dişi kuşumun dışkısı normalinden fazla büyük çıkıyo?

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
dün baktım dişi kuşumn dışkısı normalden kat kat fazla çıkıyo neden olabilir yoksa hastamı cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden

ilker

Uzman Üyemiz
Adı
ilker
Soyadı
ERTÜRK
Abicim senin kuşun yuvada zaman geçiriyorsa toplar yuvadan çıkınca boşaltımını toptan yapar :)

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
yem yemek için yuvadan çıkıyo arada erkekle birlikte yuvaya girip çıkıyolar ama birei dışarda biri kafesde durmuyo ya ikiside yuvada ya ikiside dışarda erkekde bişi yok ama dişi tek öyle

enginersin

Uzman Üyemiz
Adı
engin
Soyadı
ersin
ercanyuksel' Alıntı:
yem yemek için yuvadan çıkıyo arada erkekle birlikte yuvaya girip çıkıyolar ama birei dışarda biri kafesde durmuyo ya ikiside yuvada ya ikiside dışarda erkekde bişi yok ama dişi tek öyle
dişiler erkeklere göre daha temiş oldukları için yuvayı batırmamak işin yapıyordur heralde  :D

işin şakası bir yana sen çok fazla kuşları gözetleme rahat bırak ben bir çiftimin üzerine titredim ama şimdi beni görünce korkup yuvalığa kaçıyor bayağı vazgeçmeye başladı o huyundan ama ne çare

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Dişilerin yumurtlama döneminde dışkıları normalden 10 kat kadar daha büyük olur

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
anladm ama kuşu elime alıp baktım bide poposunda dışkı duruyo birazı çıkmş birazı çıkmamş şekildeydi hhiç karışmadm tekrar kafese bıraktım normalnden büyüktü ama neden öyle peki

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Mevsim değişikliğinden dolayı kuşlarda bu sıralar kabızlık görülür ondandır. Korkulacak bir durum yok merak etmeyin

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
bende dedim yumurta falan çıkarack ondandr neyse teşekkürler sabretmeye dewam yine

ercanyuksel

Takipçi Üyemiz
Adı
ercan
Soyadı
yüksel
tamam abicim zaten artkkarışmıyorum alnız kuşları boşolan bi odaya asayımmı yoksa bizim oturduğumuz yerdemi kalsınlar bi zararı olurmu

gokhan943

Üyemiz
Adı
Gökhan
Soyadı
KARTAL
ben başka bi soru yönelteyim:) peki abiler yavru alınmış dişi kuşların dışkılık bölgelerinde morluk olur mu? benim dişi kuşlarımdan birinde farkettim  hafif bi morluk var ve dışkı yapışmış. bu durum ne olabilir?

f.ilhan

Üyemiz
Adı
fatma
Soyadı
ilhan
yapıskan dıskı ıcın normal eczanede satılan flagy surup kullanmanı tavsıye ederım. cıddı bır seyı varsa erken mudahale cok onemlı oluyor. gec kalındıgında ıyılesmesı neredeyse ımkansız olyor

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
ercanyuksel' Alıntı:
tamam abicim zaten artkkarışmıyorum alnız kuşları boşolan bi odaya asayımmı yoksa bizim oturduğumuz yerdemi kalsınlar bi zararı olurmu
Hiç ellemene değişiklik yapmana gerek yok.