Durmak Yok - Yemlik

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Arkadaşlar, üretim ve dinlenme salmalarında kullanılabilen nacizane tasarımı bana ait :) , yemliğim aşağıdadır. Siz siz olun yaparken en az 4 mm lik pvc kullanın. ben 2.5 mm lik bulabilmiştim. Malesef sağlamlaştırmak için baya uğraştım. 30-40 kg civarında yem kapasiteli. Altına ızgara da yapacağım. 

Google Arama Key Words : Muhabbet kuşu salma için silo yemlik

blackdevil41

Uzman Üyemiz
Adı
Hilmi
Soyadı
AKYILDIZ
çok güzel göze hoş geliyor kaliteli mlz kullanılmış elinize sağlık

kervanser

Sayfa Yöneticisi
Yönetici
Web sitesi
www.muhabbetkusuureticileri.org
Adı
Selahattin
Soyadı
GÜÇLÜ
Eline sağlık güzel olmuş güle güle kullan
Mehmet 1 senelik tatile çıkıyorsun herhalde
o kadar büyük yaptığına göre suyuda otomatiğe bağla tatile çıkıp geldiğinde yüzlerce yavru mubişin olur ;) ;)

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
Selahattin GÜÇLÜ' Alıntı:
Eline sağlık güzel olmuş güle güle kullan
Mehmet 1 senelik tatile çıkıyorsun herhalde
o kadar büyük yaptığına göre suyuda otomatiğe bağla tatile çıkıp geldiğinde yüzlerce yavru mubişin olur ;) ;)
;) Abi Allah korusun hastalık var, kazası var bu dünyanın. Bana bir şey olsa bir müddet kendilerine baksınlar, benden başka dayanakları yok yavrularımın.

çetin

Uzman Üyemiz
Adı
Çetin
Soyadı
Gökmen
bu kuş sevgisi insana neler yaptırıyor süper olmuş deneyip tekrar yazarsanız kullanımın artı ve eksilerini daha bilgilendirici olmuş olur

KurKur

Uzman Üyemiz
Adı
Yılmaz
Soyadı
KURŞUN
    Hayırlı olsun Mehmet Bey, Ellerinize sağlık.
    Bol Bol siparişte alırsınız İnşAllah..

polarci

Takipçi Üyemiz
Adı
ismail
Soyadı
paşalar
mehmet abi ellerine  saglık şahane olmuş örn selahattin abinin dedıgı gibi tatile de gitsen bayrama  seyranada  gitsen bunun cok buyuk faydası olur da abi benım anlamadıgım  bu sulodan aşagı yem yedıkce  akıyor fakat yem  kabukları noluyor ayrıyetten ufleme makınası bısı mı  kullanacaksın ızgara koycam demıssın e bu sefer yem aşagıya akmazmı kusura kalma gercekten anlayamadıgım ıcın soruyorum gormedım bole bısı ondan soruyorum

gökay tatar

Uzman Üyemiz
Adı
gökay
Soyadı
TATAR
abi önce ellerine sağlık bunu biz yapmak istesek nasıl yapacağız tarif etsen ne güzel olur. :)

forumfrom

Üyemiz
Adı
Mehmet
Soyadı
Kıdır
hilmi akyldız' Alıntı:
çok güzel göze hoş geliyor kaliteli mlz kullanılmış elinize sağlık
Teşekkürler Hilmi Abi.

rabbani' Alıntı:
Abi eline koluna sağlık güzel olmuş +10
Teşekkürler Ünal Kardeş.

asersoz' Alıntı:
eline sağlık abi icat güzel devamını bekleriz
Saol abdurrahman kardeş. İnşallah

Münah Özoğlu' Alıntı:
Ellerinize sağlık.Çok güzel olmuş.Yıllık tatiller için tasarladınız sanırım.
Teşekkürler Münah :)

ilker ertürk' Alıntı:
Çok güzel olmuş eline sağlık
Teşekkürler İlker Bey, seri üretime geçip sizin pette satalım. :)

Şahin GÜNGÖR' Alıntı:
Elinize sağlık güzel olmuş
Teşekkürler Şahin Bey.

Çetin GÖKMEN' Alıntı:
bu kuş sevgisi insana neler yaptırıyor süper olmuş deneyip tekrar yazarsanız kullanımın artı ve eksilerini daha bilgilendirici olmuş olur
Teşekkürler Çetin Bey,

artısı, fazla yemle uğraşmıyorsun :) hava alacak yeri yok, V harfi şeklinde yapmamın sebebi, bu kuşların ortak özelliği hep beraber korkup, hep beraber uçup, hep beraber konup, hep beraber yem yiyip, hep beraber su içmeleri. Aynı anda 20-30 kuş yem yiyebilir. Çift taraflı olunca 2 ye katlanıyor. Bu da aç kalmalarını engelliyor. Bir ara videosunu paylaşırım.

