dişime eş alma?

motifcan

Uzman Üyemiz
ben 3 aylık civarında olan dişi kuşuma eş almayı düşünüyorum. bana baya bi alıştı. ama tam bağlanmadan erkek alayım diyorum. bugun bi üretici ile konustum nasıl yapayım getireyim mi dedim gerek yok daha yavru eş secmeyi bilmez bir tane erkek al yeterli 5-6 aylıkken baslıyor zaten çiftleşmeye anlasırlar ileride dedi. bana bi tane önerdi, 5-6 aylık civarında bir erkek ama içime sinmedi arasında ki aylık farkından dolayı nasıl yapayım bilemedim.kac aylıkken kusuma eş almak ideal olur.. birde eskisi kadar ilgi göstermicegini biliyorum ama ilgisi gider mi?

haunter_051

Takipçi Üyemiz
Adı
Yasin
Soyadı
Çomak
evet öncelikle sana ilgisi gider onu baştan söyliyim.Bence kuş da alma bir kaç ay bekle sonra al aldıktan sonra ise hemen bir kafese koyma önce yan kafese koy sonra aynı kafese koy .Hatta kuşçuya direk kuşunu götür o seçsin kuşlar arasından beğendiği kuşu

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Şimdiden alırsan alışır, bekleme süren ortadan kalkar. 5-6 aylık erkek güzel bir seçim.

motifcan

Uzman Üyemiz
Mehmet Kıdır' Alıntı:
Şimdiden alırsan alışır, bekleme süren ortadan kalkar. 5-6 aylık erkek güzel bir seçim.
kusların arasında 2-3 aylık bir fark olacak bir sorun teskil etmez demi alırsam kusum kendisi secmediği için alısırlar mı?

motifcan

Uzman Üyemiz
haunter_051' Alıntı:
evet öncelikle sana ilgisi gider onu baştan söyliyim.Bence kuş da alma bir kaç ay bekle sonra al aldıktan sonra ise hemen bir kafese koyma önce yan kafese koy sonra aynı kafese koy .Hatta kuşçuya direk kuşunu gütür o seçsin kuşlar arasından beğendiği kuşu
baya bi bana alısmaya basladı sürekli oynuyor benle evde oldugum sürece hatta sürekli kusum oda da serbest sabahları uyandırmaya calısır uyanmadığım zaman ısırma moduna geciyor uyanınca ucuyor deli gibi bagırıyor bu yüzden bana cok alışıp karsı cinsine ilgi göstermemisinde korkuyorum birde bi süre ilgilenemicegim için yanlız kalmasın diye bu aralar eş alma nasıl olur bilmiyorum..

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
motifcan' Alıntı:
Mehmet Kıdır' Alıntı:
kusların arasında 2-3 aylık bir fark olacak bir sorun teskil etmez demi alırsam kusum kendisi secmediği için alısırlar mı?
Alışır küçük daha. Sorun olmaz. Sana olan ilgisi azalır. onda yapabileceğin bir şey yok.

motifcan

Uzman Üyemiz
Mehmet Kıdır' Alıntı:
motifcan' Alıntı:
Mehmet Kıdır' Alıntı:
Alışır küçük daha. Sorun olmaz. Sana olan ilgisi azalır. onda yapabileceğin bir şey yok.
teşekkür ederim..

ERGÜNAHSAP

Uzman Üyemiz
Adı
Şahin
Soyadı
GÜNGÖR
Almanız iyi olur. İnşaallah Yavrularınıda görürsünüz

motifcan

Uzman Üyemiz
Bugün dişi kuşuma eş almaya gidicem.3.5 aylık civarında kuşum bayramdan önce gittiğimde konusmaya daha önce belirttiğimde 5-6 aylık civarında bir erkek kus önermişti. direk onu mu alıp ayrı kafeslerde yan yana mı koyayım yoksa kuşumuda götürüp kuşum mu secsin? birde hafta içinde bir çift kus daha alıcam allah nasip ederse bu iki kusuda etkiler mi?

motifcan

Uzman Üyemiz
ben dişime eş aldım aldıgım yerin deyişine göre 2 yas civarında aynı kafese koydum şimdilik bir sorun yok gibi dişi yakın davranmaya calısıyor, ama erkek itiyor. fotograflarını en yakın zamanda koyucam. aradaki yaş farkı sorun olur mu? korkuttu beni çünkü.

osiergin

Uzman Üyemiz
Adı
Osman
Soyadı
ATILGAN
hayırlısı olsun bu işler nasip işi umarım sağlıklı yavrular alırsınız yalnız keşke biraz daha genç bir erkek alsaydınız bana göre daha iyi olurdu

motifcan

Uzman Üyemiz
osiergin' Alıntı:
hayırlısı olsun bu işler nasip işi umarım sağlıklı yavrular alırsınız yalnız keşke biraz daha genç bir erkek alsaydınız bana göre daha iyi olurdu
vermedi desem yeri var bazı erkekleri kendine ayırdım diye :( .aldığım erkeğide yeni eşinden ayırmış eşi hasta olduğu için bakalım beklicem duruma göre. bakalım dişi yakınlaşmaya çalışıp duruyor, erkek kacıp duruyor..hayırlısı diyelim :)

Yaşar yılmaz

Uzman Üyemiz
Adı
Yaşar
Soyadı
Yılmaz
dişi kuşunuzda biraz ilgi azalabilir
kuşunuza 6-7 aylık bir dişi alabilirsiniz