çiftlerim hakkında

beykozlu_burak

Üyemiz
Adı
Burak
Soyadı
Sucuoğlu
merhabalar abilerim.. benim 1 çift muhabbet kuşum var. 2 ay 5 gün önce erkeğimin yanına dişi aldım kavga etmiyorlardı fazla fakat özellikle son günlerde biraz daha fazla sertleştiler birbirlerine karşı. dişi kuşum erkekten yaklaşık 2-3 ay daha büyük irisleri belli değil fakat çizgileri yok kafasında tertemiz şuan erkekte azıcık var işte. bu kavgaların sebebi nedir? özellikle dişi erkek kuşa karşı genelde baskın çıkıyor ve erkeği tünekten atıyor. eş tutmamışlarmı şimdi bunlar yavru alamaz mıyım çok sabırsızlanıyorum gerçekten çok mutlu olucam yavrularını alabilsem ama düzgün durmuyorlar bi türlü anlayamıyorum ne yapabilirim yardımcı olursa özellikle üretici abilerimiz çok mutlu olurum

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Burak onlarında hisleri var, kızabilir, sevinebilir, üzülebilir, nefret edebilir. Hatta bunların sonucunda dediğiniz gibi fiiliyatta da hareketleri olabilir, dövebilir, okşayabilir, itekleyebilir. İnsanların hissiyatından pek farkları yoktur. Bunu şu anda değilde ilerleyen zamanlarda görebilirsiniz. Kabul edebilir veya red edebilir.

beykozlu_burak

Üyemiz
Adı
Burak
Soyadı
Sucuoğlu
çok teşekkür ederim mehmet abi cevap yazdığın için. yani 2 ay beklemek yetmez biraz daha bekle mi diyorsun abi? yani artık ikisinide verip bi yerlerden bi muhabbet kuşu üreticisi bulup çift almayı bile düşünüyorum abi yani

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Mehmet beye aynen katılıyorum..
    Kuşların zamana ihtiyacı vardır.. Üretimde sabır çok önemli..

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
beykozlu_burak' Alıntı:

çok teşekkür ederim mehmet abi cevap yazdığın için. yani 2 ay beklemek yetmez biraz daha bekle mi diyorsun abi? yani artık ikisinide verip bi yerlerden bi muhabbet kuşu üreticisi bulup çift almayı bile düşünüyorum abi yani

Burak bekle bekleme diye bir şey söylemedim. Hislerinden bahsettim. Bu hisler gelip geçici de olabilir kalıcı da olabilir. Kuşlar sanıldığından daha akıllıdırlar. Hatta bir çok insandan akıllıdırlar. :D Kesinlikle unutmazlar. Ama duyguları zamanla değişebiliyor. Nasıl bir insan biriyle evleneceği zaman önceden anlaşıp anlaşamayacaklarını anlayamıyorsak kuşlarda aynı. 2 ay değil 12 ay beklersin bir şey olmaz. Ama tam satmaya götürürken yolda çiftleşirler, bilemezsin. Bu tamamen onların duyguları ile ilgili. Bu konuda kesin bir şey yok. Ama sen neyapardın diye sorsan benim yapacağım şey dişiyi hemen değiştirmek olurdu. Ama buna sen karar vermelisin.

beykozlu_burak

Üyemiz
Adı
Burak
Soyadı
Sucuoğlu
anladım mehmet abi:) çok karışık olaylar o kadar çok araştırma yaptım ki şu 1 ay içinde ama nafile yani abi:) 10çiftim olsaydı o zaman olasılık yüksekti sanırım ama 1 çifti bekle dur:) bende şu 15 tatile kadar beklicem hedef o abi o zamana kadar bişey olmazsa eğer dişiyi değiştircem. teşekkürler yardımın için mehmet abi..

bide abi arkadaşımdan boş kafes alıyorum yarın dişiyle erkeği ayırıcam 15 gün kadar sonra tekrar eski kafeslerine koyucam böyle birşeyler okudum birbirlerini görsünler ama aynı kafeste olmasınlar diye onuda denicem

beykozlu_burak

Üyemiz
Adı
Burak
Soyadı
Sucuoğlu
abilerim sizler gibi üreticiler bile bunu diyorsa başka çaresi yoktur sabretmeyi öğrenicem mecburen zamanla...

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
zamanla alışırlar önlerine mama yap koy birbirlerini mama sayesinde yakınlaşabilirler