki benim etrafımda sizin bilginizin çeyreğinde adam yokmuş  yadaaaaa  etrafım çakal ve hain doluymuş  :'(
kuşlarına acil şifa sana bol kazanç dilerim arkadaşım

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
serdarrr' Alıntı:
iyi akşamlar bugün kuşları tekrar kontrol ettim sadece alt tarafı şiş sanki yumurtlayacakmış gibi başka yerinde şişlik yok bide ben kuşları alalı 1 ay oldu 1 aydır böyle, yumurtası olsa sitres yaptığı için yumurtlamıyor olabilir mi 1 ay tutabilir mi yoksa kesin yağ bezesi midir? fotoğraf ekleyemiyorum şimdilik. ben yinede salmaya aldım çift olarak erkeğide yanında yardımlarınızı bekliyorum...
    Tam benim Dişi kuşlarımdan birini tarif ettiniz..
    Hatta benim kuşumun durumu daha ilerlemiş bir vakka.. Dışkılık bölgesinde yaklaşık 1.5 yumurta büyüklüğünde bir şişlik var; Bu Ur dur (Tümör). Muhtemel sizden önceki sahibi öleceğini tahmin ettiği için yavru fiyatına satmıştır..
    Ben o kuşumu bir PetShop tan 25 TL ye satın almıştım (pazarlıksız) 5. kuluçkasını sonuçlandırmak üzere bana 10 ayda 29 tane yavru vermiş olacak.. Ben şanslıyım, umarım sizde aynı şansı yada daha fazlasını bulursunuz. Salmaya bırakmanızın zararı olmayacaktır fakat pek yararınında olacağını sanmıyorum. Tek detavi cerrahi dir ama bunu Ülkede kim? ve kaç TL ye yapacak ?  Kuş çok fazla stress yaşayacak. İzin verin salmada bir eş bulsun ve Üretim kafesinde dilediği kadar yavru büyütsün..
  Yumurta tıkanmasında şüphelenmeyiniz, Yumurtlayamayan Kuş max.3 gün içinde ölürmüş.. Eğer kuşunuzun hareketleri ve yürüyüşü yavaş değilse endişe etmek için erken dir..

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
GEÇMİŞ OLSUN SERDAR, YILMAZIN DİŞİ KUŞU BENCE KALBİNİN TEMİZLİĞİYLE İLGİLİ BENİM İKİ DİŞİ KUŞUM GECEN YIL MART AYINDAN BERİ UĞRAŞIYORUM ŞİŞLİK İNİYOR BİR AY SONRA EŞE ATIYORUM BİRKERE TEK YUMURTASINI GÖRDÜM ODA YERDE KIRILMIŞ ŞU AN HALA SALMADA BİRKEZ DAHA DENEYECEM YANİ SON ŞANS ,SENDE İNŞALLAH YILMAZ GİBİ YAVRULAR ALIRSIN

MEHMET KOÇ

Uzman Üyemiz
Web sitesi
www.cubbeliahmethoca.tv
Adı
MEHMET
Soyadı
KOÇ
Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
serdarrr' Alıntı:
    Tam benim Dişi kuşlarımdan birini tarif ettiniz..
    Hatta benim kuşumun durumu daha ilerlemiş bir vakka.. Dışkılık bölgesinde yaklaşık 1.5 yumurta büyüklüğünde bir şişlik var; Bu Ur dur (Tümör). Muhtemel sizden önceki sahibi öleceğini tahmin ettiği için yavru fiyatına satmıştır..
    Ben o kuşumu bir PetShop tan 25 TL ye satın almıştım (pazarlıksız) 5. kuluçkasını sonuçlandırmak üzere bana 10 ayda 29 tane yavru vermiş olacak.. Ben şanslıyım, umarım sizde aynı şansı yada daha fazlasını bulursunuz. Salmaya bırakmanızın zararı olmayacaktır fakat pek yararınında olacağını sanmıyorum. Tek detavi cerrahi dir ama bunu Ülkede kim? ve kaç TL ye yapacak ?  Kuş çok fazla stress yaşayacak. İzin verin salmada bir eş bulsun ve Üretim kafesinde dilediği kadar yavru büyütsün..
  Yumurta tıkanmasında şüphelenmeyiniz, Yumurtlayamayan Kuş max.3 gün içinde ölürmüş.. Eğer kuşunuzun hareketleri ve yürüyüşü yavaş değilse endişe etmek için erken dir..
benimde yuvalıkta yeni yeni tüylenmeye başlayan yavrumun karnı neredeyse kursağı kadar şiş yazınızdan anladığım kadarıyla ur var herhalde. yada başka birşey olması mümkün müdür?