Ahmet SALMAN' Alıntı:
Elinize sağlık güzel olmuş
Teşekkürler Ahmet Abi.

bilaldeg' Alıntı:
hayırlı olsun Mehmet Bey, ellerinize sağlık.
Teşekkürler Bilal Kardeş.

yavuz alptekin' Alıntı:
maşallah ellerine sağlık çok güzel olmuş
Teşekkürler Yavuz Bey.

Yılmaz KURŞUN' Alıntı:
    Hayırlı olsun Mehmet Bey, Ellerinize sağlık.
    Bol Bol siparişte alırsınız İnşAllah..
Teşekkürler Yılmaz Bey, espirisine dedim seri üretime geçeriz diye, baya pahalı ve zahmetli.

polarci' Alıntı:
mehmet abi ellerine  saglık şahane olmuş örn selahattin abinin dedıgı gibi tatile de gitsen bayrama  seyranada  gitsen bunun cok buyuk faydası olur da abi benım anlamadıgım  bu sulodan aşagı yem yedıkce  akıyor fakat yem  kabukları noluyor ayrıyetten ufleme makınası bısı mı  kullanacaksın ızgara koycam demıssın e bu sefer yem aşagıya akmazmı kusura kalma gercekten anlayamadıgım ıcın soruyorum gormedım bole bısı ondan soruyorum
Teşekkürler İsmail. Evet Selahattin üstadın dediği gibi yem ve su bakımından rahatım. Ancak salma olunca kontrol bunlardan çok daha zor. Daha yuvaları koymadım. Yavru almaya başlayınca asıl işler ortaya çıkacak. Şimdiden vakit yetiştiremiyorum. Nerdeyse 10 haftadır ben cmt,pz kayın birader sabahtan akşama durmadan çalışıyor, bitiremedik işleri. Çok zahmetli. Yani anlıycan nerdeeee tatil. Aksine bundan sonra bütün tatillerim işte geçecek.

Gelelim soruna. yem kabukları şimdilik aşağı düşüyor. Dün galvanizli saçtan kıvırma altlık (tepsi gibi ) sipariş ettim. Bu hafta sonuna kadar altlığını yaparım herhalde.

Yem kabukları yemin içinde kalamaz çünki sadece kuşun kafasının girebileceği kadar yer var. kırıp dışarı atıyor. Yem aşağı akmaz çünki V kesiminin ucu yem dökülen kanalın ucundan aşağıda kalıyor. Şöyle;

Yahya SAYIN' Alıntı:
Teşekkürler Yahya Bey.

author=murat kabayel link=topic=1622.msg16054#msg16054 date=1285621716]
tebrik ederim güzel bir icad ellerine saglık .
[/quote]

Teşekkürler Murat Kardeş.

MEHMET KOÇ' Alıntı:
güzel bir çalışma yapmışsınız.
Teşekkürler Mehmet Bey.

gökay tatar' Alıntı:
abi önce ellerine sağlık bunu biz yapmak istesek nasıl yapacağız tarif etsen ne güzel olur. :)

Teşekkürler Gökay Kardeş. Önce bir cam firmasına yada reklamcılara gidiyorsun :) olabildiği kadar kalın şeffaf pvc sipariş ediyorsun. Yapacağın büyüklüğe göre kalın seçmen lazım, 2,5 -5 mm arasında. Sonra elektrikçiye gidip 5x5 bir kablo kanalı alıyorsun. İstediğin ölçülerde demir testeresi veya canavar ile kesip spreyli yapıştırıcılar ile yapıştırıyorsun. Biraz büyük kesmekte fayda var. daha sonra canavarın zımparası ile düzeltebiliyorsun. Ölçülerini veremeyeceğim. Çünki ölçülü yapmadım. Genişlik 70 cm onu biliyorum. Üstteki şekildeki gibi ayarla yeter.

E

elaziz2316

Guest
    Mehmet bey nacizane bir görüş belirtecektim. Bu yemliğin altına ızgaralı bir altlık koysanız bu altlığa dökülen kabuk+yemleri bir eleme makinası ile eleseniz, geridönüşüm olarak katkı sağlamaz mı acaba?